Какво давате сутрин за закуска на 9 месечно бебе ?

  • 5 481
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте , понеже моята госпожица е много капризна и не харесва попарата нито с чай нито с вода нито с мляко нито кус кус .. давам и плодове с бисквитки сутрин . Предожете нещо с което да разнообразя ? Мога ли да давал каша причерно бананова и др видове ? И колко заместени хранения имате на тази възраст ? Тя има 3 (сутрин обед и след обед ) , не съм заместила и хранене вечер , понеже тя си иска млякото

# 1
  • Мнения: 234
И мойте не искаха попара, давах им каша различни видове, или кисело мляко с бисквити. Сега са на почти 14 месеца, а още сутрин и вечер си пият мляко.

# 2
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 410
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=935389;topicrefid=20

Може да потърсите и първата тема. Там имаше за по-малки бебчовци.

# 3
  • Мнения: 11 970
Здравей,
При нас млякото беше сутрин - около 6,30ч. На тази възраст моят малчо беше на домашна храна - на обед и на вечеря ядеше като нас, за междинните закуски редувах пюренца, грис, кисел, попара, каши, банан (плод, сам си го ядеше, не се е лакомил и давил). По това време прояде и киселото мляко, така че вкарахме мляко с бисквитки или сухар. Не помня обаче, от каква възраст давах юфка и макарони, сигурно вече ги е ял. Щом сте давали кус-кус пробвай, но без запръжка.
Между другото попарата я предпочиташе със сухар, слагах сиренце (изкиснато) и малко захар(на върха на лъжичката).
Весела Коледа!

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Дребна паста,тип звездичките на Плазмон, с рикота и плодово пюре сьм давала аз.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 612
Боже,на 9 месеца с 3 заместени хранения,моя син нямаше ни едно заместено.Чак след годинката стана това прословуто заместване,а до тогава караше само на кърма+няколко лъжички домашно пюре на обед.

# 6
  • Мнения: 11 970
Peten, недей да бързаш да съдиш. Всеки си има причини и разбирания. За да не е на кърма, а на АМ има сериозна причина. И моите не са кърмени, не защото не исках, а защото не съм ги родила. А моят син не признаваше домашните пюрета, бурканчета - да, предпочиташе плодовите, зеленчуковите не вървяха, манджичките също ги ядеше, на 8м мина на домашна храна, намачкана, а не пюрирана, на 11-12 м вече не я искаше намачкана, а само разкъсвах месото. Той настояваше да яде това, което ядем ние, знаеше какво иска и можеше да направи избор. Дъщеря ми до  3,7г не искаше да се храни и да дъвче, прояде всичко чак на 4г. Та всяко дете е различно. А аз , например, съм кърмена до 15м, само, че и захранвана, и съм отбита от раз - не аз съм търсила кърма, а баща ми е настоявал да не ме отбиват.

Поздравления, че кърмиш!

Весела Коледа!

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 612
Не си ме разбрала.Не съдя никой,просто споделям моето как до годинката не искаше нищо друго освен кърма.Чудно ми е как има такива деца,които от захранването налитат на храна(щото моето не беше от тези)

# 8
  • Мнения: 11 970
Извинявай, така ми прозвуча. И ако съдя по моя не е налитал чак, стана постепенно - на 4 м беше захранен с плодови пюрета, после зеленчукови, месни; попара прояде чак на 6-7месеца, а кисело мляко на 9. А докато замести едно хранене минава време, така че доста дълго си беше на АМ. Почти на 2 се отказа сам от сутрешното мляко. Радвай се, че си имала възможност да кърмиш, от това по-хубаво няма.
P.s. на мен ми беше чудно как има злояди деца, докато не ми дойде до главата, а чувах само съвети от сорта "нищо няма да й стане, ако постои малко гладна". Е, ако ги бях послушала сигурно щеше да умре от глад, ако не я хранех насила.

# 9
  • Мнения: X
Овесени / ръжени / ечемичени ядки / елда с масло и сирене;
Овесени ядки с кисело мляко  / (АМ) и плод;
На 8 месеца въведох сиренето и маслото, на 10 - киселото мляко.
На 9 месеца имаше 2 заместени хранения, 3 - то заместих на 10 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт