има ли лежане за задържане в чужбина?

  • 4 742
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 650
Интересно ми е знаете ли нещо по въпроса? Значи в БГ имат такива специални отделения за задържане-дават някакви хапове, някои лежат по девет месеца в тези болници, гледам тук по форума като имат петънце кръв и им изписват утрогестан или каквото му казват. Изведнъж ми стана интересно. Тук, в САЩ поне аз не съм чувала или сблъсквала с подобно нещо. Ако имаш петънце-гледат те на видеозон, потупат и ти кажат всичко е нормално ако е нормално, но хапчета няма. Ако направиш спонтанен аборт и даже няколко не виждам нещо да тръгнат да те скъсат от изследвания или да ти кажат да лежиш. Аз ще питам моят доктор при следващата ми визита, но сега изведнъж се зачудих... Даже ако имаш проблем -правят изследвания каквото трябва но пак не ги виждам да лежат с месеци или нещо по така специално. на мен два пъти Амнио са ми правили ами-дзаг и после аиде по рамото да си ходиш-там в Бг чета някакви лекарства предписват, лежат... върно че всичко се навързва със застраховка и парите и -знаем ги тез неща, но като че ли тук не лежат много, много-родиш нормално и аиде на другият ден в къщи, за секцио-някои друг ден повече-както и да е отвлякох се  Laughing Чудех се дали има такива отделения и каква им е политиката тук-не знам ако някои знае от личен опит?Иначе аз ще се разтърся из нет-а Laughing

# 1
  • Мнения: 1 393

Хабер си нямам. Wink
Единственото, което тук знам, че правят е да те сложат на "bedrest" към края на бременността, но това си е вкъщи, а и ти сигурно го знаеш след като сме в една държава.  Wink

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не знам за обикновени хора, но тук Максима /жената на престолонаследника/ лежа към 3 месеца за задържане на първото дете....Но  Naughty тях, царското семейство. ги третират по друг начин. Така че, ......

# 3
  • Мнения: 677
И двете ми деца са родени след проблемна бременностл
Първото в БГ, където прекарах няколко месеца в болница и останалите до раждането на легло в домашни условия. Колко хапчета съм изпила, колко пъти са ме прегледали изобщо не искам да си припомням!
Втората бременност започна без проблеми. Тукашният ми лекар знаеше за проблемнета ми предишна бременност и мога да кажа, че ме следеше много внимателнол Около 24 седмица се оказах с 3 см разкритие и се очертаваше отново серклаж и лежане в болницал
Постъпих в болница и бях прегледана от 3ма различни доктори, които трябваше да си дадат мнението трябва ли да ми се направи серклаж както искаше моят доктор, или не.
Мнението и на тримата беше, че на този етап не се налага серклаж, но ако аз държа да ми бъде направен то ще извикат моят лекар за да ми го направи.
Не се успокоих много от това, че трима не дават назначение за серклаж, но се притесних много поече, когато трима ми казаха какви могат да са последствията от този серклаж, и решихме да изчакаме, да видим как ще повлият лекарствата. Държа да подчертая, че бях без застраховка, и това че плащаме в брой не ги накара да ми откажат серклаж - оставиха на нас да решим!
Моят доктор ми изписа лекарствата и ми наложи същият режим при какъвто лежах в болница в България при предишната си бременност. Лекарствата повлияха много бързо, още след първите две седмици разкритието намаля, а на вторият след започването на хапчетата всичко беше наред. Продължих да ги пия до влизането ми в 10 лунарен месец и родих 3 дни преди определеният ми терминр но пък не се налагаше да бъда постоянно в леглото, не че 2 месеца лежане ми бяха малко ...
Сега съм "ЗА" такъв режим на лечение, освен ако категорично не се налага постоянно наблюдение.
В БГ бях в най-добрата за тогава болница, обстановката беше почти домашна, но каквото и да си говорехме, разговорите бяха предимно около миналата визитация, страховете ....
Травмиращо е в болница. И то много! Много от момичетата си тръгваха съкрушени от загубата на бебето, и ти, които си с проблем го преживяваш и се страхуваш, че може ти да си следващият.
Убедена съм, че именно от това, че не бях в болницата се оправих по-бързо от преди!
Но пък и това е само един случай, пък и единствено за него мога да кажа добри думи за тукашната система на лечение!

