Любими играчки на бебета 6+ месеца

  • 9 288
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте!

Имам бебе - момиченце, което скоро ще навърши 6 месеца. Искам да й купя първите играчки и събирам идеи, за да не се затрупвам с излишни вещи. С какво играеха вашите деца на тази възраст (6-10 месеца)? Имаха ли любима играчка? Надявам се темата да е полезна на всички майки, които като мен се чудят какво да купят за децата си.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 472
Ами...с нищо. Съжалявам, че ще те разочаровам, бебетата на тази възраст не играят с играчки. Те едва се учат да хващат. Първото ми дете след 10 месеца - към годинка - харесваще да мачка найлонови пликчета.

# 2
  • Мнения: X
Защо да не играят с играчки? Дъщеря ми има много гумени и ги хваща сама от третия месец.

# 3
  • Мнения: 46 504
Моето дете обичаше дрънкащите, и такива, които при стискане, натиск правят нещо - звук, движение.
Освен купешки бяхме сложили и леща в едно пластмасово шише, с часове можеше да го обръща в двете посоки Laughing

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И според мен играят. Моите от момента, в който започнаха да хващат (към 3 мес) се радват на ограчки. А като започнаха да седят им сипвах коша с играчки на пода и си играеха с часове. Най-вече с дрънкалки - не много големи и удобни за хващане, с гумени книжки, с гумени играчки, умираха за жирафа на Памперс (този с кубчетата), всичко свирещо и светещо. И кубчета много обичаха, но аз не давах, защото си разбиваха един на друг главите с тях.  Mr. Green Важното на тази възраст е да са удобни за хващане и плата и плюша да са сведени до минимум, за да могат да се мият лесно. Защото всичко бива оплюнчено.
Само да вметна, че пликчето (въпреки че всички бебета го харесват) е изключително опасно нещо. Може да го нахлупи на главата си и да се задуши, може да отхапе парченце и да се задави и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 22 936
Ами...с нищо. Съжалявам, че ще те разочаровам, бебетата на тази възраст не играят с играчки. Те едва се учат да хващат. Първото ми дете след 10 месеца - към годинка - харесваще да мачка найлонови пликчета.

И аз изобщо не мога да се съглася.

Дъщеря ми е на 8 м , обича дрънкалки, играчки, които пеят, бебешки книжки. Най-любим и е обаче един плюшен заек. Гушка го и винаги заспива така.

# 6
  • Мнения: 6 764
Гризалки, меки книжки с животни и предмети, които светят харесваше дъщеря ми. Имах около 10 различни гризалки, 2 книжки и едно пиано-жабка, със светещи бутони. На нея и беше забавно да лази, играе с чаршафчето си и предмети, които не са играчки (като шише, дистанционно и т.н). Малките бебета предимно лапат, затова ти препоръчвам играчки, лесни за миене, без пухчета, брокати и т.н. Играчки почнах да купувам след годинката и прохождането.

# 7
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Моето момиче обича неща, които като хване и удря едно в друго издават звук. Харесва и гризалки/дрънкалки. Също неща, които могат да бъдат чоплени - имаме една табуретка, от тези сгъваемите. Тя има отгоре едни кръгли, като копчета, които са облицовани метални неща... Няма такъв кеф. С часове може да стои и да ги чопли тези копчета. Laughing Laughing Laughing Също така всичко от бита - ръчен пасатор (по-известен, поне за мен, като джиджавка  Wink ), чукалото от дървеното хаванче, пластмасови кутийки и шишенца от всякакъв порядък, пластмасово шише от вода и т.н. Просто хваща нещо и удря с него по близките предмети, понякога и по главата си. bowuu

Нещо, което много се кефя, че ѝ направих - на парче плат, в нашият случай - стара калъфка за възглавница , заших различни видове копчета (естествено с размер, които възпрепятства поглъщане при евентуално откъсване), ципове, разни картинки от стари дрехи, направих ѝ джобчета и други интересни неща... Е няма такъв кеф. Тя обича и всичко да дъвче и смуче, така че уцелих в десетката с това начинание... baby_neutral Blush

И така...
Общо взето моето впечатление е, че готовите играчки бързо омръзват и трябва, каквото и да ѝ купя, да го подменям, примерно, веднъж седмично. Понеже ползваме кошарата като кът за игра просто в понеделник сменям арсеналът и тя е щастлива с "Чисто новите" си играчки всеки път  Wink

И най-любимата игра е просто да изхвърли всичко от кошарата Mr. Green

# 8
  • Мнения: 9 641
Общо взето моето впечатление е, че готовите играчки бързо омръзват и трябва, каквото и да ѝ купя, да го подменям, примерно, веднъж седмично.

Абсолютно си права! Моето бебе е едва на 6 месеца, но от сега забелязвам, че играчките омръзват бързо.
Имаме много дрънкалки, гумени играчки, плюшени играчки...
Когато е заобиколена от всички - мисля, че чак се обърква какво да прави с тях.
Давам всеки ден по една "нова" и ги "въртя" регулярно - много се кефи. Хваща, подмята, дъвче, говори им...

Но на тази възраст най-любими май са НЕиграчките - опаковки, торбички, дрехи, одеала...  Laughing

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Абсолютно вярно е за въртенето на играчките. Аз имах една голяма кутия от ботуши, но която бях направила 5 преградки, всяка с по 3-4 играчки вътре. Всеки ден ги въртях, след 5 дни почвах отначало.

# 10
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Ами...с нищо. Съжалявам, че ще те разочаровам, бебетата на тази възраст не играят с играчки. Те едва се учат да хващат. Първото ми дете след 10 месеца - към годинка - харесваще да мачка найлонови пликчета.
И при нас беше същото, само че найлоновите пликчета бяха заменени с хартийки. Mr. Green След това се мина на кабели и дистанционни.

# 11
  • Мнения: X
Моят сладур беше луд по едно влакче на Фишър прайс, само с него се забавляваше.

Скрит текст:
После откри и кубчетата и тези кулички с рингове.

# 12
  • Мнения: 90
Много ви благодаря за съветите!

# 13
  • Мнения: 4
Нашият мъник е вече на 6 месеца и си играе точно с 2 неща. Имаме меки дрнкащи кубчета и и един навит червей. Дрънка ги постоянно и им говори Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт