Кога трябва да се приема фолиева киселина? *Б*

  • 25 651
  • 30
  •   1
Отговори
Прочетох, че известно време преди забременяване и по време на временността трябва да се приема фолиева киселина. Но никъде не съм срещала информация кога е най-добре да се приема-сутрин или вечер, на гладно или след хранене?

# 1
  • Мнения: 4 358
Аз я пия преди да си легна, защото иначе ми се гади от нея.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 273
Аз я пия сутрин след като съм закусила.

# 3
  • Мнения: 3 154
Фолиевата киселина е добавка към храната, значи се пие по време на ядене или след това. Харесваш си част от деня (след закуска, след обед или след вечеря) и започваш да си я пиеш. Wink

# 4
  • Мнения: 4 212
да допълня. Хубаво е да се запо4не поне 3 месеца преди евентуално да стане бебето и още 3 след това. Sunglasses

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Аз пък щом изляза сутрин от банята , това е първата ми работа - да взема ФК . И не закусвам , само пия кафе .
Не ми се гади.

# 6
  • Мнения: 1 680
и аз правя като Морена.
Знам че е хубаво на гладно да се пие , ама незнам доколко е хубаво след това и кафе.Виж чая е друго нещо.
Искам да попитам също:Знаете ли защо се пие магнезии по време на бременност?

# 7
  • Мнения: 1 022
Цитат на: svetlaa
и аз правя като Морена.
Знам че е хубаво на гладно да се пие , ама незнам доколко е хубаво след това и кафе.Виж чая е друго нещо.
Искам да попитам също:Знаете ли защо се пие магнезии по време на бременност?


 не съм сигурна ама май за задържане, ако имаш контракции, не помня така ли беше...

# 8
  • Мнения: 7 718
Магнезият поддържа функцята на нервно-мускулните клетки.

# 9
  • Мнения: 4 358
Мда, сума магнезий изпих заради контракции... че и болезнени бяха  Confused

# 10
  • Мнения: 503
И аз взимам фолиева киселина, на опаковката пише да се пие по време на или след ядене. Аз я взимам на закуска.

# 11
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Искам да попитам и, за да не отварям нова тема ще попитам в тази! По колко фолиева киселина се пие? Какви видове има /става въпрос за Бг./?
При бременността ми с Деничка не съм пила ф.к. сега се чудим с тати кога да си правим второто бебече, че искаме да са с по-малка разлика та мисля, да почна да пия за всеки случай пък то когато стане. Embarassed  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 9 063
Аз си купувам обикновена опаковка фолиева киселина-така си и пише на нея,на Адифарм,40 таблетки са вътре. Дневният прием е едно хапченце-0,4 мг..Има и други "разфасовки" така да го кажа-Neofolik,Фолацид,на всяка си пише по колко се взимат, в зависимост от това какви са хапченцата.Но 0,4 мг е дневната норма.Не е скъпо,мойте са 2.70 например.Успех:)

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Здрасти и добре дошла в отбора ! Grinning

Най - често срещани са NEOPHOLIC( 90табл.) и FOLACID ( на Healthy- 120табл. ). И двете струват около 3. 50 лв.
От FOLACID си търси опаковката от 120 таблетки , а не от 100  Sign Exclamation  .

# 14
  • Мнения: 4 358
Момичетата вече са ти отговорили, но аз не се стърпях да ти кажа добре дошла.
Добре дошла при нас  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт