Кога да подам документи за осиновяване?

  • 1 242
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 574
Ние имаме две наши деца и сме решили с мъжа ми да си осиновим едно или близнаци. Проблема е следният: Когато е бил на 18 г мъжът ми и приятелят му са откраднали една кола. Той не е крадец , а просто луди глави и решили да отидат на дискотека ама нямало с какво и си намерилиии... travel. Та делото се водеше едва тази година ,той сега е на 30г. Осъдиха го на 3г условно. И ако няма провинения през този период ще бъде заличено от досието му ,че е осъждан wash и ще е с чисто досие.
Според вас, ако сега подам документи имам ли шанс,защото 3 години са дълъг период и после не се знае още колко ще чакаме и какво ще се е променило по законите. Или да чакам 3 г да минат и тогава
Кажете ми как е най-добре да постъпя.
Благодаря на всички и много детска любов и смях ви желая.   bouquet
 

# 1
  • Мнения: 171
newsm78 На ваше място бих изчакала.

# 2
Не чакайте. С влизането в Европейския съюз се очакват промени в Закона и вероятно ще се утежни процедурата. Когато аз осиновявах, социалната работничка готвеше доклад за семейство в което съпруга е бил в затвора. Тя каза, че това не е пречка

# 3
  • Мнения: 574
Може би наистина е по-добре да чакаме. Ако не беше толкова мудна съдебната ни система отдавна щеше всичко да е минало. Чудя се защо ли трябва да се чака12г, за да влезе в съда такова елементарно дело.
Аз се надявах поне докато сме по-млади , а и разликата между децата да е малка, да може да си осиновим детенце.
За мое учудване видях ,тук от форума , че има много семейства със свои и осиновени деца. Това е много хубаво. Дано и ние да успеем да осигурим дом и да дадем любов на някое детенце.

# 4
  • Мнения: 574
Не чакайте. С влизането в Европейския съюз се очакват промени в Закона и вероятно ще се утежни процедурата. Когато аз осиновявах, социалната работничка готвеше доклад за семейство в което съпруга е бил в затвора. Тя каза, че това не е пречка
Аз докато пишех предният си отговор и Kosmonavt ме изпревари с приятна информация.
Това много ,ама много ме зарадва.
Благодаря ти.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт