за правата на директорките в яслите-спешно!

  • 593
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Преди да тръгна да си диря правата реших да се допитам до вас Simple Smile-значи сина ми е на ясла до месец юни-всъщност в градините приемат от 1.06-нито ден по-рано...от което е логично той да  е на ясла до 31.06..да , ама нашата завеждаща казала на баща му,който го води сутрин,че от 01.05 до края може да стои в яслата само до обяд-имало много деца, нямало къде да спят,компромиси не правела #2gunfire....добре де-ами   аз какво да го правя един месец следобяд ooooh!-нито имаме баби,работим  и двамата...трябва някой да напусне работа заради един месец да го гледа следобед? #Crazy
незнам има ли такива права директорката и смятам да се боря с нея -незнам и към кого трябва да се обърна ако не  е права...помоооооооощ Praynig

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
В Пловдив правилата са такива: детето е на ясли до навършване на 3 г. Детските градини започват да приемат от 15.09., т.е. спазват си "учебната" година /да ги питаш откъде-накъде/. Ако детето навършва 3 г. след 15.09., например 27.10., както моят племенник, чака си 27.10. Никой не ги взима преди това, но пък и от яслите не могат да ги изгонят преди това. Моят син е роден на 13.08. и ни изритаха още на 01.08. Няма право на обжалване. До 15.09. направихме хиляда гимнастики, за да го гледаме. Редувахме се с работещата баба и така... Не съм се интересувала точно за буквата на правилника, но в Общината сигурно има наредба, която третира този проблем. Всичко се определя от възрастта на детето и не мисля, че някой може да го изгони, ако то няма навършени 3 годинки.

Офф: От поне 2 години не съм ви виждала, от дир-а. Госпожиците са станали страхотни, а Дани е вече голям мъж. Да са ти живи и здрави.  Simple Smile

# 2
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Reni_,допитах се до майка ми,която е директор на детска градина.Тя казва,че директорката няма право да ти тоставя такъв ултиматум.Може да те помоли,но не може да те задължи.Спокойно можеш да се скараш с нея hahaha
П.П.Защо точно твойто дете е решила,че не може да стои по цял ден newsm78

# 3
  • Мнения: 2 255
Според мен каквито и да са писаните наредби (незнам) всичко зависи от директорката  newsm78
В яслата, където тръгва Калоян от другия месец няма ДГ, само групи ясла и трябва да изписват децата при навършване на 3 год. независимо по кое време на годината, но според директорката, дори и в момента има към 10-тина деца навършили възрастта, които тя не може да освободи, въпреки, че има много чакащи - тъй като родителите им още не са им осигурили място в градина  Rolling Eyes Просто чака и ги моли за съдействие, както се изрази  Sad
Така, че и аз смятам, че няма място за ултиматуми  Rolling Eyes

# 4
По въпроса с изписването на децата от яслата при навършване на 3 год възраст:
Според Наредба No.6 от 27.02.1987г. за организацията и дейността на детските ясли (има я в нета но в момента не мога да намеря линка),  чл.22 ал1. Децата в детските ясли се изписват след навършване на 3г. в следните срокове:
1. от 1 до 20 юни за родените от 1 януари до 30 юни;
2. от 1 до 15 септември за родените от 1 юли до 30 декември.
3. целогодишно, ако на детето е осигурено място в детска градина
.
Директорките го знаят това но сигурно си правят оглушки. Миналата година минах през тези вълнения - синът ми е роден февруари. Когато ми намекнаха за изписване след рожденния ден цитирах в прав текст наредбата и това беше достатъчно. (Апропо и мен ме помолиха м. май детето да е само до обяд със същия аргумент. В случая приех доброволно защото имах вариант за следобедите.)

# 5
  • Мнения: 165
безценни сте-както винаги Hug
в понеделник се въоръжавам с наредби  ,членове и алинеи и отивам да атакувам #2gunfire

# 6
  • София
  • Мнения: 6 541
А как се процедира ако нямат свободно креватче за детето ? На походно легло ли какво ... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт