Снимки от приятни места за почивка!

  • 5 260
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 153
Момичета, мисля че ще е полезно всеки да сподели къде е ходил и му е харесало, а ако е подплътено със снимков материал-още по-добре Peace
Аз откривам темата с 2 местенца, които посетихме на Великден и малко преди това и изкарахме супер:
1. Родопите, с. Мостово (к-с Старите къщи): http://www.snimka.bg/album.php?album_id=30610
Супер приятно място, реставрирани къщи, самостоятелни кухни и механа с барбекю, всичко е на разположение на клиентите, няма пресонал, детски кът, близо до Кръстова гора, подходящо за почивка с деца или приятели.
2. Габрово, с. Влайчевци (вила Роден край): http://www.snimka.bg/album.php?album_id=32599
Много добре направена вила с капацитет 12-13 човека, със собствен персонал, който се грижи за менюто на гостите (цените са леко високи за този клас вила), външен басейн, механа, билярд, волейболно игрище, сауна, джакузи, в близост конна база, детски кът, близо до Етъра, Дряновски манастир, Соколски манастир, подходящ обект за цялостно наемане от компания приятели и семейства.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 522
Рударци: http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2230&AlbumId=43857
- предимства: близо до София 20-25км, много евтино, басени, сауна всичко с мин.вода, страшен масажист, приемливи кръчми, външните басейни са нови, тенис кортове ;
- недостатъци: има само 1 почивна база и е мизерно в стаите (ние бяхме в реновиран апартамент за 24 лв. на вечер и е приемливо), вътрешния басейн, особено в съблекалните е адски занемарено, но вътре в самия басейн е чисто ;

Ще кача още снимки от Девин, Сандански, Божурица и друго каквото се сетя Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 1 511
"КОМПЛЕКС ЛИВАДИТЕ"
 *местност Добра вода,на 5 км от Пазарджик
 *уютни стаи и ресторант с добра кухня
 *външен басеин за лятото


ВЪРШЕЦ и КЛИСУРСКИ МАНАСТИР КИРИЛ И МЕТОДИЙ

От София по посока Враца...невероятно чист въздух,приветливи ресторанти,евтини частни квартири в почти всяка къща и невероятна природа!

След малко и други снимки ще кача!

Последна редакция: чт, 27 апр 2006, 00:08 от gwendolin_k

# 3
  • София
  • Мнения: 1 511
"СВ.КИРИК"
  *Някогашен манастир,превърнат в хотел с ресторант и запазена църква!
  *Намира се над Асеновград
  *Много добър ресторант с вкусни гозби
  *КРАСОТА И ОЩЕ НЕЩО


ХИСАРЯ
  *Страхотни минерални бани
  *Евтини частни квартири
  *Много разкопки,пред които да се дивите
  *Най-различни изворчета и извори,превърнати в красиви чешми.


Последна редакция: чт, 27 апр 2006, 00:13 от gwendolin_k

# 4
  • София
  • Мнения: 2 686
Страхотна идея! Веднага се включвам:

Язовирите в Родопите и в частност Доспад
Страхотна природа и възможности за отдих и почивка. Ние ходим на палатки, но има и най-различни други варианти.

Къмпинг "Воденицата", в с. Ямна, Етрополско
Копирам си постинга от една друга тема за това местенце:
Природата е невероятна. Условията са много добри. Реката минава през целия двор и е само на 2 метра от бунгалата. Определено място за страхотна почивка. Ще се отядете на домашно сирене и кашкавал и домашно сготвени манжди от този край (такава баница друг път не съм яла!). Можете предварително да си поръчате какво да ви сготвят - отглеждат, зайци, пилета и др. (ние си поръчахме пъстърва). Можете да си смелите сами брашно в старата мелница, да си омесите хляб и да си го опечете сами в пеща. Абе баш селски туризъм.
Определено се чувствахме като у дома. За това определено и стопаните помогнаха много.

Клисурски манастир "Света Петка"
Айде и от мен малко снимки от манастира. Той вече стана известен.  Laughing

# 5
  • Мнения: 3 447
Да допълня Petинка  за с. Мостово: наблизо е местността Белинташ - много интересни скални образувания, за които се предполага, че са тракийско светилище. Преди време пък се шумеше, че там били открити черепи на извънземни, но за нас не бяха останали Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 153
Да допълня Petинка  за с. Мостово: наблизо е местността Белинташ - много интересни скални образувания, за които се предполага, че са тракийско светилище. Преди време пък се шумеше, че там били открити черепи на извънземни, но за нас не бяха останали Mr. Green

Дона, и за нас нямаше:) Иначе Старите къщи са точно срещу Белинташ, на около 1.5-2 пеша.

# 7
  • Мнения: 998
Браво за темата  bouquet
Аз така като гледам хубавите ви снимчици и много се паля Crazy
Дайте координати за Старите къщи, моля Praynig

# 8
  • Мнения: 3 153
Браво за темата  bouquet
Аз така като гледам хубавите ви снимчици и много се паля Crazy
Дайте координати за Старите къщи, моля Praynig
За съжаление не правих аз резервацията, а моя приятелка (друга мама от форума), ще я питам и ще ги дам!

# 9
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Аз това намерих за Старите къщи в Мостово преди време, но не съм звъняла и не сме ходили Confused

# 10
  • Мнения: 7 474
Леденика над Враца-невероятна природа на 100км. или около 1 час с кола. Страхотни кръчми и всичко е много евтино(поне за софиянци)!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 522
Продължавам  Laughing с малко снимки от Сандански ( бившата резиденция Свети Врач) , Рупите, Роженски манастир, Мелник. http://www.snimka.bg/profile.php?upload_photos&album_id=34212
Резиденцията е много подходяща за почивка с малки деца: 76 дка. парк с алеи, ботаническа градина, животни (сърничка, патици, пуйки, папагали), изключително проходим и с количка, големи поляни с убйствена гледка, затворено и охраняемо, топъл байсейн 25 м., стаите са по 25-30 м2, баните огромни и те, фоайета с мека мебел и камина (при евентуално лошо време), а за мамите и татите - спа центар. Разкошен парк в центъра на Сандански.
Рупите - равно и проходимо с колички, удобно е за екскурзия и с малки и с големи деца.
Роженски манастир - проходимо с кола, но малко по-високо и е влажно. В самия манастир е  трудно придвижването с количка.
Мелник - разкошен град, удобни малки, уютни хотелчета и механи. За удобство най-вече на родителите по-удачен вариант за почивка и екскурзия с по-големи деца. 3-4-5 годишни

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Leo , може ли малко подробности! Влиза ли се в пещерата и къде са кръчмите? Става ли за 5 годишини деца? Има ли възможност за преспиване?

# 13
  • Мнения: 7 474
Leo , може ли малко подробности! Влиза ли се в пещерата и къде са кръчмите? Става ли за 5 годишини деца? Има ли възможност за преспиване?

Влиза се в пещерата, страхотно е , обиколката вътре е един час с екскурзовод. Има хижа на 100м. от пещерата - 10лв. нощувката. и ресторант към нея,който е много хубав. Става за деца ние бяхме с две.  В съседство има станция на АЕЦ в която също има хубав рест. и басеин.
Има страхотен ресторант по пътя за пещерата(в ляво се пада) точно срещу скалите на снимката до едно езеро. Много е луксозен(местните казват,че е най-хубавия във Враца), но цените вътре са като в обикновена софийска кръчма, а порциите са огромни. Лошото е ,че не помня имената, ако мога ще намеря някакав тел. на хижата.

Общи условия

Активация на акаунт