Списание Кулинарен журнал

  • 23 193
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
От известно време на пазара се появи списание "Кулинарен журнал". Някоя (някой) от вас да си го е купил? А с какви впечатления останахте (съдържание, дизайн, достъпност на рецептите)?

Списанието е на Санома-Блясък и се продава по реповете за левче.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Аз го разгледах, майка ми го донесе. Беше великденско издание и имаше интересни рецепти. Но не знам какво има в обичайно, редовно издание  Thinking Рецептите бяха доста като количество, нямаше изцепки от рода на скъпи съставки. Като цяло - добра оценка  Simple Smile

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Купувах много списания, но вече престанах, защото има ужасно много готварски книги, списания, чешки книги и рецепти бол, но най-много се радвам напоследък на този форум, всичко останало съм позанемарила.  Joy

# 3
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Много ми хареса списанието-оформление,съдържание...Но мнооого трудно го открих ooooh!
Единствената ми забележка е ,че не всички рецепти са придружени от снимки.
Ще си го купувам-никога не са излишни идейки-обичам разнообразието Peace

# 4
  • Мнения: 218
На мен също ми хареса кулинарното списание.Подредено и оформено добре с разнообразни рецепти за всеки вкус на достъпна цена. Изданието се намира трудно, но според мен си струва търсенето:)

# 5
  • София
  • Мнения: 767
Ами според мен не струва..посредствено е-рецептите,оформлението,снимките.. Confused Няма да си го купувам. Предпочитам да дам 1-2 лева повече и да си чета нещо  по-качествено и интересно.За мен кулинарното списание не е сборник от рецепти ..просто.. Tired.За това си има книги от времето на майка ми (от какъвто ранг са и рецептите във въпросното списание- ретроградни.. Rolling Eyes).Колкото до достъпността на рецептите.. Rolling Eyes, достъпни са,но какво от това след като са безинтересни  Thinking ?

Съжалявам, ако обиждам някого, но това е мнението ми.. Peace  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 370
Имам си цели три готварски сайта-освен това аз търся тясно специализирани рецепти-само вегетариански.
Списания за кулинария не купувам.....а, притежавам и книгата на Пенка Чолчева, за мене тя си е класика. Peace

# 7
  • Мнения: 1 464
Аз не купувам кулинарни списания но това приятелка ми го препоръча,все още немога да го намеря обаче ConfusedИначе в журнал за жената има интересни рецепти и в никакъв случай не са ретроградни Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 378
Имам и двата броя -има интересни рецепти  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 767
Иначе в журнал за жената има интересни рецепти и в никакъв случай не са ретроградни Peace

Вероятно си права, аз никога не съм го купувала..не си падам по женски списания..аз си купувам само кулинарни.. Simple Smile  Sunglasses

# 10
И аз съм на мнение, че в интернет се намират най-интересните рецепти и оригинални идеи. Преди 2-3 години купувах няколко кулинарни списания редовно. Наскоро просто изхвърлих насъбралата се купчина. Тъпо ми е да разлиствам няколко десетки списания докато намеря това, което търся. В интернет е къде-къде по-бързо и лесно. И този форум ми е фаворит.

# 11
  • Мнения: 90
Ако трябва да направите сравнение между "Кулинарен журнал", "Меню", "Сол Пипер", "Бон Апети", "Плейбой" (шегичка!) как бихте ги оценили по различни критерии: дизайн, съдържание, достъпност на рецептите?

@tanyag,
Съгласен съм, че намирането на рецепта от списание е нелека задача понякога, но пък и готвенето пред печката с компютър не е приятно, особено ако е настолен. Mr. Green Идеята ми е, че списанието е по-скоро като наслада за душата (красиви снимки, които не можеш да публикуваш в нета), докато интернет сайтовете помагат, коагто ти трябва да сготвиш нещо набързо (с компа пред печката Wink) или когато търсиш някаква рядка рецепта.

# 12
  • Мнения: 732
Много добро е списанието PeaceИ първия брой и великденския много ми допаднаха. Даже в първия брой имаше доста рецепти от този форум smile3521
Мисля да продължа да си го купувам Grinning

# 13
  • Мнения: 90
Цитат на: vickey
Даже в първия брой имаше доста рецепти от този форум smile3521
В смисъл имаше рецепти от този форум директно прекопирани или имаше рецепти, които са подобни на рецептите от този форум?

Цитат на: vickey
Мисля да продължа да си го купувам Grinning
Ако рецептите можеш да ги намериш в този форум, какъв е смисълът да си купуваш списанието?

# 14
  • Мнения: 732
Цитат на: vickey
Даже в първия брой имаше доста рецепти от този форум smile3521
В смисъл имаше рецепти от този форум директно прекопирани или имаше рецепти, които са подобни на рецептите от този форум?

Цитат на: vickey
Мисля да продължа да си го купувам Grinning
Ако рецептите можеш да ги намериш в този форум, какъв е смисълът да си купуваш списанието?

На първият въпрос:
Искам да кажа, че имаше рецепти от форума - на 100% съвпадаха. За пиле фрикасе и още няколко. И след като казвам, че имаше доста рецепти от този форум в първия брой на списанието, това не значи че и във втория брой съм намерила рецепти от форума.

На вторият въпрос:
Смисълът да го купувам е, че всеки месец за 1 лв. вземам около 100 рецепти, които са интересни поне за мен, оценени са по трудност на изпълнение, по време за приготвяне и приблизителна стойност.
А рецептите, които вече съм пробвала бяха супер.

Други въпроси Mr. Green

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 10:00 от vickey

Общи условия

Активация на акаунт