# 4
  • Мнения: 2 924
аз на два пъти имах силно кръвотечение,Оказа се ,че съм имала общо 3 плодни сака и къвотеченията са били от спукването на два от тях. Предложиха ми да вляза в болница или да лежа в къщи .Избора беше мой. Мислих 5 мин и  избрах лежане в приятна домашна обстановка:)  Да се лежи в болница не е най-доброто нещо за психологическото състояние на една наплашена бременна:)
Всъщност гинеколога ми след като му казах какво съм решила ме поздрави за избора. Изписаха ми Утрогестан и още нещо, забравих вече. И Трофокард- това е магнезий, който и до сега пия.
Но в къщи наистина само лежах- ставах само до банята.
А след амниоцентезата лежах точно 3 мин и после си ме изпратиха в къщи по живо по здраво.Simple Smile А ти защо 2 пъти прави? Днес казаха по телевизията ,че има някой нов начин на откриване на Синдрома на Даун - чрез биохимичен тест , т.е със вземане на кръв от майката. Абсолютно безопасен. Не разбрах точно как става, но тук, в Гърция ще започнат да го прилагат от юни.
Аз брах голям страх докато се реша да я направя тази процедура:)

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Има! Когато има основателна причина за това. Мен ме "арестуваха" на легло в болницата в 30-та г.с. Знам, че още едно момиче от българките тук е оставяно за задържане. Като родих пък се засякох с две от курса за бременни, едната заради недостатъчно околоплодни води, другата с преждевременни контракции.

# 6
  • Мнения: 1 072
Една позната, с която бяхм едновременно бременни първия път лежа от 30-тата седмица натам защото и се появиха контракциии (повече от нормалните, естествено). Виж, такова нещо като задържане първите седмици мисля, че няма.

# 7
  • Мнения: 768
В нашия район е рядкост. Те и затова раждат в 6 или 7 месец често. Серклаж не обичат да практикуват. По-скоро разчитат на изключително добрата неонатална медицина. Това ми бе обяснено от гинеколога ми когато в 5 месец имах леко изтичане на води, разкритие и постоянни силни контракции до края на бременността. Явно във всяка страна и всеки район е различно. Но тук го има и момента, че ако не си местен , а чужденец да не са безкрайно загрижени за твоята бременност и раждане, независимо например от перфектната здравна застраховка(валидна в цял свят) която имаш.

# 8
  • Мнения: 7 803
има, има 3 пъти лежах на 4 родих
вярно е, че не ти дават хапове само zада се zастраховат лекарите, а само когато наистина имаш нужда  Peace

# 9
  • Мнения: 650
Благодаря ви много за отговорите, аз нещо като ме зачопли и мира не ми дава. И с една приятелка си говорехме преди няколко дена на тази тема и се оказа че не знаем и не сме чували нищо и някак си бяхме останали с впечатление че някак си не се прилага поне по начина които сме чували от БГ но не бяхме сигурни. 


Еутухия, ти ме пита защо два пъти амнио? Ами на първата ми бременност имаше детето спина бифида, втората вече си е рискова заради първата и пак и сега след седмица ще правя трето амнио. Явно не си запозната-всъчност кръвния тест се прави даже и в БГ, но е неточен и е само за индикация. При мен вече веднъж стана и не виждам смисъл да правя кръвен, на които не вярвам, затова сега поисках от доктора веднага да идем на амнио-това поне ми дава 100% отговор и ми спестява времето на ужасяващото чакане на резултата. Имам момченце на 19 месеца и съм бременна в 14г.с-дано този път всичко е наред и дотук ще сложим точка Laughing

# 10
  • Мнения: 2 825
... Виж, такова нещо като задържане първите седмици мисля, че няма.

Май и при нас са на същия принцип. Аз отидох с кървене в 8 седмица... прегледаха ме, а и едва ли не едната докторка не ми се скара, че заради някво си кървене съм отишла в спешното  #2gunfire  и ме пратиха в къщи - няма хапчета, няма нищо... да съм лежала повече  #2gunfire
И на ехото в 11 седмица, кво се оказа...спряла сърдечна дейност в 8-ма  Sad
Докато аз бях в спешното приеха няколко момичета за задържане, но те бяха в напреднала бременност.

