Смученето на ръцете винаги ли значи че е гладен?

  • 701
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Здравейте,
от около десетина дни мойто момче постоянно си смуче ръцете дори веднага след ядене. Даже наскоро почна и по време на ядене - пуска гърдата и лапва ръката, като се усети, че от там не пуска, естествено почва да мрънка пак за гърдата  Grinning Четох в библиотеката това:
"Бебето ми често си смуче ръцете. Това винаги ли значи че е гладно?"
След периода на новородено, смученето на ръцете не е достоверен белег че е гладно. Започвайки от около 6-8 седмици, бебето ще започне да придобива по-голям контрол над ръцете си и скоро ще започне да изследва ръцете и всичко останало използвайки устата си. Много често срещано при бебетата е смученето на ръце и когато венците станат чувствителни, при подготовката за поникването на зъбите. Симптомите на поникването на зъби могат да се появят понякога седмици и дори месеци преди да се появи първия зъб.

но той е само на един месец, а започна да го прави това на около 3-4 седмици. Някой има ли подобен случай? Да знаете какво е и какво да правя? Стои на гърдата по час и половина и после като засмуче ръцете... пак ли да го слагам  newsm78  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 220
Не мисля, че винаги е от глад. Това е и своеобразно успокоение за бебето. Като видиш, че го прави можеш да го гушкаш, ако решиш да даваш биберони да му дадеш, да му отвлечеш вниманието по някакъв начин.

# 2
  • Мнения: 127
Не!!! Поне не винаги! Ако бях слушала майка ми и свекърва ми, че "на видиш ли детето , било гладно,смучи си ръчичките", Ивайла щеше да бъде само на гърдите ми. Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 529
При толкова малко бебче, смученето на пръсти рядко е от глад. Това е просто сукателен рефлекс, който му е заложен по-рождение. Сученето му дава чувство за сигурност, още повече че усеща и топлината на мама. Аз лично ще те посъветвам да опиташ с биберон. Все пак е по-добрият вариант от смукането на палец.

# 4
  • Мнения: 4 181
Аз също съм на мнение, че не от глад. И Алекс преди  ги смучеше ссамо когато е гладен, но после започна по всяко време, а сега вече и венците го сърбят и се опитва да ги налапа и 2-те едновременно hahaha Така че да не те притеснява, ако е гладен ще ревне сигурно Joy

# 5
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
лекарката в АГ болницата ни казваше давайте биберон залъгалка за да не посегне на пръстите си. Забелязвах, че моите деца смучеха пръсти или залъгалки, когато им зопачнаха коликите. После просто рано изоставиха залъгалката.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
И моето бебе си смуче постоянно ръцете. Но познавам, че е от глад, когато смукането на ръцете е придружено и от въртене на глава и отваряне на уста, когато я гушна, а пък ако я и оставя малко по- дълго време почва да мрънка и проплаква.
Но най- често за всеки случай предлагам и гърдата за още 5-10 минути. Ако заспи или не сучи- това е. Кой ял- ял. Но ако суче макар и вяло удължавам времето.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 823
Не,не мисля,че винаги когато си смуче ръчичките е гладно,по-скоро го прави заради засиления сукателен рефлекс.

Общи условия

Активация на акаунт