Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-7

  • 133 633
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 350
Когато имах петна бях пробвала какво ли не.Утвърдени марки селективна и медицинска козметика, години наред резултата се въртеше около нулата.Някрая само за месец един крем изписан от дерматолог, забъркан в квартална провинциална аптека реши проблема ми за по малко от месец.
От тогава подхождам с недоверие към селективна и луксозна бяла  козметика


Абсолютно убедена съм,че кремът е бил ефикасен.Предписан от дерматолог и приготвен от фармацевт.Съставът му е от лекарствени  компоненти,зад които отново стоят научни знания и професионален опит,а не съдържанието на домашния хладилник😉

Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 01:46 от lanirema

# 331
  • Мнения: 2 269
lanirema , абсолятно съм съгласна с твърденията ти.
Обикновено пристъпвам много внимателно при избора на козметика, но този път се подлъгах по ревютата от форума.
За щастие не съм го използвала много този крем (на Апивита), тъй като ми идваше тъмен и най-светлият цвят, което е нормално имайки предви, че е създаден за местният пацар, а гъркините са си с цвят.

# 332
  • Мнения: 3 022
Колко дълго трябва да се пие астаксантин-а?
Аз януари започнах една опаковка, мога ли април-май да взема друга?
И да разкажа за лазера, на които ходих вчера. Прибрах се толкова отчаяна, че чак не ми се пишеше  Sad
Още като ме видя, докторката каза, че няма смисъл от никакъв лазер или процедури за петната ( толкова са големи) Евентуално есента мога да направя серия от различни лазери ( имам и леки капилярчета) които ще ми изсветлят петната до известна степен, но не напълно. Няма и гаранция, че след месец-два няма да избият отново. Както стана след дълбокия хим. пилинг. Каза вкъщи да продължа да мажа избелващи кремове, и това е.
Та, продължавам да мажа израелския, които леко ги изсветли. Сега няма и толкова слънце де, не ми се мисли лятото....

# 333
  • Мнения: 4 076
И да разкажа за лазера, на които ходих вчера. Прибрах се толкова отчаяна, че чак не ми се пишеше  Sad
Още като ме видя, докторката каза, че няма смисъл от никакъв лазер или процедури за петната
Спестила ти е време и пари.И по-малко да е петното,после пак се появява.Отначало по-малко и розово,после старото.А тормозът върху кожата е налице и не остава безнаказан.
На твое място бих намалила до минимум бялата козметика,която ползвам,още повече,че на избелващата й минава сезона.Бих махнала продуктите-в моя случай слънцезащитата,-които не работят.Грижа за кожата с домашни маски и лосиони като за болна,за да се успокои,с надеждата да спре или намали петносването.Мляко(домашно),кубчета лед с лайка и лимон,смлян ориз,брашно са моите продукти.
От слънцето можеш да се пазиш с механични средства и режим,без да спестяваш на кожата по малко слънчице всеки ден.Клин клин избива.
Биокозметика или селективна козметика,всеки си избира.Мога да кажа някои нещица за различните консерванти която използва биокозметиката,както и за активното вещество,което всички марки без гаражните закупуват от едно и също място,а после смесват и ценообразуват различно.Някои имат много реклами да избиват,други продават на практика един и същ продукт в различни опаковки на различна цена на различни клиентски групи и пр.маркетинг трикове.Това е безмислен спор,всеки трябва да ползва,каквото му харесва.
Аз ползвам главно Urtekram,защото ми действа добре.Няколко крема,лосион от бебешката секция за мен  Simple Smile,шампоани,пасти за зъби.От българските съм била доволна от Биофреш,серията Биороза.За други не се сещам в момента.

# 334
  • Мнения: 3 022
Благодаря много  bouquet

# 335
  • Мнения: 723
Момичета, не знам дали въпросът ми е за тук, т.к. не съм сигурна какъв точно тип са моите петънца, но последните 2-3 месеца ми излязоха като лунички или малки бенки на 10-тина места по лицето. Съвсем малки са, като точици, но ги виждам и имам чувството, че продължават да излизат и съм в тиха паника....

Паралелно с това по тялото ми наизлязоха много бенки мънички пак сега през зимата, включително и едни червени - cherry angiomas разбрах, че се казват...   #Crazy #Crazy за тези 2-3 месеца сигурно 30 нови имам...  #2gunfire

Не знам на какво се дължат, очевидно не на слънце, т.к. е през зимата. Аз имам леки хормонални смущения (Хашимото), но не съм чувала досега за връзка между него и появята на бенки/петънца. Имам и 2-3 като родилни петънца по краката пак нови... Вашите такъв тип ли са и имам ли шанс да ги премахна тези лунички и малки бенки - нормални и червени и какви са най-ефективните методи?

Четох ви нагоре и виждам, че има и избелващи терапии и кремове, но дали моите подлежат на такъв тип премахване?

# 336
  • Варна
  • Мнения: 1 529

A_vagabоnd, за бенките е хубаво да се консултираш с дерматолог, още повече, че са започнали да излизат повечко. Аз имам 2-3 такива бенки, всъщност не зная каква е точната причина за тях. С доста светла кожа съм и баща ми е така и с много бенки и е леко наследствено при мен. Това, което съм забелязала за тях е, че ако ги разчопля без да искам после стават по-големи. Не съм специалист, но мисля, че бенки с кремове не се махат.

# 337
  • Мнения: 723
За тези по тялото - ясно. Там или оперативно или нищо. По-скоро се зачудих какво може да причини появата на толкова бенчици изведнъж.

А пък за лицето не съм сигурна дали са точно бенки - приличат на лунички, защото са като точици и са по-бледички. За тях по-конкретно се чудя дали лазер или кремове биха имали ефект.

Вашите петна какъв тип са, т.к. никъде не видях снимки и ми е трудно да се ориентирам. Повече като лунички или по-скоро като малки родилни петънца - тъмни с неправилна форма?

# 338
  • Мнения: 39 238
Само да кажа, че съм отчаяна! Петната избуяха отново. С пълна сила. И ако мога да помогна има слънцезащитен крем на биодерма-Spot за кожа склонна към пигментация.

# 339
  • Мнения: 427
За тези по тялото - ясно. Там или оперативно или нищо. По-скоро се зачудих какво може да причини появата на толкова бенчици изведнъж.

А пък за лицето не съм сигурна дали са точно бенки - приличат на лунички, защото са като точици и са по-бледички. За тях по-конкретно се чудя дали лазер или кремове биха имали ефект.

Вашите петна какъв тип са, т.к. никъде не видях снимки и ми е трудно да се ориентирам. Повече като лунички или по-скоро като малки родилни петънца - тъмни с неправилна форма?
http://drugstore.bg/неострата-refine-гел-за-мазна-и-акнеична-кожа-с-15-aha-100-мл-497
Това ли е!

# 340
  • Мнения: 663
Моите още не са се появили след пилингите, но аз ползвам силна фотозащита, а и слънцето не е особено силно. Надявам се и след лятото да нямам проблеми. Ако се появят на есен, пак пилинг ще правя.

# 341
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Моите още не са се появили след пилингите, но аз ползвам силна фотозащита, а и слънцето не е особено силно. Надявам се и след лятото да нямам проблеми. Ако се появят на есен, пак пилинг ще правя.
Колко сесии си направила за да изчезнат?Аз също съм отчаяна,никакъв видим резултат нямам,стриктно спазвам всичко,мажа се като луда с всички скъпи помаади и слънцезащита на 2 часа,е резултат 0 !

# 342
  • Мнения: 18 542
Паралелно с това по тялото ми наизлязоха много бенки мънички пак сега през зимата, включително и едни червени - cherry angiomas разбрах, че се казват...   #Crazy #Crazy за тези 2-3 месеца сигурно 30 нови имам...  #2gunfire

Не знам на какво се дължат, очевидно не на слънце, т.к. е през зимата.
Аз имам доста такива по вътрешната страна на предмишниците и на няколко места по тялото. Моите са наследствени предполагам, защото майка ми има. Не е ясна причината за появата им и с възрастта са с тенденция за увеличаване на броя. По принцип били безобидни.

# 343
  • Мнения: 427
Казват се папиломи и се причиняват от вирус, най -често при понижаване на имунитета се появяват. При някой хора спонтанно изчезват.

# 344
  • Мнения: 18 542
За т. нар. cherry angiomas  ли говориш?

Общи условия

Активация на акаунт