Вредата от забелването

  • 683
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Знам, че има много теми по въпроса. Аз съм майка на 17 г. момче. Тогава всички забелвахме. Нямаше друго мнение. Изпрочетох всички теми. Нямало нужда. Някой може ли да ми каже каква е вредата. Каква е вредата от незабелването, мога да ви кажа с много примери. Прочетох, че ако има фимоза, не може да се помогне. А ако няма? Въпросът ми не е съвсем теоритичен, след някоя и друга година, а може и по-скоро ще стана баба. Така също измивахме с памуче с лайка момиченцата. Много подробно. Не искам да съм от онези тъщи, свекърви, които повтарят 1 и също. Моята твърдеше, че трябва да им изпъвам крачетата и да ги повивам стегнато. Естествено, не се съгласих.

# 1
  • Мнения: 967
Аз съм от незабелващите майки. Питаш за вреда: Аз от личен опит не познавам хора, които да са изпитали вреда било от забелване било от нзабелване. Но от разговорите си с лекари и от прочетеното мога да кажа, че ако възникне проблем при незабелено момченце, то винаги може да се сложи детето под упойка и да се забели без да има какъвто и да било приблем, но виж ако си забелил непрофесионално и в следствие на това е предизвикана инфекция, то връщане назад НЯМА - шефа на детската хирургия на Пирогов ми каза, че се е нагледал в своята практика на ужасяващи случаи в следствие от забелване, когато единственото, което може да се направи е обрязване, защото кожичката вече е сасипана. За това аз не забелвам. Ти можеш само да се радваш, че като си забелвала навремето не сте попаднали в този процент случаи с усложнения.

# 2
Az mislq 4e bi trqbvalo da se zabelvat za6toto pod kojata se subirat zamursqvaniq koito mogat da dovedat do infekziq... a i kolkoto po rano stane tova tolkova po dobre a ne kato pri nqkoi mom4entza na koito tova se e nalogilo da se napravi 4ak primerno v purvi klas kolkoto e po golqmo deteto tolkova po travmira6to stava...taka 4e spored men vreda nqma a naprotiv bi trqbvalo da se pravi.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Виж  тук.Имаме си педи във форума и ни преследва като квачка навсякъде с безценните си съвети Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 555
Аз бях от майките, които са против забелването, но след като видях пишока на едно момченце на 1г и 6 месеца  Shocked веднага отидох при лекаря и му го забелиха, да чукна на дърво нямаме никакви проблеми оттогава  Praynig ! Същото момченце сега не дава да му сложат и памперс дори, защото си мисли че ще го боли  Cry

# 5
  • Мнения: 1 150
Аз също забелвам,  случи се на една консултация на малкия, да стана свидетел на мъките на 2 годишно момченце, чиято майка не е забелвала. Е не бих подложила датето си на риска в по късна възраст да се забелва и травмира.
Забели го мед. лице, промивах, мазах и да чукна на дъво вече 4 месец всичко е ок.
Твърдо съм за забелването.
Вероятността да се инфектира и в двата случая я има, така че всеки гледа детето си както намери за добре Peace

Общи условия

Активация на акаунт