Все още не дъвчем, а сме на 1г.5м.

  • 883
  • 18
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ами това е полужението, на 1г.5м и не дъвче изобщо, показвала съм му как става, слагам му отстрани в бузките и не и не  Sad
Неще да се научи, всичко гълта, а по големите пърчета ги гълта със зор  Tired

Вече взех да се притеснявам, всички деца около нас дъвчат и бебета дори, разни солети, кроасани, краставици и т.н, а ние само гледаме отстрани и някоя мама ако рече да му даде на малкия, аз скачам веднага да я предупредя да не дава, че малкия се задавя веднага  Confused

Има ли такива, като нас, по-големички, които не дъвчат  ?

# 1
  • Мнения: 14 654
да,има .цецо беше същия като малък-само намачкана храна можеше да яде,не искаше филийки , нито пък бисквити солети и т.н. спокойно ще почне да дъвче.ние сега сме на 3 г и няма проблем,но до към 2 все не му се искаше да дъвче-спокойствие и само спокойствие

# 2
  • Мнения: 5 299
ИмаШе една закована тема в Здравословния за подобни проблеми. Виж там Peace

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
ИмаШе една закована тема в Здравословния за подобни проблеми. Виж там Peace

Мерси  Grinning
Знам я тази тема  Grinning, даже съм писала в нея, но там обясняват как да се учи да дъвче, аз се възползвах от съветите, но нямаше резултат  Tired
С тази тема искам да разбера, колко деца са като Иван и кога са се научили да дъвчат

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Странно, но имахме едно комшийче което беше 4-5 клас и всичко му пасираха не искаше да дъвче и отказваше твърда храна.  Shocked Горката му баба беше 80г. и всичко му пасираше като на бебе, готвеше отделно за него, че беше и злоядо.
Моя син от даван си дъвче от както беше на 8-9 месеца. В началото се шашках защото се давеше, но после разбра че няма как да стане и започна да дъвче горкото само с 2 зъба беше тогава. Но така се научи давах му твърда храна извесно време се давеше докато разбере, пробвай може и при теб да подейства?  newsm78

# 5
  • Мнения: 46 437
София започна уж да дъвче горе долу на вашата възраст,но и до сега повечето неща й ги минавам на блендера или с вилицата, иначе хапне една две хапки и иска да става.
Не ме притеснява този факт  Simple Smile

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз не му пасирам, но намачквам, давала съм му от нашата храна да опитва и пържени картофи съм му давала и кора хляб, но гълта, иначе всичко иска да яде, и затова ми е много криво, защото изобщо не е злояд, а как да му дам принцеса или нещо такова като освен да се задави, друго няма да стане 

# 7
  • Мнения: 46 437
Ааа, ясно, аз за манджите говорех ...
Иначе мойта си яде сандвичи и т.н. без проблем.
Пробвай от време на време, все ще се научи, няма страшно  Simple Smile

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
София започна уж да дъвче горе долу на вашата възраст,но и до сега повечето неща й ги минавам на блендера или с вилицата, иначе хапне една две хапки и иска да става.
Не ме притеснява този факт  Simple Smile


Никол, а като сте навън и другите деца хапват нещо/солети, мини кроасанчета/, Софи не протяга ли ръчички  Tired
Мен от това ми е най-криво, защото искам да му дам, но...

# 9
  • Мнения: 14 654
наистина не се притеснявай,казах ти че цецо е на 3 а сандвичите ги яде от около половин година,откакто тръгна на ясла.ще се научи да дъвче детето,няма къде да ходи(да добавя че и сега мрази храни които трябва да се дъвчат и все още си обича бебешките каши)

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Пуснахме отговорите по едно и също време, сега ми стана ясно за Софи  Grinning

# 11
  • Мнения: 46 437
Аз навън храна не давам, за един сок само ми е проявявала претенции до сега Laughing яде само на основните яденета, изключение правя, ако ни се наложи да излезем, а още не е огладняла- тогава яде каквото има. Но тя кроасаните и солетите си ги дъвче, само манджите не ще  Rolling Eyes
Не ти трябва да да даваш такива неща, защото се тъпчат цял ден и след това не си искат яденето  Confused

# 12
  • Мнения: X
Ами има и такива деца, все ще се научи, няма как.
Предлагай различни неща за гризкане, солети, гризки, бисквити - сладки/солени...... и така. Сандвичета и не пасирай, защото докато не види, че няма на къде, ще си гълта. Моята в яслата много хубаво се научи, защото гледа и защото няма кой да го мачка Grinning

# 13
  • Мнения: 918
DoniBoni, да не би де е провокирано по някакъв начин от твоите реакции newsm78, казваш, че скачаш всеки път, когато видиш, че някой му дава нещо твърдо.

# 14
  • Мнения: 6 155
ДониБони, а зъбчета има ли?

На моя хубостник преди 2м. му избиха 2 кътника и чак тогава започна опити да дъвче. Confused То преди това само с предните не става.  Wink Но и сега предпочита да глътне нещо цяло, вместо да го дъвче, но мисля че постепенно започва да свиква Rolling Eyes
А, да - солетите отхапва парче и го смуче.

Общи условия

Активация на акаунт