как да накарам бебето ми да пие сок и вода???

  • 6 282
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Мили майчета моля помогнете!
Мартин е на 7 месеца и не иска да пие нито сок, нито вода. Не знам какво да правя:(. Правих му изцедени сокчета от какви ли не плодове, принудих се да му купя  и готови, но ефекта е един и същ- не иска и да ги близне. Същото е и с водата- първо преварена със захар, после преварена без захар. Минахме и на минерална за бебета- със захар, после опитахме и без. Ама ефект пак нулев:(.
Не иска и не иска. Моля, ако някоя от вас има такъв проблем или е имала и знае как да го разрешим, нека ми помогне. Човечето не може да не пие течности!!! Ама ка да го накарам?????

# 1
а иначе с какво се храни?
Моята бебка започна да пие вода на 8-9 месеца, преди това изобщо не искаше. До 5 месеца (пълни) беше само на кърма, нищо друго.
Захранването с разни сокчета също не мина лесно - не искаше, ама постепенно свикна. Сега пие много вода. А сокчета изключително много. Всичко стана много постепенно - като не иска, не я мъчих.

# 2
  • Мнения: 1 448
Единствената течност, която пие дребния е мляко, не пие вода, а сокове не съм му давала

# 3
  • Мнения: 663
А с лажичка пробвахте ли ?Ние имахме същия  проблем с водата и с  лажичка, малко по малко свикна да пие.

# 4
  • Мнения: 3 760
Мляко нали пие? Няма какво да се притесняваш. Някои бебоци пропиват след 1-та годинка.

# 5
Пробвай с лъжичка, ако откаже не се насърчавай, на някой деца им е необходимо повече време докато свикнат с нови неща. Но може би му е още рано, всяко дете само си избира и времето когато  да изпробва нещо ново, дай му тази свобода Peace , според мен.

# 6
  • Мнения: 110
Аз и от други притеснени маики съм чувала ,че по някое време бебетата сами се сещат да пият .Никое няма да остане жадно. Моята щерка я свикнах с сокчета много рано (не знам дали беше добре това ).Ту се мръщеше и отказваше ту пиеше с желание.Сега е на 6 месеца и много ги харесва -Пие като камилка. Обаче само сокове .Когато и дам вода ,се мръщи ,плюе и се дави ,прави гримаси на отвръщение и въобще не близва .Сигурна съм обаче ,че си набавя  необходимите течности от храната . Не се притесняваи ако детето си е добре и е жизнено не го насилваи за нищо.Природата си знае работата.

# 7
  • Мнения: 934
И моята от 8-9 месец чак пропи вода, дотогава единствената течност беше кърмата. Не съм я карала, сама пропи и пие вода с удоволствие. Сокове също отвреме навреме, но не е като да иска само сок. Пие вода от ваната като се къпе, колкото и да не ми харесва - а навънка дори е правила опит да пие от локва, добре че я спрях навреме!  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 43
Ами и мойта дъщеря не близва а е напълно захранена само вечер е на АМ+кърма. Но майка ми и купи една чаша от тези преходните с клапа, аз махнах клапата и сега си тече така и така преглътва по някоя глътка ама не я насилвам. То кърма мляко ама в тия жеги сега може ли хич без да пие и че с тази чаша малко пийваме. Може и вие да пробвате ама гледай да е с една дупка отгоре че да не е като чешма все пак. Успех.

# 9
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми пиеше много вода и сок, докато сега сина пие само чай и от време на време вода.Сок изобщо не иска да пие.Не съм го насилвала изобщо.

# 10
  • Мнения: 2 116
Моят син също не е фен на водата, а сок отвреме-навреме, но не го насилвам! Смятам че нещата сами ще се нормализират! Party Нищо че е на годинка и малко

# 11
  • Мнения: 2 274
Бебето на кърма ли е?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моя син все още не иска да чуе за сокове Sick. Вода пие малко, пие обаче чай от шипка. Е, количеството не е голямо, но все пак е нещо. Може да пробваш с чай  Peace.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
А защо трябва да го 'караш'???

На 7 месеца нито съм 'карала' Дариа да пие други течности освен мляко, нито съм го смятала за проблем. Пропи чак след като навърши година и не виждам нищо обезпокоително в това. Бебетата нямат нужда от други течности освен мляко.  Naughty

# 14
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Не мисля, че е проблем моята дъщеря до годинката нямаше изпити дори и литър водада не кажа и по-малко (в това число чайчета и други такива), , след това започна да си пие нормално. Иначе до втория месец си беше на кърма след това на адаптирано мляко.

Общи условия

Активация на акаунт