za spaneto na 2 godishnite

  • 562
  • 8
  •   1
Отговори
здравейте мили момичета,
не съм писала от отдавна, но не защото съм ви забравила, а защото тичам нон-стоп след моето малко торнадо, което все бели гледа да направи.
Имам един въпрос за следобедният сън на вашите дечковци.
Ние сме на почти 2год, ще ги навършим след броени дни (урааааа).
Е да ама от 3 седмици, близо месец ще стане моето майнуне прави страхотни проблеми за следобедното спане.
Преди си заспиваше без никакви проблеми в собственото легло и спеше по близо 2 часа всеки следобяд.
Ох. елате и ни вижте сега, то е рев, то са крясъци, не иска да си види леглото следобяд, е само го иска ако е да подскача на него, но за спане и дума да не става. Опитах с максимално движение сутрин, игра навън, тичане на воля, книжки и какво ли не. И макар че го виждам че е изморен не иска да спи. Опитах да го лулея в количката му даже, не и не. На няколко пъти заспа докато го возех с колата из квартала, но не мога да правя това всеки ден, а и мъжа ми ходи на работа с колата.
Като не спи следобяд вечер заспива рано рано и спи по 12 часа, чак до другата сутрин. Но е много изнервен, хвърля играчките когато не е спал, целият свят му е крив. Ах, и аз се изнервям, макар че не искам.
Обадих се на доктора, той каза че било от възрастта, показвал бил че не е бебе, че си показва независимостта и т.н. и ще премине, да ама кога?
Някой път е толкожа изтощен че заспива в 5 следобяд и спи до към 7 , и после не иска да си види леглото до 11. Това изобщо пък не ми се нрави.
Моля ви мили момичета, дайте съвет, какво да правя.
Целувки от нас!!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Честно казано и ние сме на този хал. За радост обаче, малката ходи на ясла и за нас проблема със следобедното спане е само в събота и неделя. И, за да няма сърдити изместихме режима. Преди я слагахме към 2 часа да си ляга, но сега ходим на разходки точно на обяд, обядваме късно и накрая към 3-3,30 часа баща й я облича и я гушва на дивана в хола и тя заспива в него. Посля си я слагаме в леглото и спи до към 4-5 часа. Аз съм против това детето да заспива на ръце или в колички, или подобни истории, но минахме през всички неща, за които съм против и наистина се израстват. Просто малко повече търпение и нещата ще си дойдат сами на мястото.

# 2
  • Мнения: 369
solecito мисля че няма място за притиснение поне аз не се претиснявам .Иние бяхме така на тази възраст и още сме така.Вярно че е изморително и за него и за теб , но се свиква а и колкото повече го караш да си легне той на пук неиска Mr. Green
Ние процедираме так като дойде време за сън следобяда лягаме и си четем приказки и ако заспи добре ако не Здраве. Вечерта ще заспи в 8ч и аз съм доволна. Hug Важното е да си полежи малко да си почине  Heart Eyes
А и нещо друго съм забелязала като си легне вечерта рано и очаквам да се сбуди на сутринта по рано  но не,  спи до 9ч . Е как да я сложа  в 2ч. да спи тя не  се уморила достатъчно и така . А пък когато я прелъжа на обяд да заспи и вечерта заспива трудно и сутрин се събужда рано. Странна работа , Naughty но съм я оставила на мира защото както ти сама казваш и дете се изнервя и ние се ядосваме че не ще да заспи. Търпение  Peace

# 3
  • Мнения: 745
Детето ми е на 4г. и половина след втората година спря да спи след обед само от време на време по изключение в началото се ядосвах но разбрах че няма за какмво организма сам си показва кое е най добре.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 717
Писах и в една друга подобна тема.
Дияна на същата възраст не искаше да спи, смени си режима. Не ходеше на ясла, ставаше към 9:30 сутрин, закусваше и после навън. За следобеден сън изобщо не можех да я придумам. На този режим обаче издържа около една седмица и пак започна да спи следобяд.
Твойто детенце може да е по-издръжливо.

# 5
  • Мнения: 694
Според мен всяко дете минава през някакви такива периоди. Имаше дни в които спеше по час или два. После със зор я преспивах, сега проблем нямам ляга и откарва по 3 часа, но може би се дължи и на яслата. Там като трябва да лежи и ще не ще заспива по някое време.

# 6
  • Мнения: 1 734
За щастие моето спи всеки ден по двачаса. До сега не е пропускало и ден, дано така да си остане. Скоро ще тръгва на ясла, а там ги слагат задължително за следобеден сън, така че режима ще се запази

# 7
  • Мнения: 3 537
Моята спи различно,но обикновенно по 1 час на обяд.Вечер ляга към 10 и става в 7ч. На 1г. и 10 м. е ,няма никакъв режим,много разхвърля и много се цапа. #CrazyВсеки ден си драска по ръцете и краката с химикал,пише и по стените и дрехите си.Още 2 месеца и ще я дам на ясла. #Cussing out

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Вики винаги е заспивал с ентусиазъм, но напоследък не е винаги точно така. В яслата спи ще  не ще спи, но в къщи не иска. Много рядко сам си сочи леглото, но в повечето случай има голям рев. При него ако не си поспи на обяд се превъзбужда и после до вечерта е супер кисела краставица.

Общи условия

Активация на акаунт