Пак за следобедния сън

  • 981
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 184
Мили майчета,
Дъщеря ми е на 2 години и половина и преди около месец изхвърлихме напълно биберона за приспиване. Но проблема е, че почти от тогава тя спря да спи след обяд. Ако някак си успея да я накарам да поспинка малко, това означава, че вечерта ще заспи след 10 часа. Ако спи на обяд през деня е по-спокойна, а ако не спи - през деня е като ураган, но пък отнема не повече от 5 мин да заспи към 8,30 вечерта.
От разискваните до сега теми, които успях да прочета останах с убеждението, че още е рано да премахвам следобедния сън. Но в противен случай си намалява от по-важния вечерен сън и заспива късно. 
Та въпроса ми е според вас кое да предпочета - да я карам да поспива дори и половин час след обяд или да я слагам по-раничко да си ляга вечер? Вие какво бихте избрали на мое място?

# 1
  • Мнения: 8 917
Аз бих се доверила на режима, който тя сама си изгради. Peace

# 2
  • Мнения: 369
Ние  сме в същото положение , и аз въобще не я насилвам да спи. Защото вечер към 8 и 30 до 9ч е заспала.Но пък съм на мнение че е редно да си поспиват на обяд.  NaughtyОбаче малката не е на това мнение като легнем към 1и 30ч тя се върти до към 2 и 30 и не е заспала директно ставаме  , защото няма за кога да заспива вече. Само пита Мамо , дали е време за ставане .На колко стана стрекичката на часовника Crazy
А сутрин в колко часа става защото ние си поспиваме до доста късно Joy  9ч.

# 3
  • Мнения: 1 184
А сутрин в колко часа става защото ние си поспиваме до доста късно Joy  9ч.

И ние сме така - поспива си до към 8.30 - 9 часа. Аз няма вече да я моля. Ако й се спинка на обяд - добре, ако не - здраве  Laughing.
Мерси за отговорите.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 746
Точно на вашата възраст Дияна също беше решила, че на обяд няма да спи... и висяхме се навън и по разходки. След седмица се умори и пак почна да спи следобяд.
Най-верочтно това е период в развитието на детето. Ако искаш я остави така... тя сама може да реши, че следобедния съм е полезен.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 097
Не знам дали е период в развитието, но моите въобще не искаха да спят след обед. То беше МЪЪЪКА, МЪЪЪКА. Слагам ги да заспиват, но НЕ! Както лягат, така и стават. Два пъти с бой  заспа голямия и после се отказах да пробвам. Тормоз за мен, мъка за детето.

Основен проблем в детската градина след това. Другите спят, а моите купонясват и ги будат.  Twisted Evil Що разправии съм си имала с госпожите!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 530
Остави я сама да си реши.

# 7
  • Мнения: 3 367
привет,подркрепям-децата са разли1ни,има поспаливи и има други..аз съм за железния режима при  децата до у1илищна възраст и стават/лягат по едно и същои време,следобед в статята си е м-у 2 и 4,ако иска спи,ако не нещо се развива но без хора,тв, и стимулация защото ина1е се уморява много и става ад..та 8-1игра;1-2-обяд,книги,котки неща, 2-4сън/или сама се занимава, 4-8-игра и 8-8 сън..това е..сама ше си оправи режима,децата се "гледат добре"Simple Smile
Анна

# 8
Рая от 2,5 години ту спи, ту не иска да спи на обяд - зависи колко е изморена, колко е спала през нощта. Но винаги й се събира еднакъв брой часове общо за денонощието - около 11 - понякога ги спи наведнъж, понякога на два пъти.  Но когато не спи на обяд става ужасно истерична към 19 часа и често пропуска вечерята. Така че май е по-добре да си спи детето  на обяд. Но ако не иска, стискането на очите по 1 - 2 часа май е излишно и досадно и за детето и за майката.

# 9
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми беше на 2,6г. когато отказа да спи следобед.С нищо не можех да я залъжа.И в детската също не спеше.Не я насилвай, тя само ще си покаже дали има нужда от сън, или не.  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 910
И моята дъщеря на няколко пъти ми отказва да спи на обяд, но си мисля, че още й е рано. Когато пропусне обедното спане, вечер заспива много рано и бързо още към 19.30-20.00ч., но дотогава, особено последните два часа е много кисела и едва успявям да я нахраня. А, когато спи на обяд, вечер заспива към 21.30-22.00ч. Сутрин става към 8-9ч. и в двата случая.
Втория вариант мен повече ме устройва Wink

# 11
  • Мнения: 3 164
моите са поспаливи Grinning малкото спи по 3ч следобед-вечер в 10ч е заспал, големия спи около 1-2 часа и към 11 е в леглото Party
следобедният сън е полезен, не само за малките Peace

# 12
  • Мнения: 1 849
Когато аз бях малка ме караха да спя всеки следобяд и никои не ми вярваше, че след това ме боли глава. Знам какво ми е било на мен и не искам да го причинявам на децата си. Синът ми спи когато си поиска, но вечер винаги си ляга с татко иска, неиска. Знае, че нощем се спи, но през деня ако иска. И всеки ден е различно.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
  Аз пък си мисля, че за 2-3 год. дете следобедният сън си е задължителен. Много са малки и ми се струва, че сами трудно ще преценят кое е добре за тях.
  И моят малкият като се разиграят със сестра си и не иска да легне да спи, но после вечерта става ад. Така, че не го оставям да си самоопределя режима на спане все още.
 

# 14
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
  Аз пък си мисля, че за 2-3 год. дете следобедният сън си е задължителен. Много са малки и ми се струва, че сами трудно ще преценят кое е добре за тях.
  И моят малкият като се разиграят със сестра си и не иска да легне да спи, но после вечерта става ад. Така, че не го оставям да си самоопределя режима на спане все още.
 
Напълно подкрепям мнението на Етиа Peace...Рони даже и да не спи следобед(което се е случвало само 2 пъти) си стои в леглото...това е времето за почивка и тя го знае.

Общи условия

Активация на акаунт