След ваксина Pentavac нормално ли е.... ?

  • 1 785
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Пускам темата тук, защото доколкото знам тази ваксина не се ползва в БГ.

Във вторниk  ваксинираха Бобо с Пентавак. Сложиха му го в крачето, което ме учуди, защото предните пъти беше в дупето. В момента мястото е зачервено и подуто (диаметър около 5 см.), силно болезнено е. На пипане е доста топло.
Досега след ваксина такава реакция не сме имали и се чудя това нормално ли е, или трябва да се притеснявам ?

# 1
  • Мнения: 4 629
Мишенце, а какво казват педиатъра ви. Както описваш зачервеяването на мен ми се струва нормална тази реакция към ваксината, но най-добре се обърни към специалист

# 2
  • Мнения: X
Не е много лесно да звъня на педиатъра ако не съм сигурна че има проблем. А и не нашия падиатър сложи ваксината, а с този който я сложи няма начин да се свържа. Малко е сложно, не ми се обяснява подробно.
С 2 думи - аз все още не съм убедена че реакцията е нетипична. Иска ми се повече мами да се включат със съвет.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Има ваксини от които мястото е желателно  да се зачерви, има и такива при които не трябва.За тази не мога да ти дам отговор.Винаги след ваксина педито ми е казвала да слагам компрес от риванол и слаб спирт.

# 4
  • Мнения: X
Благодаря, Биляна.
Това за компреса не го знаех. Педито не ми каза, изписа ни само Парацетамол за болката. Вечерта след ваксината наистина детето се оплакваше от болка и дадох Ефералган, оттогава не съм давала. Сега казва че го боли като се пипне на крачето, но това предполагам е нормално. Щом не плаче и не е с температура, жизнен е и има апетит... ох , не знам.

# 5
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 615
не знам много какво да ти кажа, може пък всичко да зависи от организма  newsm78
например, на Камбанка и сложиха Пентавак-а в горната част на бедрото, но не се поду, обаче  цял ден беше в лошо настроение и вечерта вдигна температура.
Нека и други мами да се включат, може при някои да се е получила същата реакция, като при вас. Но най-добре ще е, ако можеш да се обадиш на педиатъра.

... май не ти помогнах много... съжалявам  Embarassed

# 6
  • Мнения: 239
Здравей Мария, при нас не е имало подобна реакция, но съм чела, че децата реагират най-силно на реимунизацията,  защото има вече образувани антитела.
Виж какво намерих, според това писание е напълно нормално.
http://www.natuerliche-geburt.net/Beipacks/Hexavac.html
За хексавака пише, че е нормално да има подуване, зачервяване и повишена температура на мястото на ваксиниране.
http://www.natuerliche-geburt.net/Beipacks/PENTAVAC.html

# 7
  • Мнения: 1 194
Сред страничните ефекти на Пентавака, първият посочен е подуване и инфилтрат на мястотто. На Яна и се беше получило едно топче, червено и болезнено, стоя една седмица. Няма страшно! Hug

# 8
  • Мнения: 7 091
Пускам темата тук, защото доколкото знам тази ваксина не се ползва в БГ.

Във вторниk  ваксинираха Бобо с Пентавак. Сложиха му го в крачето, което ме учуди, защото предните пъти беше в дупето. В момента мястото е зачервено и подуто (диаметър около 5 см.), силно болезнено е. На пипане е доста топло.
Досега след ваксина такава реакция не сме имали и се чудя това нормално ли е, или трябва да се притеснявам ?

Мишенце, на вас не ви ли дават брошура за имунизацията, когато ви я слагат? На нас всеки път ни даваха, там бяха описани странични реакци ( чести и не толкова често срещани), на кого да се обадим ако има сериозен проблем с ваксината ( имаше някаква организация, ама не я помня вече), какво да даваме ако ...еди какво си и така. Много подробно ни беше описано за всяка ваксина.
Иначе и на мен ми се струва нормална реакция. Все пак тази ваксина не е лека. На моя малкия почти всичките му се подуваха, от менингитните много вдигаше температура, ама до организъм е.

# 9
  • Мнения: X
Благодаря ви, момичета! Страхотни сте!

Не, не са ни давали брошура за страничните ефекти. Това за което ме предупреждават педиатрите при ваксиниране са  температура , плач, безпокойство. За подутини, зачервявания и подобни не съм чувала.
А и досега Бобо е приемал ваксините изключително леко, май само веднъж вдигна лека температура. Та затова сега доста се зачудих дали е проблем или е ОК. Бях спокойна де...напоследък гледам да не се тревожа много, че при тая втората бременност всичко ми се отразява.

Пак много , ама много ви благодаря ! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт