Къде си държите кремовете?

  • 1 628
  • 55
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз лично ги държах преди в банята, защото ми беше удобно да ги ползвам след сутрешния и вечерния тоалет. С времето обаче ми направи впечатление, че от топлото се скапват по-бързо и стават много редки.  Sick
Сега ги държа в хладилника. Не знам доколко е правилно, но се запазват по-дълго, а и ми е много приятно усещането от студения крем върху кожата ми.  Flutter

Ауууу, чак сега виждам, че има същата тема!  Embarassed Не съм обърнала внимание... Нищо де, поне съм пуснала анкета, за нагледност!  Mr. Green

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 22:13 от Зъхи

# 1
  • Мнения: 5 790
На едно шкафче, поради липса на по-подходящо място.

# 2
  • Мнения: 5 317
Имам си една витрина за  козметиката,парфюми и разни други нещица.

# 3
  • Мнения: 6 155
На шкафче в стаята  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 622
В шкаф в стаята. На мъжа ми са в банята.

# 5
  • plovdiv
  • Мнения: 350
в банята, но ние нямаме парно и не е прекалено топло Simple Smile

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами при нас в банята става топло от парата, особено като се изкъпе някой. Иначе и ние не ползваме отопление там.
Но пък и нямаме прозорец в банята и през цялото време вътре е леко топло и душно.  Tired

# 7
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами аз как да гласувам, като ги държа и на трите места Rolling Eyes Кремовете за лице в хладилника, маските в банята, а тези за тяло- повечето в стаята, но имам и в банята.

Охх ooooh!, много съм зле, гласувам за хладилника. Сега видях, че темата е за кремовете за лице. Confused

# 8
  • Мнения: 5 317
Вижте какво прочетох в списание "Ева":

3. една приятелка ми каза, че държи кремовете, които не ползва в момента, в хладилника? Правилно ли е?

Съхранявайте козметиката при обичайна температура и нормална влажност в шкаф или дори в стаята, но не и в хладилник. Мит е, че така ще запазите полезните й свойства за по-дълго. Най-много да ги разрушите. Продуктите реагират на температурата на нашето тяло и околната среда. Ако ги държите на студено и след това ги нанесете на топлата кожа, може да “пресечете” съдържанието им. Кремовете все пак са химични съединения, които не се отличават с кой знае каква устойчивост. Най-важното, което трябва да спазвате, е, че ако няма да ползвате дадено средство в момента, по-добре не го отваряйте. В противен случай трябва да го изразходвате до 6 месеца, тъй като се окислява от въздуха. Иначе гаранционният срок варира от 2 до 3 години. В хладилника или по-скоро във фризера единствено може да държите продукти, на които изрично пише, че се съхраняват при минусови температури, тъй като не съдържат консерванти. Например серията за домашно ползване Bio-Active на Ericson Laboratoire. Вторият случай, в който може за 1-2 часа да сложите на студено продукти, за да усилите ефекта им са гелът за очи, намаляващ отоците под тях, някои средства за почистване на очи, маската за лице, както и средството за бюст.


# 9
  • Мнения: 5 539
На високо Mr. Green
Защото си имам катеричка вкъщи Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 1 626
Аз ги държа в спалнята в шкафче на тоалетката. Умишлено неги държа отгоре на огледалото по две причини:
1/ да не ги пече слънцето
2/да не гледа мъжлето колко са много, че ще ме изгони  Embarassed Днес си купих поредния крем и вече имам 3 околоочни и 4 за лице. Срамота е вече  ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
На една ракла в спалнята - да са под ръка на Ники, и той полага грижи за себе си Flutter

# 12
  • Мнения: 11 534
Повечето неща ги държа на шкафчето в спалнята,но имам и в банята В хладилника не слагам Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 155
На една ракла в спалнята - да са под ръка на Ники, и той полага грижи за себе си Flutter

 Laughing Аз мислех, че само моя син има афинитет към кремове и червила  Laughing

# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
В шкафче в спалнята ни.

Общи условия

Активация на акаунт