Как разтваряте суспенсията с антибиотика?

  • 4 057
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 214
Въпросът ми е как разтваряте суспенсията така , че да не стои на гранули.Направо става отвратетилно.Измъчих си детето Sad Тази  вечер я натиснахме двамата с татко и , но утре ще съм сама.Как да и дам  това гадно нещо?Така ли е нормално?На гранули ли стои или трябва да стане гладко?Антибиотикът е Фромилид , ако има значение.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 530
Аз преварявам водата, както е оказано на опаковката.С гореща вода разтварям, никога не ми е ставало на гранули.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
По принцип трябва да стане гладко ако има малки топченца значи не се е разтворил добре,това е било при АБ които аз съм давала.Разклати го много добре.
За приема пробвай със спринцовка най ми е удобна тази от нурофен,но може пак да се измъчите ,не ми се казва как го давам аз, че и мен ме е жал като си помисля.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 762
Разбивай....
На мен АБ не ми е ставал на гранули. А за даването, нямам изпитани методи, защото мойто гардже си отваря устата.

# 4
  • Мнения: 2 732
И на мен не ми се е случвало newsm78

# 5
  • Мнения: 1 214
С гореща вода не сме го правили ( нали на опаковката пише  да се съхранява под 30 градуса и от там реших , че не се прави с гореща вода).Предполагам обаче , че грешката я е направил мъжа ми.Не е разтворил с 1/4 от водата , а с всичката (пада си малко философ и твърди , че било същото).Сега колкото и да клатя не се разтваря Sad Дали пък няма да стане ако сложа шишето в малко по-топла вода и после  го  разклатя  пак  Thinking С даванто почти нямам проблеми.Има специален дозатор като спринцовка към антибиотика  ,само че течността излиза от 4 места отстрани , което е добре - не може да се задави.Някак си я убеждавам и обещавам вода и шоколад и така почти не се съпротивлява , но пък праови гримаси , че и се повдига ,което ме притеснява Sad

# 6
  • Мнения: 3 042
АБ разтварям задължително с охладена преварена вода. НИКОГА НЕ ПОЛЗВАМ ГОРЕЩА ВОДА / ТАКА СА МИ КАЗВАЛИ, ЗАЩОТО СЕ РАЗРУШАВА НЕЩО В СЪСТАВА ПРИ РАЗТВАРЯНЕ С ГОРЕЩА ВОДА /. Разклащам добре и обикновенно АБ се разтваря напълно. Но  Клацида например не може да се разтвори така добре както другите АБ и остава на гранулки. Възможно е и твоя АБ да да не може да се разтваря напълно.




# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Принцеска - всичко правилно си изпълнила!  Peace

 Разклатете още по-дълго време шишенцето и да се надяваме, че на сутринта ще е гладка суспенсията.

Скорошно оздравяване  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 214
Принцеска - всичко правилно си изпълнила!  Peace

 Разклатете още по-дълго време шишенцето и да се надяваме, че на сутринта ще е гладка суспенсията.

Скорошно оздравяване  Heart Eyes

Ами не съм спряла да го клатя  Laughing и снощи и днес , но не и не Thinking

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Сигурно е нещо от самия АБ  newsm78.
Никога не разтварям с гореща вода, никъде не пише, че трябва да е такава. Дори и изварена не слагам, а Девин розов етикет, каквато си пие малката.

# 10
  • Мнения: 2 381
Аз бях чела в една листовка, че НЕ трябва да се разтваря в гореща вода.

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
Аз даже го разтварям с вода от чешмата. Питала съм преди време и знам, че не е от значение каква е водата. Сега за първи път чувам да се разтваря с гореща вода. Не съм спец, но си мисля, че не е редно, както не е редно да се слага мед в гореща вода/чай, защото му се убиват всички полезни неща.

# 12
  • Мнения: 175
Ей спокойно,този АБ си остава на гранули и ние в момента пием същия дори педито изрично ме предупреди да не мачкам гранулите защото трябва да е такава консистенцията.Направила си всичко правилно не се шашкай,а на ликтовката пише че при поемане не трябва да се сдъвкват гранулите или да се задържат в устата защото са горчиви ,така че аз давам след приема на синчето водичка и всичко е о,к.

# 13
  • Мнения: 1 214
Ей спокойно,този АБ си остава на гранули и ние в момента пием същия дори педито изрично ме предупреди да не мачкам гранулите защото трябва да е такава консистенцията.Направила си всичко правилно не се шашкай,а на ликтовката пише че при поемане не трябва да се сдъвкват гранулите или да се задържат в устата защото са горчиви ,така че аз давам след приема на синчето водичка и всичко е о,к.

Много ти благодаря за отговора.Сега съм с чиста съвест поне  Laughing И ние пием водичка и после задължително бонбони - няма как.Не се съпротивлява много като знае , че ще има бонбон, но пък и се гади от антибиотика.Смятах го - точно за 6 дни е (докато отидем на контролен) , дано не го изплюе някой път и да се налага да купувам нов , че 15 лв струва  Whistling

# 14
  • Мнения: 1 564
Аз преварявам водата, както е оказано на опаковката.
===================================================
Изчаквам я да поизстине и готово... smile3521

Общи условия

Активация на акаунт