Храненето през 5-тия месец?

  • 679
  • 13
  •   1
Отговори
Мами  в 5 месец колко млечни хранения трябва да има??
Това меню подходящо ли е за 5 мес.бебе:
 
1.хранене-млечно
2лхранене-млечно
3.хранене-Зеленч.пюре+1/4 жълтък
4.хранене-каша или плод.пюре
5.хранене-млечно

като давам жълтъка през ден, и единя ден давам каша или пюре, а  на другия давам бисквита с банан.
детето ми сащо така яде през 4 часа и всеки ден се буди различно.
Но когато става по касно  не яде зел.пюре на обят а по късно.Това проблем ли е???
Незнам да ли да я будя сутрин за да си яде всичко навреме.почнах да я храна на 3/пол.
Днес примерно я сабудих в 8.00 яде мляко и после заспа.после яде в 11.30
но не искаше и яде малко.В 14.30 яде полувинка зел.пюре.към 16.30 плод.пюре
като през целия ден пие сок.Сега мисля към 19.30 да я къпя и кам 20 да яде за последно.
Достатъчно ли са мл.хранения?? newsm78
И дали да я буда сутрин за да яде на време???

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 01:17 от Vivi

# 1
  • Мнения: 765
Ами ние сме в 5-ти месец и всичките ни хранения са млечни , само на обяд яде зел. пюре 125мл. на Хипп , но пак пие и мляко поне малко... Храним се 5 пъти дневно , не я будя сутрин , но е на режим през 3ч.30мин- 4ч. Дано съм ти била полезна .  Peace

# 2
  • Мнения: 7 640
аз мисля, че ви е ок режима и нашето хранене беше точно по същата схема.
Точно защото обядът идваше в 14.30-15ч, започнах да си следя за часовете за хранене и да ги будя сутрин. Отспиват си после, не мисля, че това е проблем.
Много рано ми се вижда да ляга 20ч детето, ама няма лошо.

# 3
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Мисля, че режима ви е добре. Нашият беше същия на 5 месеца  Simple Smile

# 4
  • Ruse
  • Мнения: 390
И ние сме на 5 месеца(почти 6)а режима ни е същия,само че ядем 6 пъти Mr. Greenна 3 4аса

# 5
  • Мнения: 1 259
Идеален ти е режима,и ние сме на същото хранене.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Изобщо не буди детенце,на нас ни се е случвало да пропускаме пюрето или сме го яли в 16ч.Тогава и аз се притеснявах,че се измества обяда Laughing

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Млякото трябва да е /така съм чела/ над 500 мл на ден до годинката,така че ако си ги докарва и повече още по-добре/че при нас пада на 400 често  Cry/.

# 8
  • София
  • Мнения: 100
И ние сме на 5 месеца и режима ни е точно като вашия.Обяда ни се пада в 14.00 часа.Така че не се тревожи. Peace

# 9
  • Мнения: X
Режимът ви е идеален и ще си остане така до 7м., когато ще даваш попара/кус кус/макарони със сирене за закуска.

В 9м. ще предлагаш по малко супичка/бульон на обяд. След 1г. вече ще яде манджички за обед и супичка за вечеря.

# 10
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
нашият режим е следният:5-6-ам:9-10-ам:13-14-зеленчуково+жълтък:17-18-каша или кисел:21-22-ам.имам и едно въпросче-може ли в кашата или кисела да настъргвам някакъв плод,и ако може какво е подходящо за нашата възраст newsm78

# 11
  • Мнения: 7 640
нашият режим е следният:5-6-ам:9-10-ам:13-14-зеленчуково+жълтък:17-18-каша или кисел:21-22-ам.имам и едно въпросче-може ли в кашата или кисела да настъргвам някакъв плод,и ако може какво е подходящо за нашата възраст newsm78
до колкото знам, сурови плодови до 8ми месец не се дават. Но пък може да ги свариш в кисела- аз правя така.

# 12
  • Мнения: 2 936
няма смисъл да будеш беба,ние също бяхме така-само че повечето пъти(понеже бяхме навън) и давах плодово пюре с 1-2 плазмонки и към 13.30 обядваше.за плодовете невиждам какъв е проблемът бебчетата да хапват Rolling Eyesябълки,банани

# 13
  • София
  • Мнения: 100
Evanss немога да ти пиша на лични , че ти е препълнена кутията.Ако искаш си я изпразни , за да ти отговоря. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт