АМ разваляло зъбите?

  • 979
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
На консултацията педито ми каза,че трябвало да спираме АМ,понеже малкия го пие вечер преди лягане и през ноща също.На учудването ми,педито ми обясни,че млякото трябва да го пие седнал,а не легнал и от само себе си заключих,че след това трябва да му измия зъбите и тогава да ляга.Пиейки млякото,след това като заспи се развивали бактерии в устната кухина,които увреждат зъбките,и ме посъветва да давам кисело мляко,но не е ли същата работа тогава?По принцип има логика в думите й,но никак не съм съгласна,да му спирам АМ и да го заменям с кисело мляко.. Thinking,при положение че детето обожава АМ.Вие знаете ли нещо по въпроса и какво е вашето мнение?

# 1
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Тук препоръчват да се дава от чашка с накрайник, след определена възраст, а не с биберона, по същата причина, но не съветват да се замени с кисело мляко. И миене на зъбите от рано също.
Аз лично не ги спазвам тези правила  Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 6 173
Аз знам, че не е хубаво просто дълго да се смуче шишето с мляко или подсладен сок. Моята дъщеря сутрин и вечер пие млякото за около 2-3минути. Пие го легнала (с вирнати крака) и в леглото. И сутрин и вечер след млякото и давам четка с пасата и тя уж си мие зъбите. Обикновено и аз си взимам моята четка и ги мием заедно. Хем и показвам как, хем си правим компания Mr. Green После и давам да пийне глъдка водичка, но тя не винаги желае. Надявам се това да е достатъчно newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 2 356
И аз давам вечер АМ, но моята заспива още на столчето, само я местя в леглото, така, че не мия зъбки  ooooh! Сигурно се развиват бактерии по този начин, има логика, но засега не мисля да спирам АМ, особено щом си го харесва. Смятам, че с киселото мляко е същата работа, няма защо да ги сменяш. Може би педито ти има предвид да не пие легнал за да не се задави, знам ли  Thinking А сина ти като пие през ноща как му миеш зъбките или само след вечерното?

# 4
  • София
  • Мнения: 5 289
Е през ноща не го дигам да му мия зъбите Joy,иначе трябва да си играем цяла нощ после като го разсъня.Склонна съм да спра нощното мляко,а вечер след като пие АМ да му мия зъбките,въпреки че той пие млякото,хвърля шишето и се обръща да спи.Но наистина логика няма да заменям с кисело,то бактериите ги има навсякъде.

# 5
  • Мнения: 27 524
И аз съм го чувала това. Не знам какво да те посвъветвам. Аз бих давала АМ докато детето го иска,отколкото да го лишавам заради евентуален риск от развитие на кариеси на млечните зъби  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 271
Както е казала Блонди, това са млечни зъби, все пак.
Освен това смятам, че в киселото мляко има доста повече живи бактерии, отколкото в току що приготвеното АМ.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 289
О не,в никакъв случай не бих спряла АМ на малкия,ще се постарая само нощното да махна,но вечерното си остава ако ще до 3 год,докато малкия го иска дотогава.Мерси момичета.  bouquet

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз съм чувала това, но давам АД с биберон.Когато пробвах с чаша с накрайник, той се ядоса, хвърли я и стената беше като залята с блажна боя ConfusedЧестно да ти кажа, Дудке, съм доста скептично настроена към всички новости спрямо здравословното хранене на детето.Оказа се, че соковете са вредни, бибероните и особенно шишетата също..........все едно нас от туби с маркучи са ни хранили Crossing ArmsСкоро една майка писа, че е спряла АМ на детето си, защото нямало да стане на 1г. и 4м. се да разхожда в къщи носейки шишето с биберон Shocked-мнооооооооого ме впечатли с това си изказване GrinningАлександър през деня си ползва чаши, но вечер АД го изпива за отрицателно време.За това предпочитам да имаме спокойна нощ, отколкото да се разплаче и с часове да се чудя как да го успокоя.Все някога ще го пропие и от чаша, но не бих спряла млякото.А относно зъбите:имам приятелка на 29г., пуши, пие и постоянно яде огромни количества шоколад,  но до сега няма нито една пломба.

# 9
  • Мнения: 7 640
това и аз съм го чувала от стоматолог. Препоръката беше да не се дава шишето в леглата да заспива с него детето, а да има промеждутък между хранането и заспиването.

# 10
  • Мнения: 1 410
Мен по тази причина докторката ми каза да давам малко вода след като пие млякото, за да се изплакне устичката. Да спираш АМ е глупаво според мен.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Съгласна съм с Блонди и Биляна- евентуални рискове, здравословно хранене, нови и нови изследвания...
Не бих лишила детето от АМ. Още по- малко да го заменя с кисело мляко.

# 12
  • Мнения: 27 524
ще се постарая само нощното да махна

недей  Hug

# 13
  • Мнения: 884
Мен по тази причина докторката ми каза да давам малко вода след като пие млякото, за да се изплакне устичката. Да спираш АМ е глупаво според мен.
newsm10
А пък 1 мама беше писала в друга тема ,че детенце плачели вечер много и накрая доктора предположил ,че е от киселото мляко-тежко е за вечерно хранене и боли коремче от това.
Естествено едва ли се отнася за всички бебета,а и аз нямам опит с кисело мляко още,та просто споделям какво прочетох  Blush
За вълшебната чаша- моя син я използва за чесалка на венците и се сърди като случайно влезе вода в устата му  Joy

# 14
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
може и да има логика за зъбите, но не виждам логика да се заменя с кисело мляко Shocked
не знам защо са толкова против АМ ?
още си пие вечер и сутрин АМ и си го търси. пробвала съм друго сутрин- не иска. после винаги си пие вода. зъбите ги мием. интересно му е. вечер му ги чистя с хавлиена кърпичка, при което здраво ми нахапва пръстите Laughing

Общи условия

Активация на акаунт