дали е от кърмата?

  • 362
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Здравейте мами,
 Моето едномесечно кърмаче има по ушичките и около нослето разни жълтички люспички,които аз предполагах,че е от протекло млекце,което не съм изчистила навреме и то е засъхнало.С водичка и памуче ги махам,но остават едни такива зачервени.От няколко дни обаче има и в основата на веждичките.И аз пак така с памуче и сега е едно жълто-червено и малко релефно.. Confused
дали не го повредих нещо??
случвало ли ви се е ?
поздрави  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 332
Не, не е от кърмата - това е т.нар. бебешка кал. Виж, как се маха не мога да ти кажа, само знам, че е до време. Йоана нямаше, но племенничката - на 2 месеца, има.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 966
Хих,не се притеснявай.Роси74 ти е казала-бебешка кал е Simple SmileЕдиния вариант е да третираш местенцата с някакво кремче.Другия да изчакаш само да се махне.При някои деца изчезва на 4 месеца,при други по рано, трети имат след годинка.На нас ни остана още само по главичката.

# 3
  • София
  • Мнения: 830
Хайде и аз да те успокоя. Ние също имахме около веждичките. Наблягах там повече като я къпех, и после хубаво с тоалетното млако мажех. Но май по-скоро изчезна от самосебе си. Не се притеснявай толкова. А за твое успокоение покажи на док местата, които те притесняват.

# 4
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Не е от кърмата. Трябва да се овлажняват участъците с качествено мазило след баня.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт