нормално ли е това....

  • 494
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте мами,моля ви помагайте.Искам да ви питам дали е нормално бебе на 22 дена по цял ден да бодува(нощно време спи като ядеме на 3 часа) като бодуването е придружено от плач.Сменила съм памперс,нахранен,сигурна съм че не е колика,а той реве,взимам го на ръце и спира. Храним се с NAN1(мисля да го сменя с нутрилон омнео1)и кърма.
И още нещо ми се иска да ви питам с риск да съм досадна,ужасно бавно бебо си яде АМ,от цицата цока яко,но от шишето доста по-бавно и на края му остават 30 мл. и край.И след 15/20 мин се събужда да си ги иска тия 30мл.Редно ли е това?
Благодаря ви предварително

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И моя звяр беше и все още е така.Постоянно търсих причина за постоянния рев.Нахранен,сменен памперс,не се превива от колики.Водих го и на лекар няколко пъти и нищо.Накрая свикнах и реших че бебо е просто по крив.Безсънието също е причина да плаче.Помъчи се да го преспиваш поне два пъти на ден.Люлей го,пей му,гушкай го.Но все пак го заведи на педито и му обясни,да си спокойна че бебето е здраво.

# 2
  • Мнения: X
За безсънието - гушкай го, все още обичат да им е тясно и да се чувстват ограничени, можеш да го завиеш в пеленка/одеалце, така че ръчичките му да не са свободни - това ги успокоява. Пей, люлей.... Wink

Възможно е да суче достатъчно кърма и да няма нужда от добавката, това че след 15мин. пак реве може и да е от колики, а не от глад.

И моята беше ревлива през дена, имаше колики и трябваше да я гушкам повече.

А защо ще сменяш НАН-а newsm78

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Аз за храненето само ще се включа,че и при нас беше същото.Заедно със смяната на памперса сме го правили и по час и половина,но най често час и 5-10 минути.Абе с една дума цял ден ядем с кратки прекъсвания за спане.Все още бебораната ми си яде бавно 20-30 минути.Имали сме и 10 минутни но рядко.

# 4
  • София
  • Мнения: 100
И ние като бяхме толкова големи плачехме много през деня , но нашето си беше от колики.Бяха много силни.Щом си сигурна, че не са колики, явно сте си по- плачливи.Някои бебета плачат повече от другите.Щом като го гушнеш спира, гушкай го и се опитай да го приспиш. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 259
И ние бяхме така,аз го приспивах в количката.По 1-2 часа возене Tired,защото като спра да го клатя и пак се събужда.А като не е наспан и е много кисел.

# 6
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Все едно говориш за мойта,като беше бебе.Направо се чудех от къде има толкова енергия да реве по цял ден.И на едно хранене смучеше от шишето по 1 час.Към третия мес. нещата се нормализираха...

# 7
  • Мнения: 1 037
За безсънието - гушкай го, все още обичат да им е тясно и да се чувстват ограничени, можеш да го завиеш в пеленка/одеалце, така че ръчичките му да не са свободни - това ги успокоява. Пей, люлей.... Wink

Възможно е да суче достатъчно кърма и да няма нужда от добавката, това че след 15мин. пак реве може и да е от колики, а не от глад.

Може би това е отговора.И друго ми идва на ум-даваш ли залъгалка,може да се буди и да иска да цока за успокоение!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
За безсънието - гушкай го, все още обичат да им е тясно и да се чувстват ограничени, можеш да го завиеш в пеленка/одеалце, така че ръчичките му да не са свободни - това ги успокоява. Пей, люлей.... Wink

И аз имам такива наблюдения.Когато му прибирах ръчичките да не си ги маха пред лицето беше много по-спокоен.
Ех, човечета с характер са още от раждането. Grinning Душички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт