Проблем с гърнето:(

  • 2 981
  • 27
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравейте,
Знам,че има много теми отноно гърнето,но много ви моля да си кажете мнението по-специално за нашия случай.
Виждате дъщеря ми колко е голяма на лентичката.Преди три дни реших окончателно да и сваля памперса,като преди това много рядко съм я слагала на гърне,защото винаги пискаше и не искаше да сяда.Бях решила да изчакам да "узрее"за свалянето и като започна да ми казва,тогава да предприема премахването му.Започна да ми съобщава,че се е изакала и реших,че това е момента.Да,ама явно не е.Точно затова търся съветите ви.През тези три дни само 2 пъти се изчишкала на гърнето,като с хиляди уговорки и занимания  сме постигали да стои на гърнето и 2 пъти се изакала,за което тя предварително ми съобщи.Но всеки път тя отказва да сяда на гърнето,което ме влудява и съответно безброи пъти се начишка.И с добро и с лошо опитвах,но резултата е един и същ.Не иска да сяда и това е.Виждам,че го прави от инат и каквото и да правя,не мога да изляза на глава с нея.Трябва ли да се откажа от свалянето или да продължа тъпо и упорито.От утре тръгва пак на ясла,но се страхувам,че ако там прояви някакъв инат,ще и се карат много и по някакъв начин травмират.От друга страна,занм,че там е послушна и че изпълнява каквото и се каже и всъщност може  това да спомогне за свалянето на памперса.Поставена съм пред дилема и не знам да се откажа или не.Вие какво мислите?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имаме същият проблем. Съвет не мога да дам, но ще следя темата.

# 2
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и при нас прблемът е такъв, тя казва като е свършила раноата малка или голяма на пампата, и на гърне не стои и 5 сек.такова 4удо не съм видяла с големите! и аз ще следя за някой приложим съвет!

# 3
  • Мнения: 1 849
Със сина го решихме много трудно, но все пак аз съм по-инат. Перях по сто пъти на ден какви ли не гадости но той най-накрая реши, че е по-добре да сяда от колкато да му пари. Усещането като си върши работите в гащите го отврати и салед две седмици започна да си казва и сяда. Беше много смешен като подскача на един крак и писука "Мамоооо, париииии".

Успех!

# 4
  • Мнения: 140
ние до две години безрезултатно се опитвахме да махнем памперса,то не беше молене,не бяха песни и уговорки,луда работа! #Crazyи пак не проумяваше защо трябва да сяда там.ходеше и на ясла и лятото говорих с лелите заедно да го махнем.носех по 15 чифта гащи и панталонки,там ги слачат на определен час и бая месеци нямаше ефект голям.изведнъж,като направи две години,просто започна да си казва,наистина направо ей,така.като по чудо!естествено,в началото имаше и малко изпускания,ама  ако се е заиграла или нещо друго,което да я разсее за момент.и сега сме ок.само да поясня,че все още спим с памперс.лелките в яслата казаха,че имала дълбок сън?знам ли?но няма да я будя посред нощите да я изпикавам.и за това ще си дойде момента.сори за дългия пост. Embarassed

# 5
  • на Север
  • Мнения: 503
При каката номера минаваше, като дам албума със снимките. След това, като я слагах на гърнето и започваше да ми сочи албума със снимките. Не съм насилвала, слагах я на гърнето, като пожелаеше да стане, не съм я спирала(дори и нищо да не е свършила.(махнахме памперса около 1,6 месеца)

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Колкото повече настояваш, толкова повече детето ще се дърпа. Става един дяволски кръг, през който и аз съм минала с баткото Rolling Eyes
Една позната миналото лято махна памперса на нейното 3 годишно дете. Беше ми като урок как става, дано с беба да успея да приложа този метод.
Изчакваш да дойде лятото и махаш пампата, без да обясняваш нищо. Детето много добре знае, че се пишка и ака в гърне, но от инат не го прави. В началото сменяш нон стоп напишкани дрехи, но тъй като е лято, са по-малко и съхнат по-бързо. Не бързаш да му слагаш чистите дрехи. Винаги намираш извинение да забавиш смяната, така че детето да се почувства некомфортно. Трябва и железни нерви да имаш. Сменяш дрехите без абсолютно никакъв коментар. Ако случайно детето ти даде сигнал и свърши работата в гърнето или тоалетната следва поощрение, не пестиш похвалите, добрите думи, а може и малки наградки да измислиш
Нощната пампа не бързай да я махаш, още сте малки.
На теория го научих, но на практика ще видим как ще стане  Crazy

