Пак за болките в корема и бременност

  • 1 407
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 517
Здравейте отново!..Бременна съм в края на 15 седмица..  вече трети ден имам болки в корема..не са силни..поносими са..на интервали са..казаха ми,че това е нормално..най-вероятно това са контракции..но ми казаха много да внимавам, тъй като има вероятност матката да изхвърли плода. Незнам до колко е вярно това..На някой случвало ли му се е това? Минават ми много лоши мисли в главата...страхувам се да не ви нещо да се е случило с бебчо и заради това да ме боли корема.. Обадих се тази сутрин на лекарката ми. Каза да не се притеснявам, но да отидат да ме видят, но аз много се тревожа. Пишете ми..Има ли вероятност..плодът да е мъртъв Sad((( От какво може да ме боли корема..?Ще ви информирам веднага след прегледа. Около 12 часа ще имам вести, но пишете ми..искам да съм подготвена. Зная, че само лекарката може да каже какво ми е..но искам вашите отговори. Hug

# 1
  • Мнения: 2 274
   Не се притеснявай, едва ли е сериозно! Аз също бях така - с поносими болки и не им обръщах внимание! Едва като станаха много силни и се появи кафяво течение отидох на лекар! Пратиха ме в МД, а доктора каза, че имам хематом от едната страна на плацентата, който се чисти, но бебчето е живо и " рипа като конче"  Laughing! Полежах в болницата, биха ми Но Шпа и след 10 дена ме изписаха с поносими болки, но без хематом и ми казаха, че е нормално от време на време като се пренатоваря - физически или психически да се появяват болки. Сега лежа повечко и пия хапове и вече не ме боли!
   С други думи сигурно си се претоварила и сега бебо " рипа като конче" от негодувание, че не е спокоен! Laughing
    Стискам палци всичко на прегледа да е ОК и после да пишеш! Praynig

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Здравей Гергана! Нормално е да си шашната. Аз със първата си бременост в началото имах силни болки в корема, но лекарката ми каза, че имам колит, въпреки, че преди това никога не се бях оплаквало от подобно нещо и не са ми поставяли такава диагноза. За да са от контракции тези болки трябва да са придружени от втърдяване на корема. Не ти ли каза докторката да пиеш Но Шпа или нещо друго. Лека бременост и спокойно.  bouquet

# 3
  • Мнения: 43
 Simple Smile Здрасти Гери! Аз също съм в края на 15 седмица и преди около 3 седмици започнаха силни болки ниско долу, вследствие на което прокървих и ме приеха в болница за 10 дена. Първоначално ми биха Но=шпа, а след изписването ми ги вземам на таблетки, а така също и Магнерот. Това е за успокояване на матката , т.е за да се намалят евентуалните контракции. Болките отщумяха, но продължавам да пия лекарствата и постоянно лежа.
Пожелавам ти успех и не се притеснявай ! Всичко ще е наред ! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 175
Така е .Обикновено разтягането на матката , особено при първо раждане е болезнено и е възможно да се появяват такива болки .Дори бих казала , че се случва на почти всяка жена.За първото си раждане съм лежала свита часове наред от остри болки и слава богу нищо не се случи.Беше ми обяснено , че когато бебо расте и опъва матката се появяват болежки . Пиех Но шпа и ме облекчаваше . Сега също имам болки , но доста по-рядко . Simple Smile Пожелавам ти леко бременеене и по-малко да се тревожиш за такива неща . От лекарите можеш да чуеш доста плашещи неща , но знай , че тези случаи са малко . Всичко е , как да се изразя , малко "Божа работа" . Успех Simple Smile

# 5
  • Мнения: 5 647
Аз през почти цялата бременност имах контракции. В края на бременността ми предписаха някакви хапчета, но не си спомням какви бяха.

# 6
  • Мнения: 517
благодаря ви. Дано сте прави, милички. Ще ви информирам задължително. Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 474
Здравей_Гергана,
Аз_точно_някъде_в_тези_седмици_имах_болки_и_присвиване
,но_се_оказа_че_са
от_газове_и_проблеми_с_ходенето_до_00.
Та_как_си_в_това_отношение?
Ако_имаш_проблеми,непременно_сподели_с_лекарите.Тогава_не
предписват_но-шпа,а_папаверин...или_те_ще_решат_какво.
Успех!

# 8
  • Мнения: 517
Нямам проблеми с ходенето до тоалетна..даже доста често ходя и това е хубаво..явно обмяната на веществата ми е добра. Наистина и моите колежки ми казват,че тези болки са нормални, но няма да е зле да ме види и лекар, за да се успокоя.

# 9
  • Мнения: 745
Здравейте бременна съм в 32 седмица и от самото начало си имам все някакви болки в корема за това пия постоянно нош-па без някакъв особен ефект. Не се притеснявайте  много бременни се оплакват от такива болки.

# 10
  • Мнения: 517
Здравейте.Току-що се връщам от лекар. Лекарката ми изписа магнерот..каза да го пия 10 дни. Кажете за какво се пие магнерот?? ПО два пъти трябва да го приемам..ако болките ми станат по-силни да ги вземам по 3 таблетки дневно. Оказа се, че хемоглобина ми бил нисък..Това какво значи? Иначе бебето е добре. Доста е пораснало.

# 11
  • Мнения: 296
Магнерот се пие за отпускане на гладката мускулатура,съдържа магнезий, който предотвратява свиването на матката, безвреден е за бебо,така че спокойно. Ниският хемоглобин не е без значение, защото доставя кислород на бебата. за хемоглобина си купи да пиеш Малтофер, това за мен е най-доброто,опитах доста от тези препарати, но все пак се консултирай с док.
Лека бременност и не се шашкай, бях същата паника и ти казвам,че спокойствието е най-важносто нещо на този етап и почивай повече ако можеш

# 12
  • София
  • Мнения: 3 390
Почти всички бременни пият магнерот, магнерич или нещо подобно, което да успокоява матката, за да не прави контракции.
Спазвай указанията на лекаря!
Наистина при болки в корема, веднага трябва да се консултираш с лекар!

Общи условия

Активация на акаунт