Педагогическо захранване - споделете опит

  • 1 080
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 435
Смятам да оставя сина си сам да ми покаже кога е готов за друга храна освен кърма .
 Моля , мамите които за захранвали "педагогически" да споделят своя опит .
 Кога вашите деца пожелаха друга храна ? Въвеждахте ли някак различните храни ? Как е организирано вашето кърмене  ? Дайте и "ценни" съвети  Praynig
Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 198
Здравей Цвети,
ще ти кажа как стана при нас. Аз давах Вигантол с лъжичка (малко кърма в лъжичката и две капчици), и имаше един момент в който тя съвсем адекватно си отваряше устата и си чакаше лъжичката, а бе като човек Simple Smile
Започна да ме следи като пия вода, защото надигах шишето докато кърмех и следеше всяко нещо което стига до устата. Не бъркаше по паниците, но ме гледаше докато ям и като си напълня лъжицата я поднасям към нея и тя си отваря устичката, е не и я давам естествено, но всичко това ме наведе на мисълта че може би сега е момента. Тогава беше почти на 6 месеца без няколко дни. Дадох и тиква, сварена и пасирана. В началото, и при въвеждането на нова храна давам съвсем малко, а после колкото тя иска, но и досега хапва само по няколко лъжички пюре и почва да губи търпение за цокането. Така че не заместваме хранене. Нямаме режим. Малък хаос, но така ни харесва Grinning
Важното е да редуваш запичащи и разхлабващи храни и да видиш точно кои как влияят на детето ти, защото при нас морковите разхлабват, въпреки че се водят в запичащите храни.
Успех и дано получиш ценни съвети. newsm10

# 2
  • Мнения: 414
Аз съм от най-дивите майки, детето го гледам като маймунче Simple Smile Към 7-мия месец взе да прояжда неща, примерно да докопва някоя круша или банан, смуче, ближе, смуче, ближе, колкото поеме, толкова. Солетка в ръчичка, разни парчета от нашите чинии. Чак сега почна да яде по-големи количества "човешка" храна, като под големи количества разбирам един път за деня манджа, някой път правя бананов шейк (или давам боза) същия ден, но всичко друго е кърма. Понякога "поема" и друго освен кърма на закуска - примерно качамак, попара, от сандвича на Цоко Simple Smile или там каквото има. Обаче не съм давала никакви специални каши или пък да съм правила пюрета. Просто започна да си яде от нашите манджи - супа, яхния, намачкано ако е по-голямо, бананче в ръчичка, картофче, нещо друго, и така.

# 3
  • Мнения: 414
Забравих да кажа, че давам и вода докато яде - яде, яде, пък запецне - като дам да пийне водичка, продължава да яде.
Всичко това давам преди да е яла кърма, тя тъй или иначе не се лъже лесно, после пак ми дърпа блузата и си завира главата вътре, има си някаква нейна си мярка като яде манджа, спира по някое време и не ще друго, само кърма, явно си оставя място в тумбачето Simple Smile Иначе кърма яде денонощно Simple Smile

# 4
  • Мнения: 435
Христо скоро ще стане на 7 месеца , а още не може да седи и не хваща умело  , затова ми се струва малък за захранване  Rolling Eyes
Никой ли не е захранил след 7-мия месец  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 198
Маги започна да хваща съвсем отскоро, макар че седи отдавна, но ръцете и все едно бяха чужди, така че не се притеснявай, на всяко човече си му идва времето. А за захранването скоро имаше една анкета кой кога е захранил и най-голям процент беше на захранилите в седми месец, мисля че около 60%.
Наблюдавай си детето и сама ще разбереш кога му е дошло времето. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 586
Христо скоро ще стане на 7 месеца , а още не може да седи и не хваща умело  , затова ми се струва малък за захранване  Rolling Eyes
Никой ли не е захранил след 7-мия месец  newsm78

Деметра захрани на 8-9 месеца, пак педагогически:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=66242.0
Simple Smile

# 7
  • Мнения: 967
Христо скоро ще стане на 7 месеца , а още не може да седи и не хваща умело  , затова ми се струва малък за захранване  Rolling Eyes
Никой ли не е захранил след 7-мия месец  newsm78
ичен опит не мога да ти дам, защото захраних в 6ти месец, стресирана от една лекарка, която изкара, че кърмата ми намалява и аз наивницата взех, че повярвах и побързах да захраня да не вземе детето ми да гладува  Laughing  Joy Абе смехории като се има пред вид още колко време човечето си цоаше блажено чак докато сам не се отказа, но това е друга тема.
Искам да ти кажа само, че в Гърция масово захранват след 8мия месец. Не мисля, че практикуват точно педагогическо захранване, но въвеждат всичко различно от кърма (или АМ) следнавършени 8мес.

Общи условия

Активация на акаунт