# 7
  • Мнения: 5 500
А, така Grinning
Имам в момента подобен проблем! От три седмици съм махнала памперса, един ден като се върнахме от разходка и беше наакан, го измих и го попитах дали иска да спи без памперс по боксерки. Радвахме се колко са хубави и шарени, каза Да и от тогава не сложих памперс. За пишането казва, няма проблем. Ако трябва да излизаме искам да се изпиша да не спирам колата насред пътя, вика и крещи не не, но отиваме в тоалетната за да му бъде по-интересно да си подсушава чурата и да пуска водата и се изпишва. Защо тогава крещи НЕ? Че и бяга на всичко отгоре казвам, че ще излизам без него и идва веднага! Разбирам, че го изнудвам, разбирам и, че не искам да е такъв подхода, защото ще се научи, че и той може да ме изнудва! Чувствам, че не е този начина!!! В повечето случаи за щастие идва и сам ми казва, за което се радвам!
Проблема е с акането, в никакъв случай не мога да го накарам да седне на гърнето, нито на тоалетната чиния, имаме две детски седалки, категорично отказва. Зная по кое време ака, но не мога да го накарам да седне! Моля го, казвам, че ще му се смеят, а не е хубаво, но той явно не осъзнава и започва да се смее с мене и да ме имитира как щели да му се смеят децата Laughing Вчерашен случай: приканвах го да седне, казва Не и Не, отиде в кухнята и се скри за да се изака прав! Защо? Има някакъв проблем, виждам го и го усещам, не му се карам, мъжа ми му се кара, обаче, явно мъжете нямат нашето търпение! Пък и като изпра доста наакани гащи Mr. Green яно не му хареса! Оставих го също наакан около час, нямаше ефект, после по-трудно се пере!
На разходка излизам с пакет влажни кърпи и два чифта гащи, чорапи, панталон. Нааква се, сменям го и продължаваме. Не коментирам, обаче виждам вината в очите му, а не искам да е така, явно това не може да го контролира.
Какво да правя? Може би не му е време, но ми е тежък вече да го двигам да го мия, 15 кг е!
Имам намерение вече да се допитам до психолог!

# 8
  • Мнения: 14 133
Ох, и ние махнахме преди две седмици дневният памперс, ама още ни си казва.На моменти страшно се ядосвам, че ги върши работите на гащите.Говори като възрастен, всичко му е ясно.А за това не иска да каже и това е.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравейте мами,
Много ви благодая за отговорите.Стана ми ясно в крайна сметка,че не трябва да се караш на детето или да му викаш,а аз го направих няколко пъти Embarassed,въпреки,че зная,че не е нарочно това,че се е изпуснала в гащичките.Ядосва ме факта,че се инати и не иска да сяда на гърнето.Тя по принцип е много инатлива и сега се възползва от случая отново да се проявява.С тръшкането сме на ти и навсякъде го прави с или без поводи.Днес е на ясла и ще видя там как е преминало.Занесох една голяма торба с дрешки,че ако и там се напишква както в къщи,ще имат да сменят в несвяст.А иначе голям страх брах докато бяхме в автобуса,докато седеше на седалката ,да не се изпусне.Явно ще е нужно огромно търпение,но аз съм готова да го проявя и никакво каране повече,ще ми е като обица на ухото.

# 10
  • Мнения: 369
Здравей , искам само да добавя за гърнето ние как се научихме .Сега сме големи и отдавна си казваме за всичко , но по принцип почнах да я слагам на гърне някъде къ 8-9 месеца като в началото естествено нищо неправеше. Някой път случайно се изпишка в него, и след половин час пак за малко и така. Грешка е това да и се караш както ти сама си разбрала но се опитай като я сложиш на гърнето да и прочетеш книжка newsm78, или пък я сложи на тоалетната чиния може да и е интересно Thinking.Остави и гърнето близо до нея да си играе с него , да си слага куклите да пишкат.
Махнахме памперса на 1г и 3м но до 1г и 6м  още се напишкваше някой път.
Така че само търпение.
Успех  bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Ако не беше ходила Вики на ясла, дали щеше от няколко месеца денем да е без памперс, а от около месец махнахме и нощния?  Thinking

Не знам дали същия ефект бих постигнала сама вкъщи...

В яслата гледат се едно друго и това оказва благотворно влияние - поне на нас.

# 12
  • Мнения: 1 581
И на мене ми е проблем  Confused  Виктор е на 2г. 9мес. Вече месец, откакто през деня махнах пампата. В началото не искаше да сяда на гърнето, но склони да пишка прав. Ако му кажа да пишка, смъква гащите и пишка. Обаче ако не му напомня - си се напикава. И така през 2-3-4 часа се подсещаме и той пишка, има дни, когато не се напишква. Казвал ми е досега само 2-3 пъти, че има пиш  Confused Цял месец е това, не няколко дни - както разправят някои майки. То бива момчетата да се развиват бавно, ама това на нищо не прилича  Twisted Evil  И в ей такива моменти сериозно се съмнявам в плюсовете на късното слагане на гърне.
За съня няма никакви проблеми, още от много отдавна. И следобедния, и нощният памперс са абсолютно сухи, само веднъж се напишка за месец.
Обаче акането е кошмар. Скрива се някъде, има си няколко тайни места - между стената и гардероба, вътре в гардероба или до леглото си, зад бюрото и се изаква в гащите. Ако го прекъсна и го сложа на гърнето - не ака, може да стои 2 часа, но не ака, после като обуем гащите, си довършва. Щом се скрива, значи разбира, че му се ака, знае, че предстои гърне и затова се крие. 2 гърнета и седалка - все някое щеше да му е удобно, но не. Понеже винаги ака преди обяд към 11, пробвала съм да го сложа да си седи, гледа си през прозореца, но не ака, може да стои дълго, но без резултат. Няколко пъти съм пробвала да го слагам през няколко часа, но така и цял ден може да не се изака, явно го стиска. Другото което забелязах - винаги ака прав, като се скрие и се напъва, винаги прав, ама как да стане с гърнето  Thinking
Оставям го напишкан и наакан за дълго - идва, казва "ето виж, вики е напикан/наакан", но иначе не му пречи, не го дразни, по час и повече може да си стои така  Confused 
Постоянно даваме примери с мама и тати, Вики е бати, не е бебе, само бебетата акат на пампи, всички плюшени мечета и кучета вкъщи и те акат на гърнето, обаче... Не знам вече  ooooh!  Надеждата ми е лятото.
Като излизаме по-далече му слагам пампа, но обикновено си е съвсем чиста като се върнем. Принципно избягвам да ходим и далече, за да не ползваме памперси въобще, но се случва. Но и навън, като върши нещо активно - а той ходи постоянно, без количка сме отдавна и не го нося никога, навън не ака никога, много рядко да се изпишка.
Ох, много дълго стана, обаче да си изплача и аз мъката  Sad  Една позната психоложка беше споменала нещо за "анална фаза" (май  newsm78), че не искали да си дават акото, защото го усещали като част от себе си, и изпитват особено удоволствие от акането, нещо ако е чувал някой, да каже, че не си спомням много.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравейте отново,
Ели днес нито веднъж не се е изчишкала в яслата,но това е защото,не че си е казвала,а защото всеки пък като са и казвали е сядала на гърнето.Явно дисциплината си оказва влияние.Но като се прибрахме в къщи,отново категорично отказа да седне на гърнето и съответно се начишка три пъти,но поне се изака в гърнето.Мисълта ми е,че явно яслата ще е в помощ,както по-горе една мама се е изказала.
А към другите майчета със сходни проблеми дръжте се,с повече търпение явно рано или късно ще имаме успех.
И още веднъж много благодаря на всички отговорили мами Hug Hug Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 1 546
Ние също много трудно привикнахме с гърнето. От есента сме със свален памперс а дори и сега има моменти, в които се напишква...за изпускането по малко дори не го броя. С акането нямаше проблем но спишкането, голям зор видях. Стояхме си на гърнето и ...НИЩО! Ставаме и айде в гащите. Та....докато не седнах с него и аз. Той на гърнето, аз на тоалетната и така почнахме да не се сърдим. Опитай и ти така. Кажи и мама има пиш...айде с мен (ако не се притесняваш от детето, но не мисля, че това сега е от особено значение  Laughing). Пък нали и в яслата всички сядат заедно. Може и да склони така.
И хайде успех и не се отказвай. Peace

Общи условия

Активация на акаунт