Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 4

  • 72 513
  • 741
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 155
Мишелин, за тази позиция на пералнята може и да не слагаш перде. Мисля, че ще бъде удобно да има рафтчета или шкаф над нея - за кърпи, за перилни препарати, за хигиенни продукти и препаратите за баня.

# 571
  • София
  • Мнения: 4 192
Търся мнение каква е според вас цената, на която би могъл да бъде отдаден в момента в София, абсолютен център двустаен, светъл, 3 ет без асансьор с ползване на паркинг в 70% от времето, т.е. когато има места. Мястото е много комуникативно и се чудя от необзаведен до обзавеждане спрямо нуждите на наемателя? Ремонтиран е преди 4 години и ще бъде освежен
И онзи ден го пусна, обаче няма как да ти изстрлеляме цена така. Абсолютен център може и да е Мария Луиза или Симеон, може и да е Асен до НДК, а разликите за един и същ апартамент ще са повече от двойни. Метрото на пешеходно разстояние също вдига с 20% цената. И така  Wink
Другото където е за паркинг 70% от времето е все едно нямаш паркинг, не го слагай към цената, освен ако мястото не е 24/7 твое. Кажи улица и ще ти кажем някаква цена

# 572
  • София
  • Мнения: 1 742
Мишелин, според мен пералнята трябва да е сложите пред банята, и да разместите мивката.Също така ако може тоалетната да е сложите по диагонал или да е изместите на другата стена, защото в момента така не е удобна за използване.

# 573
  • Мнения: 4 275
Пуснах тема, че тука май взех много да разводнявам  Blush
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=966210.msg34560067#msg34560067

# 574
  • Мнения: 386
Сл
Търся мнение каква е според вас цената, на която би могъл да бъде отдаден в момента в София, абсолютен център двустаен, светъл, 3 ет без асансьор с ползване на паркинг в 70% от времето, т.е. когато има места. Мястото е много комуникативно и се чудя от необзаведен до обзавеждане спрямо нуждите на наемателя? Ремонтиран е преди 4 години и ще бъде освежен
И онзи ден го пусна, обаче няма как да ти изстрлеляме цена така. Абсолютен център може и да е Мария Луиза или Симеон, може и да е Асен до НДК, а разликите за един и същ апартамент ще са повече от двойни. Метрото на пешеходно разстояние също вдига с 20% цената. И така  Wink
Другото където е за паркинг 70% от времето е все едно нямаш паркинг, не го слагай към цената, освен ако мястото не е 24/7 твое. Кажи улица и ще ти кажем някаква цена
Миналият път го изстрелях в продажбите:) Славянска е улицата

# 575
  • София
  • Мнения: 4 192
Мястото е много хубаво. Минимум 800, с модерно обзавеждане поне 1300. Паркомястото отделно  Sunglasses

# 576
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Като стана дума за усвояване на пространство това много ми харесва.
Мъничко, но с кеф бих живяла в такова.

Калпавите наематели са неизчерпаема тема на разговор.
И в тая връзка сега ще ви покажа защо препоръчвам вградена структура.
Такова нещо съм заварвала след наематели (по-гнусливите да отварят на собствена отговорност):
Скрит текст:


Поне самата тоалетна чиния вътре я бяха чистили, при моя приятелка и това не беше правено нито веднъж Stop

# 577
  • София
  • Мнения: 4 192
Това се е получило, защото е имало много влага в банята. Поне половината наематели никога няма да тръгнат да чистят зад тоалетната. Може да е абсурдно, но е така. Затова хубави вентилатори, вързани към осветлението задължително  Wink
Иначе това се чисти за 20 мин ако не те е гнус или за 20 лева като викнеш някого. Ново гофре за тоалетната е 10 лева.

# 578
  • София
  • Мнения: 1 742
Един моноблок е около 100лв,а вградената структура около 500лв.И при двата случая ако не се поддържат ще стане като на снимките.

# 579
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Има вентилатор, или не е пускан, или не може да издрапа.
И въобще баня, която се мокри цялата никога вече Naughty
Моноблоковете също ги намразих безвъзвратно - грозно е с тия виждащи се тръби и меки връзки, достъпът е труден, напр. зад казанчето по никакъв начин не може да се изчисти, освен ако не се разглоби всичко.
Наистина по-скъпо идва с вградена структура, но всеки си решава.

Моята приятелка след няколко такива случая вече не се връзва на 'ние ще си чистим' и направи друго - включи към наема сума за човек, който да идва да чисти веднъж седмично или поне два пъти в месеца.

# 580
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Тези гофрета са гняс голяма! Затова по-добре да е с добно оттичане, ако е моно блок.

# 581
  • Мнения: 9 825
Това с услугата за почистване е супер идея. Но дали хората ще се съгласят някой да им влиза в жилището? Аз, примерно, никога няма да се съглася на това условие. Може да съм си мнителна, затова.  newsm78

# 582
  • Мнения: 2 155
То все трябва да си ангажиран точно в този ден и час да си там. Иначе и аз не бих се съгласила някой да ми идва в жилището и реално да го обхожда цялото, особено като не съм си го избрала аз. Thinking

# 583
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Тези гофрета са гняс голяма! Затова по-добре да е с добно оттичане, ако е моно блок.
Няма как да се направи с долно, там е работата.

За почистването всичко е въпрос на уговорка, понякога се получават нещата, понякога не.
Но е по-добре от самотек определено, особено ако наемодателят е в чужбина, какъвто е нейният случай.

# 584
  • Варна
  • Мнения: 4 057
То все трябва да си ангажиран точно в този ден и час да си там. Иначе и аз не бих се съгласила някой да ми идва в жилището и реално да го обхожда цялото, особено като не съм си го избрала аз. Thinking

То затова си има хора, ако наемателите са съгласни ок, ако не, има други или да се договори клауза при напускането примерно 100 лева от депозита да отидат за почистване.

Общи условия

Активация на акаунт