Кърма и АМ на едно ядене или отделно?

  • 426
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 988
Не знам дали има значение? Ние сме 50% на кърма (почти изцяло изцедена) и 50% АМ, на три седмици е. По-добре ли е от гледна точка на стомахче, колики, усвояемост да давам на едно ядене първо кърма, после АМ, или да давам само кърма и на другото ядене - само АМ? Или няма значение?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По-добре е да даваш на всяко хранене първо кърмата, после да дохранваш с АМ. В кърмата има ензими, които подпомагат усвояването на другите храни. А и като се цедиш за всяко хранене, по-дълго време ще можеш да поддържаш кърмата. Ако искаш съвети и помощ за това как да увеличиш кърмата и да премахнете добавката от АМ, във форум Кърмене и захранване можеш да намериш много информация и подкрепа Grinning
Само да добавя - не смесвай кърмата и АМ в едно шише - дават се отделно, за да може бебето със сигурност да поеме всичката кърма. Ако ги смесиш, може детето да не изпие всичко и така се губи от труда ти да цедиш.

# 2
  • Мнения: 3 042
По-добре е да даваш на всяко хранене първо кърмата, после да дохранваш с АМ.

 Peace и аз така правех.

# 3
  • Мнения: 489
А аз да ви се оплача че моя дебеланко не иска да суче от мен?!?!
Случвало ли се е на някой?
Дохранваме се де...   извинете че ползвам чужда тема...
Но е адски изнервящо и стана нетърпимо - слагам го на гърдата да захапе за около 10-15минути с рев който с течение на времето става истеричен и с гърчене припотяване опъва се като струна ?!?! По принцип нямам достатъчно кърма мога да се цедя и да му давам явно има и такъв вариант? Помогнете със съвет това не се понася той реве и аз също направо съм като парцал? Вече три хранения сме на АМ и е рай даже от коликите не реве така незнам....
Благодаря предварително    Hug

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
mama79, защо не пуснеш темата в Кърмаческия, там ще я видят повече хора с опит в същите ситуации. Може би ще ти е от полза да прегледаш някои статии от Библиотеката за това какво представлява объркването на зърното, което се получава, когато бебето още в ранните седмици получава биберон, от който се суче по съвсем различен начин в сравнение с гърдата. Понеже сученето от биберон не изисква толкова усилия колкото сученето от гърда (които обаче имат своя смисъл, тъй като развиват челюстта и мускулатурата), някои бебета започват да отказват гърдата. Допълнително положението се влошава и от това, че от шишето млякото започва да тече веднага и на еднакво силна струя, докато на гърдата трябва малко сучене на празен ход, докато потече силната струя, а после полека намалява, докато слезе следващата порция мляко и така по няколко пъти. Положението не е непреодолимо, с търпение и разбиране на принципите на кърмене спокойно може да се справиш и дори да увеличиш кърмата и да махнеш добавката Grinning
Ето някои статии по тези въпроси:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4485
http://www.kellymom.com/bf/concerns/baby/back-to-breast.html (тази е на английски)

# 5
  • Мнения: 992
здравей мама меца и честито бебонче
аз давах изцедена кърма колкото имах и останалото количество ам напр. 50 гр кърма и 50 или 60 гр ам

Общи условия

Активация на акаунт