дайте съвет-

  • 3 608
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
здравейте всички! Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue На всички бъдещи и настоящи майчета и татковци и дечица много здраве и късмет Wink .-ние със съпруга ми живеем от около 4г в Лондон.След като забременях-сега съм в 12г.с.дойдох в България и в момента съм тук за около месец два още.
И сега много се чудя дали не е по добре да си в Б-я имам впредвид-частни лекари,видеозони колкото си щеш-срещу 15лв и т.н.В Англия-1 видеозон и т.н.ходиш на лекар когато те извикат...
Моля ви кажете ми достатъчно внимание ли ви обърнаха?

# 1
  • Мнения: 530
Аз лично не бих родила в България, далеч от съпруга ми. Вярно е че тук не ти предлагат повече от два (в болницата в която аз родих) видеозона, а ако ходиш на частен е скъпо (то и в България е скъпо ако разчиташ на средната заплата там например).
Но аз лично съм доволна от начина по който се грижиха за мен по време на предишната бременност, а и сега. Бременността не е болестно състояние (в общия случай, не говоря за усложнения и т.н.) и аз не мисля, че тук се грижат по-малко добре за бременните отколкото в България. А каквито неща съм чела тук из форумите за плащане на лекари, за това че и да платиш и да не платиш пак не знаеш какво точно ще се случи и т.н. Честно казано мен това ме плаши много повече, а че няма да видя бебето на видеозон на всеки 2-3 седмици, това не ми е проблем. Освен това колкото и да се твърди че видеозона е напълно безопасен, все пак нищо не е 100% доказано, така че не ми липсва. А и тук, ако има нужда ще те гледат на видеозон колкото пъти трябва, няма да те оставят да гадаеш и да се тревожиш.
Всеки сам си рещава в крайна сметка.

# 2
Нищо повече от внимание получух тук, за което съм сигурна, че в Б-я нямаше да получа дори и срещу заплащане(може би заради провинциалния град Confused ) Там (в Б-я) де имах "връзките" дори, но реших да дойда и да родя тук - пътувах бременна в 7-ят месец и не съжелявам. Две деца родих тук и за двете получих необходимото внимание - и преди, и след раждането

# 3
  • Мнения: 463
Аз също не искам да съм далеч от таткото,мъчно ми е,пък и това е нещо което трябва да изживеем заедно все пак.
Honda ти като пристигна в 7-ми мес. бързо ли те насочиха към акушерка и т.н.?

# 4
По-бързо от моите очаквания. Веднага като се регистрирахме на адрес, се записахме и на GP, веднага ме регистрираха като бременна и започнаха нормалните процедури. Тук в Шотландия дори няма ограничение на видеозоните. Освен 2-та задължителни може по твое желание пак да ходиш и да гледаш бебето.

# 5
Набързо ме включиха и в предродилни курсове (там ходех с татито и той ми превеждаше, защото в началото не знаех езика). Отнесоха се толкова човешки и разбрано, че просто няма за какво да се оплача Grinning

# 6
  • Мнения: 463
Надявам се и в Лондон да е така Grinning ,ако бременноста е по напеднала,защото в началото като им съобщих че съм бременна каэаха че ще трябва доста да почакам да ми пратят час поне около месец, иначе GP-то само кръвното ми иэмери.
ММ -къде може да се ходи на частно? Grinning

# 7
  • Мнения: 530
Цитат на: kiki78
Надявам се и в Лондон да е така Grinning ,ако бременноста е по напеднала,защото в началото като им съобщих че съм бременна каэаха че ще трябва доста да почакам да ми пратят час поне около месец, иначе GP-то само кръвното ми иэмери.
ММ -къде може да се ходи на частно? Grinning


Виж зависи кога точно си им казала. Тук например, в Англия (защото в Шотландия явно е по-различно) не се прави рутинно ранен скан за установяване на бременност. А и преди този първи скан общо взето имаш само едно посещение при лекар, за да те регистрира като бременна (да изпрати писмо до болницата) и това е. Аз сега при тази бременност си изкрънках един ранен скан (в 6та седмица), защото 2 месеца преди да разбера че съм пак бременна бях получила спонтанен аборт. И се притеснявах и исках да знам че този път всичко е наред. Лекаря ми уреди скана, но после като отидох ми казаха че по принцип бла-бла не било прието да се ходи на ранен скан освен ако не съм имала три спонтанни аборта преди това. Е, направиха ми скана де. После пак ходих, но на частно ,защото щяхме да пътуваме за дълга почивка преди скана ми в болницата и аз исках да знам дали всичко е все още наред (тогава бях 10та седмица). Отидох [u=http://www.fetalmedicine.com/f-fmc.htm]тук[/u] - препоръча ми го една приятелка. Има и други места и болници към които правят скан 'на частно' но аз не съм търсила. На този сайт има и ценоразписа им.
Оттогава не съм ходила на частен скан. Имах си рутинния в 13та седмица де. Сега ще си ходя в България за една седмица и се бях замислила да отида на скан, но после реших че всъщност няма смисъл. Защото една седмица след като се върна ми е назначен и без това втория скан, и не ми е толкова зор да ходя на два скана за две седмици.

