Неспокоен сън, често будене и мрънкане

  • 15 834
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 30 085
Сега и аз да попитам нещо. Днес цял ден спи неспокойно, търка си очите, носа и си лапа ръцете, но извива глава наляво и някак се завира в пелените. Не реве, но е неспокоен.

1. Натисках лявото ухо, не реагира т.е. не го боли;
2. почистих ушите;
3. почистих носа;
4. мазах венците с гел;
5. храних.

Какво може да предизвиква този дискомфорт? Бибата я цока доста усърдно.

# 46
  • Мнения: 11 737
Самото ушенце ли натискаш или меката част зад него в началото на челюстта? Ако не е ушенце или лимфен възел може би започват зъбките. Емо около три месеца и половина започна да гризе юмручета и да му текат лигички, но първото зъбче изби седмица преди да навърши 7месеца, второто проби след седмица до десетина дена. На гелчетата за зъбки не разчитах много-много. Осмукваше ги, но дискомфортът си оставаше. За всеки случай бих се консултирала с УНГ.

# 47
  • София
  • Мнения: 30 085
Текат лиги като реки и юмруците ги пъха чак до гърлото. Давам моя пръст, стиска с венци и ръмжи. Педиатърката скоро го гледа, но все пак ще ѝ се обадя утре.

Натисках и мекача част (в основата), така ми е показвала педиатърката, натисках и началото на челюстта, не реагира, даже се смее. Стиска с преднача част на челюстта, все едно с предните "зъби".

# 48
  • Мнения: 11 737
Прилича на зъбки и дано е това. На мен са ми избили на около 4 месеца и половина, но понеже става въпрос за бебенце и аз бих консултирала с лекар. Между другото аз ушичките чистя само външно, не и каналчета, за да не влиза навътре и да образува тапа. Така беше станало с роднинско бебе и докторът се накарал на майката в стил "какво предпочиташ чисто или здраво бебе?". А моят хубавец откакто прекара жесток отит на 9м, не дава да му се пипат ушите и крещи като, че ли го колят   Grinning

# 49
  • София
  • Мнения: 30 085
Аз също не бъркам навътре. Ползвам клечки за уши с ограничител, почиствам отвън и само входа на ухото. Така ми е казала докторката.

До преди няколко дена давах прахчета за зъбките, но ми свършиха и не ги продават в БГ, та чакам да ми донесат и го свързвам с това, макар че ме съмнява чак толкова да са ни помогнали, че сега да е такова положението без тях.

Тъкмо преборихме коликите и се задава нов причинител на дискомфорт.

# 50
  • Мнения: 493
Период, период, колко да е период. Ние сме на годинка. От самото раждане до ден днешен заспива трудно, върти се, трие очи, мрънка на сън. Събужда се 2 пъти с рев и иска да яде. И като му дам АМ поне спира да реве. И пак се друсаме един час. И през деня не спи много - или само предиобед, или само следобед по 2 часа. А поне по-лесно заспива.
Не знам какво да я правя??? Споделям с всички - майки, баби, доктори, и те ми викат Период е, ще мине.

# 51
  • Мнения: 11 737
А опитвала ли си да даваш вечер чай от лайка? Ако не си опитай известно време с чай. Можеш да подслаждаш с мед щом сте над годинка. Ако не помогне чаят, пробвай Седивитакс - препоръчват го за деца над 1годинка - представлява екстракт от пасифлора и лайка, без изкуствени консерванти и стабилизатори е и с вкус на портокал. Може и да се разтваря. Подпомага спокойния сън. При дъщеря ми действа.

# 52
  • Мнения: 493
Чай от лайка пием денонощно. Благодаря ще пробвам и другите предложения.

# 53
  • София
  • Мнения: 30 085
И аз вече се замислям за лайка. Бърка в тази уста, приплаква и не спи спокойно. Точат се едни лиги, едни бистри сополи. Няма Т, има апетит, но няма спиране на лиги и сополи. Според доки е от венците и ще трябва да се изтърпи. Мажем, пием някаки неща, но облекчение няма. Сега започнах пак тези прахчета, дано ни помогнат.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 904
момичета, по повод неспокойния сън на бебето изследвахме акото му и днес излезе резултата- стафилококи ауреус 10 на четвърта степен, умерено количество. Имате ли опит в преборването на тази бактерия? Педито посъветва засега да не даваме антибиотик, щото това щяло да усложни нещата, а да даваме един месец пробиотик newsm78 Аз се притеснявам да не би през това време бактерията да се увеличи като количество Thinking

# 55
  • Мнения: 2 479
момичета, по повод неспокойния сън на бебето изследвахме акото му и днес излезе резултата- стафилококи ауреус 10 на четвърта степен, умерено количество. Имате ли опит в преборването на тази бактерия? Педито посъветва засега да не даваме антибиотик, щото това щяло да усложни нещата, а да даваме един месец пробиотик newsm78 Аз се притеснявам да не би през това време бактерията да се увеличи като количество Thinking

А освен неспокойния сън имаше ли нещо друго като симптом? Питам, защото и моята госпожица доста се върти и пръцка нощем.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 904
момичета, по повод неспокойния сън на бебето изследвахме акото му и днес излезе резултата- стафилококи ауреус 10 на четвърта степен, умерено количество. Имате ли опит в преборването на тази бактерия? Педито посъветва засега да не даваме антибиотик, щото това щяло да усложни нещата, а да даваме един месец пробиотик newsm78 Аз се притеснявам да не би през това време бактерията да се увеличи като количество Thinking

А освен неспокойния сън имаше ли нещо друго като симптом? Питам, защото и моята госпожица доста се върти и пръцка нощем.
не, нямаме други симптоми. По принцип си мислех, че честото акане е симптом /акаме два- три пъти на ден/, но педито каза, че за петмесечно бебе е нормално Thinking

# 57
  • Мнения: 2 479
момичета, по повод неспокойния сън на бебето изследвахме акото му и днес излезе резултата- стафилококи ауреус 10 на четвърта степен, умерено количество. Имате ли опит в преборването на тази бактерия? Педито посъветва засега да не даваме антибиотик, щото това щяло да усложни нещата, а да даваме един месец пробиотик newsm78 Аз се притеснявам да не би през това време бактерията да се увеличи като количество Thinking

А освен неспокойния сън имаше ли нещо друго като симптом? Питам, защото и моята госпожица доста се върти и пръцка нощем.
не, нямаме други симптоми. По принцип си мислех, че честото акане е симптом /акаме два- три пъти на ден/, но педито каза, че за петмесечно бебе е нормално Thinking

Акито къде го носите на изследване - в която си искате лаборатория или в някоя конкретна? И още нещо да питам - личната лекарка на детето ли препоръча изследването или гастроентеролог?

# 58
  • София
  • Мнения: 1 904
отидохме с направление, дадено ни от педито, избрахме си Филевски лаб, но може да идеш в която искаш. И понеже сме ходили и на гастро, и тя препоръча да се направи такова изследване Peace

# 59
  • Мнения: 2 479
отидохме с направление, дадено ни от педито, избрахме си Филевски лаб, но може да идеш в която искаш. И понеже сме ходили и на гастро, и тя препоръча да се направи такова изследване Peace

Ясно, много благодаря! Hug
Оправяйте се бързо! Hug

Общи условия

Активация на акаунт