# 11
  • Мнения: 2 924
Благодаря ви много за отговорите, аз нещо като ме зачопли и мира не ми дава. И с една приятелка си говорехме преди няколко дена на тази тема и се оказа че не знаем и не сме чували нищо и някак си бяхме останали с впечатление че някак си не се прилага поне по начина които сме чували от БГ но не бяхме сигурни. 


Еутухия, ти ме пита защо два пъти амнио? Ами на първата ми бременност имаше детето спина бифида, втората вече си е рискова заради първата и пак и сега след седмица ще правя трето амнио. Явно не си запозната-всъчност кръвния тест се прави даже и в БГ, но е неточен и е само за индикация. При мен вече веднъж стана и не виждам смисъл да правя кръвен, на които не вярвам, затова сега поисках от доктора веднага да идем на амнио-това поне ми дава 100% отговор и ми спестява времето на ужасяващото чакане на резултата. Имам момченце на 19 месеца и съм бременна в 14г.с-дано този път всичко е наред и дотук ще сложим точка Laughing
Благодаря за отговора:)
Останах с впечатление, че си правила 2 амниоцентези при е една и съща бременност:)
Знам ,че се прави биоскрининг ,който може да каже каква е вероятността процентно едно бебе да се роди с малформации , но резултата е доста относителен. Правих го ,а после и амниоцентезата. Имах предвид друго- снощи във вечерните новини съобщиха за някакъв нов, сега започващ да се прилага метод на откриване на синдрома на Даун.Също толкова точен като и амниоцентезата ,но с риск 0 за плода. За съжаление не съобщиха точно в какво се състои.Но запомних ,че се прави въз основа на кръвен тест/подобно на биоскрининга/ и в Гърция ще започне да се прилага от юни. Което ще рече ,че в САЩ или някъде другаде може вече и да се прилага. След празниците ще попитам гинеколога ми каква е точно процедурата, но е нещо ново.

# 12
  • Мнения: 818
Около 3тия месец получих кървене,много се уплашихме,защото бяхме в Лондон от около месец.Отидох в спешно,чаках 3-4 часа и вече мислех,че няма бебе.Прегледаме някакъв доктор,прегледаме не с видеозон а с ръка!!!Каза че се била насъбрала кръв в една част на матката и за това се появило кървене,изпрати ме в къщи да лежа.След няколко дни бях на видеозон и слава богу всичко беше ок.

# 13
  • Мнения: 1 178
бях в 24 г.с. и след активно ритане на бебчо, усетих болка. в ранни зори отидохме в клиниката, оказа се, че имам около 3 см. разкритие. сложиха ме на системи с някакъв антибиотик, ставах само до тоалетната, след около две седмици излезнах от болницата, но вкъщи продължих активно да лежа до 36-та седмица. сега се моля да не ми се случи отново Praynig

# 14
  • Мнения: 636
И при нас не се практикува "задържане" в на4ални седмици доколкото знам. Според моя доктор до 12 седмица (рисковия период) не се от4ита бременност. При кървене знам (от ли4ен опит), 4е не се прилагат никакви медикаменти. Природата ще реши дали плода ще се развива или ще се изхвърли. След 12 г.с. при образувана плацента и т.н. се взимат мерки за задържане.

Не съм лекар да преценя кой метод е по-добър - тъпкането с лекарства (в Бг) или оставяне на произвола на съдбата (извън Бг). В моя слу4ай и лекарствата нямаше да помогнат (кървенето запо4на, когато плода е бил без сърде4на дейност). Но съм благодарна, 4е доктора из4ака плода да се изхвърли сам, вместо кюртаж (какъвто със сигурност щяха да ми направят в Бг)

Общи условия

Активация на акаунт