# 8
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: MM
Аз лично не бих родила в България, далеч от съпруга ми. Вярно е че тук не ти предлагат повече от два (в болницата в която аз родих) видеозона, а ако ходиш на частен е скъпо (то и в България е скъпо ако разчиташ на средната заплата там например).
Но аз лично съм доволна от начина по който се грижиха за мен по време на предишната бременност, а и сега. Бременността не е болестно състояние (в общия случай, не говоря за усложнения и т.н.) и аз не мисля, че тук се грижат по-малко добре за бременните отколкото в България. А каквито неща съм чела тук из форумите за плащане на лекари, за това че и да платиш и да не платиш пак не знаеш какво точно ще се случи и т.н. Честно казано мен това ме плаши много повече, а че няма да видя бебето на видеозон на всеки 2-3 седмици, това не ми е проблем. Освен това колкото и да се твърди че видеозона е напълно безопасен, все пак нищо не е 100% доказано, така че не ми липсва. А и тук, ако има нужда ще те гледат на видеозон колкото пъти трябва, няма да те оставят да гадаеш и да се тревожиш.
Всеки сам си рещава в крайна сметка.

 202uu Абсолютно съм съгласна...

# 9
По принцип тук смятат че  не е чак толкова хубаво да те гледат постоянно на видеозон.
Тук вьв Франция те гледат 4 пьти. Ведньж за констатиране на бременността и всеки триместьр по ведньж. Ако на последния видеозон бебето не се обьрнало правилно те гледат по-често.
В Бьлгария никой не го интересува вредно ли е или не, важното е да имаш пари да плащаш и те да печелят-ако трябва и през половин час ще те гледат. За пари на всичко са готови.
Неонаталната медицина е неразвита. Ако трябва да сравняваме кьде е по-добра грижата за майката и детето трябва да се гледа статистиката а тя показва че бебшката смьртност и проблемите които имат жените след раждането в Бьлгария са несравнимо повече отколкото в цивилизованите страни като Англия.
Така че сама си направи изводите. Иначе да критикуваме чуждата  медицина и обслужване винаги можем, ама когато се разболее сериозно някое дете В Бьлгария всички вдигат рьце и започва набиране на средства за да го пратят да се лекува някьде в Европа. В тази Европа кьдето местните деца понеже родителите имат здравна осигуровка ги лекуват безплатно и няма публично набиране на средства, защото парите от здравната каза не се източват по такьв драстичен начин като у нас за да се облажат няколко човека.
Така че приказките са си приказки, а фактите факти.

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Аз първото родих в БГ, София и не бях особенно впечатлена. Лекарите не знаят как да общуват и да те успокоят. Само измислят проблеми и усложнения и това те държи в напрежение непрекъснато.
Тук имам по-малко прегледи, но пък винаги са много внимателни и не те плашат с разни предположения, дето и те не са сигурни какво значат. Отговарят подробно на всички въпроси. Това според мен влияе на психиката ми и се чувствам много релаксирана в сравнение с БГ. Раждането още не знам как е Simple Smile Но въпреки по-малкото прегледи за сега съм ЗА бременност на Острова. Аз по план имам само един скан  Rolling Eyes
Няма да забравя в БГ когато лекарката ми каза, че съм имала май миома. Попитах я какво значи това и тя отговори, че трябвало цял учебник да ми обясни. Акушерките пък ми казаха, че миомата може да доведе до аборт. Познай като чух тези обяснения как се чувствах, 3ти месец и лежаща за задържане. После излезе, че нищо ми е нямало. Важното е обаче да те стресират, за да им шариш за повече прегледи. Това, че стресът не е добър за теб и бебето и че наистина води до усложнения, ами още по-добре за тях!!!!
Извинявай малко по-емоционална бях. Но това са спомените ми от преди 8 години!!!!!  Imp

# 11
  • Мнения: 503
Цитат на: kiki78
И сега много се чудя дали не е по добре да си в Б-я имам впредвид-частни лекари,видеозони колкото си щеш-срещу 15лв и т.н.В Англия-1 видеозон и т.н.ходиш на лекар когато те извикат...
Моля ви кажете ми достатъчно внимание ли ви обърнаха?


Аз раждах в БГ на 4астно, платих си и раждането, и престоя, и допълнително си искаха Imp  Close  Close . 4е останалото им е малко. И ще ти кажа няколко неща за "4астното" в БГ:
1. Непременно ще измислят някаква при4ина да родиш секцио! 99% от приятелките и познатите ми, които са раждали на 4астно, са родили секцио. Докато аз стоях в болницата, пак вси4ки раждания бяха секцио. Така се плаща пове4е за раждането и стоиш по-дълго в болница=пове4е пари за нощувки и храна. Пове4е по темата и разказ за моето раждане има на този адрес: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4909&start=45. Там ще видиш, какви "професионалисти" са БГ лекарите, вкл. тези в 4астните болници.
2. В банята нямаше топла вода. Стаята се топлеше с електри4еска пе4ка. Коридорите бяха студени. Ако си в обиновена стая, тоалетната е една на етаж и няма да ти казвам, как след секцио се ходи по дълъг студен коридор, бавно-бавно, свита на две, да стигнеш до тоалетната, която също е студена. Има и VIP стаи, но за тях се плаща пове4е - горе-долу колкото за стая в хотел на Боровец. Само 4е на Боровец поне топла вода и парно ще имаш.
3. Тоалет се прави по4ти всеки ден. Ако не си поискаш, може и да те пропуснат. Нощницата ми я смениха 1 път за 6 дни Close  Close .
4. Храната беше ужасна. Например, на третия ден ми донесоха ужасно мазни 4ушки с доматен сос, от които ми стана лошо, и ги върнах, без да ги ям. Беше недостатъ4но и като коли4ество, добре, 4е близките ми носеха храна и сокове, 4е и сокове и вода не дават, най-много 1 4ай на закуска.
5. В София има 2 4астни АГ болници. Аз раждах в Райна Княгиня, бившата 3та АГ, в Княжево. Другата е Св. Лазар, на Симеоновско шосе, до Студентски град. Там е 2 пъти по скъпо (за сведение, за секциото и престоя през 2002 общо цената беше 1600 лв., там щях да платя около 3000 лв., сега сигурно е по-скъпо). Там условията са по-4овешки, НО пак се ражда секцио. Не знам за естествено раждали там, и мои близки, които са раждали там, също не знаят за такива.

Та така. Сама си решаваш, но спред мен, много рискуваш. Държавните в болници в Англия със сигурност са по-добри и от държавните, и от 4астните в БГ.
Леко раждане ти пожелавам, каквото и да решиш!

# 12
Az rodih parvoto si dete v London predi 7meseca i triabva da vi kaga, 4e po-ugasno ne6o v givota mi ne be6e mi se slu4valo dotogava. Ostaviha me da ragdam 3dena, polu4ihme s bebeto infekcia i natraviane na kravta, napravo ugas.Ne me pitajte kak go pregiviah. Ne znam, moge i v Bg da se slu4vat takiva ne6a, no pone blizkite mi 6aiha da sa do men. Tuk i magat mi izglegda6e taka, siaka6 e ragdal ot postoiannite mu grigi za men i bebeto. Dobre, 4e be6e toj.

# 13
да не дава господ ама честно не бих родила в бг. просто за мен там ни третират като крави Close а не като жени.....бях бременна и тук и в бг. ....определено тук се чувствах спокойнно нищо че имах само 2 видеозона а ползувах само един даже Grinning

в бг. какви ли не глупости ми измисляха и направленията им все свършили и какво ли не само и само да ми одерът кожата.....ти си решаваш, но на брат ми детето за малко не го изпуснаха в майчин дом....такъв ужас преживя цялото ни семейство че думи нямам....беше си и платил и жената лежа десет дни че и повече в болница и роди в 10!!!!!месец - доктора я беше забравил......

тук си раждах като в 5 звезден хотел с таткото до мен и страхотно внимание от страна на персонал и всичко беше 6 Grinning

съгласна съм и 10 деца да имам ама все тук да ги раждам Grinning
от 4 до 7 месец си бях в бг и се сбърках от глупостите на лакарката ми.....


успех

# 14
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Razdah v Ispania predi 6 mesetsa (potsti), i tsestno kazano NIKOGA ne bih predpotsela Balgaria pred Ispania v tova otnosenie.
Sestra mi doide bremenna tuk v 6 mesets i mi razkaza edni istoriiii za bolnitsite(tai kato bese lezala prez bremennosta),za otnosenieto na personala..i t.n..
Ami az pak tuk se tsustvah kato printsesa ,prosto zastoto taka me gledaha,kato resah tse bebeto ne rita utivah v barza pomost i tam me gledaha me videozon Embarassed (nali vse si me bese strah da ne e stanalo nesto).
Kato vleznah da razdam ,vsitski biaha izklutsitelno mili i tarpelivi s men.Na men mi napraviha ......mislia tse biaha 3 videozona(bez tezi  v barza pomost),no pak potsti vseki mesets imah pregledi s lekar.
Tuk ne mi triabvaha vrazki ,za da razdam dobre Sign Exclamation

Общи условия

Активация на акаунт