Питанка за изследването за глисти

  • 21 629
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 352
На 2 годинки се правели задължителни изследвания за глисти /аз не знаех/  Embarassed. Дадоха ни талон и едно стъкло със скоч лента. Това добре - сутрин след ставане се лепи на ануса и се носи в лаборатория. Питанката ми е обаче за фекална маса. Тъй като Митко няма режим на ходене по голяма нужда, колко време може да издържи в контейнерчето акото. Ако се изака следобеда, мога ли да занеса изпражненията на другия ден?

Последна редакция: чт, 27 апр 2006, 11:52 от Gercho

# 1
  • Мнения: 1 658
Да можеш.но трябва да се държи в хладилника.

# 2
  • Мнения: 723
На мен пък от лабораторията, в която го носих, ми казаха най-много 3-4 часа в хладилник. Иначе от форума научих, че може цяла нощ да престои, но пък като ми казаха така от лабораторията, гледах да го спазя. Слава богу, имахме късмет и дъщеря ми свърши работата рано сутринта.  Peace

# 3
  • Мнения: 922
Определено в хладилника може да издържи - поне на нас така ни каза лекаря от паразитологията...
А пък до тук на Вальо сме правили поне 4 такива изследвания... и не сме имали проблем с това
Успех Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
Много благодаря за отговорите! Hug

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На мен също ми казаха че може да престои една нощ в хладилника.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Хм, а на мен защо никой не ми каза да изследваме малкия newsm78
Моята GP-ка май нещо се е заблудила. Close

# 7
  • Мнения: 49
Може да престои в хладилника на вратичката. По принцип на мен са ми казвали , че такова изследване се прави , ако детето има някакъв проблем или ще се дава на ясла или градина. А, порцията фекална маса се взема от различни места и количеството , което е  достатъчно е колкото грахово зърно.

# 8
  • Мнения: 723
На мен моето дете взимах заради ясла, иначе и аз не съм чувала да се прави профилактично.
А, порцията фекална маса се взема от различни места и количеството , което е  достатъчно е колкото грахово зърно.
А пък на мен ми искаха доста голямо количество, и едвам се съгласиха да ми вземат двете проби с размер по-скоро на половин консерва грахови зърна... newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 1 352
Хм, а на мен защо никой не ми каза да изследваме малкия newsm78
Моята GP-ка май нещо се е заблудила. Close

Аз също не знаех. Мислех че се правят такива изследвания само за детско заведение. Дъщеря ми на 2 г. не съм я изследвала за глисти, но бяхме при друг педиатър. Сегашната каза, че на 2г. се правят профилактично. newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 39 740
На Дияна правихме изследвания преди да я запиша на ясла. И след това миналата година, защото имаха болно дете от групата, в инфекциозна.
И на мен джипито ми каза, че шишенцето може да престои една нощ в хладилника.

# 11
  • Мнения: 49

[/quote]
А пък на мен ми искаха доста голямо количество, и едвам се съгласиха да ми вземат двете проби с размер по-скоро на половин консерва грахови зърна... newsm78
[/quote] Laughing
Какво ли ще правят с толкова ........,(грахови зрънца) Laughing Laughing Laughing, като за самото изследване е необходимо съвсем малко количество , незнам?!
Може би -  да са измислили нещо ново?!?!

# 12
  • Мнения: 3 537
аз питах ще имаме ли някакви иследвания на 2 год. и лекарката каза НЕ. newsm78

# 13
  • Мнения: 723
А пък на мен ми искаха доста голямо количество, и едвам се съгласиха да ми вземат двете проби с размер по-скоро на половин консерва грахови зърна... newsm78
[/quote] Laughing
Какво ли ще правят с толкова ........,(грахови зрънца) Laughing Laughing Laughing, като за самото изследване е необходимо съвсем малко количество , незнам?!
Може би -  да са измислили нещо ново?!?!
[/quote]

Не мога да ти кажа,аз ходих в частна лаборатория и лаборантката ми каза: "Я да видя какво сте донесли, че то трябва да е повечеко", и аз й показвам двата контейнера, пълни до горе, и то от най-големите (двойни на тези за урина), и тя: "Хм, ами то трябва да е повечко...", аз й обясних,че това е на дъщеря ми всичкото възможно, и че повече не 'произвежда', и трябва явно да събера от две изхождания, и тя ми каза,че някак ще се справят. На сестра ми също й бяха искали цяло бурканче (тип пюре "Ганчев") от ХЕИ...
Извинявам се за off-a Peace

# 14
  • Мнения: 49

Не мога да ти кажа,аз ходих в частна лаборатория и лаборантката ми каза: "Я да видя какво сте донесли, че то трябва да е повечеко", и аз й показвам двата контейнера, пълни до горе, и то от най-големите (двойни на тези за урина), и тя: "Хм, ами то трябва да е повечко...", аз й обясних,че това е на дъщеря ми всичкото възможно, и че повече не 'произвежда', и трябва явно да събера от две изхождания, и тя ми каза,че някак ще се справят. На сестра ми също й бяха искали цяло бурканче (тип пюре "Ганчев") от ХЕИ...
Извинявам се за off-a Peace
[/quote]

Някои хора май не се задоволяват с малко JoyНо вече се отклоняваме от темата, така че спирам до тук.

Общи условия

Активация на акаунт