ембрион и плоден сак

  • 40 978
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 300
Момичета, срещали ли сте някъде информация за съотношението между размерите на ембриона и плодния му сак? За ембриона намирам тук-там нещо, но за съответствието със сака -нищо... Би било интересно

# 1
  • Мнения: 2 022
Върши ли ти работа зависимост между гестационен сак, гестационен  срок и стойности на ЧХГ?

http://radiology.creighton.edu/basic/earlypreg/image55-1.gif

# 2
  • Мнения: 599
Това са твърде специализирани въпроси за лекари - гинеколози и рентгенолози  Thinking
По обема на сака може да се определи гестационната възраст+/- 2 г.с. Доста е сложно и се изчислява обем по 3 измерени диаметъра.
А за измерването на ембриона - възрастта в повечето случаи се изчислява автоматично от самия ехограф, ако не - във всеки кабинет има таблици и там можеш да видиш  Peace

# 3
  • Мнения: 300
Cygnus, май точно това е, което ми трябва! Simple Smile Ако знаеш само колко ти благодаря! САмо за една справка, за да съм сигурна, че правилно разчитам стойностите, би ли погледнала напр. първия ред в таблицата дали това значи (аз си го тълкувам така, но не съм много на ти с английския, затова те моля за сравнение): че при диаметър на сака 2 мм значи си средно в пета гестационна седмица (отклонение четвърта и половина до пета и половина) и стойностите ти на ЧХГ трябва да са средно 1.164, като могат да варират от

# 4
  • Мнения: 300
Извинявай, прекалено бързо натиснах бутона Публикувай
Та продължавам: ... като могат да варират от 629 до 2 188
Така ли е?
Ако е така - ура! Дано и лекарят да е наясно с тази таблица Wink
Ти между впрочем от къде я намери?
Още веднъж изключително благодаря!  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 022
Ами аз така я разчитам :

Примерно при диаметър на плоден сак 8 мм, дава средна гестационна възраст 5,7 г.с (като варира обикновено от 5,3 до 6,2 г.с) и ЧХГ тогава е средно 3199 ( или варира от 1749 до 5852). Гинеколозите имат такива таблици също, а доколкото знам и самите УЗ апарати смятат по гестационен сак гестационната възраст.
Тази таблица jam я беше намерила в нета преди няколко месеца като се интересувахме от тези размери.

Ето тук е пълния линк на цялата статия: http://radiology.creighton.edu/pregnancy.htm

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 18:59 от Cygnus

# 6
  • Мнения: 300
еми да, значи правилно я разчитам! Само не мога да разбера защо като се вмествам точно във въпросните параметри, гинекологът вика, че според видеозона изоставало с 2 седмици?! А при мен даже и при ЧХГто има съвпадение! И да ти кажа, той не гледаше никаква таблица на хартия, а си гледаше само в екрана. И това не е обикновен гинеколог в поликлиника... Ох, както и да е, моля се утре да дойда в нета с добри новини.
А jam от къде я намери тази таблица и в коя тема точно обсъждахте размерите, за да я погледна и нея, кажи ми, моля те

# 7
  • Мнения: 300
а, чакай, видях, че си ми сложила и препратка към линк, сега ще го видя, извинявай

# 8
  • Мнения: 2 022
Не сме я обсъждали в тема ами по ICQ, когато ни дадоха първите снимки от УЗ. Тук пише в статията че ЧХГ да се увеличи по 2 за да се сметне по новите стандарти, само не знам дали тук при нас се смята по новите или по старите. Коя седмица трябва да си и колко мм ти е сака? По принцип на самата снимка от УЗ си пише GS=едиколко си мм. GA = еди колко си седмици - т.е тези таблици са въведени в компа и излизат на екрана на гинеколога.

# 9
  • Мнения: 300
супер ценна статия! жалко, че схващам едва 10-20% от написаното в нея (заради английския де...)

# 10
  • Мнения: 300
да де, ама снимка не получих... В 6+5 беше 1 см

# 11
  • Мнения: 1 878
Ей майчета, не се впрягайте толкова - незабравайте че преди всичко сега и спокойствие ви е необходимо  Mr. Green чак пък такива подробности - ша изкрйзите до края  Heart Eyes Айде леко бременеене ви пожелавам и спокойно - просто си ходете на УЗИ редовно и при добър ехографист  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 599
Ей майчета, не се впрягайте толкова - незабравайте че преди всичко сега и спокойствие ви е необходимо  Mr. Green чак пък такива подробности - ша изкрйзите до края  Heart Eyes Айде леко бременеене ви пожелавам и спокойно - просто си ходете на УЗИ редовно и при добър ехографист  Heart Eyes
Абсолютно вярно!! Не се занимавайте с това, а с хубави емоции, бебето ги усеща Simple Smile Нека гинекологът да си гледа работата, това с УЗД не винаги е показателно - мръднал с 1 мм и вече резултатът е друг и бебето я голямо, я изостава... Съвсем скоро на моя колежка един всепризнат специалист и каза, че бебето е много голямо и ще трябва секцио, а то беше 2,900.
Лека бременност и усмивки Simple Smile

# 13
  • Канада
  • Мнения: 264
Аз си гледах по тази таблица:
http://babymed.com/pregnancy-tools/ultrasound-tools/first-trimes … fault.asp#Results

като въвеждаш  седмиците, слагай гестационните.При теб има малко разлика, но това не бива да те притеснява.
Колко беше пулса, знаеш ли?
Защото и това е важно

Мисли позитивно
Поздрави

 baby_neutral baby_neutral  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 022
Еми, чудесен сайт Simple Smile И има много хубави tools, досега ги разглеждах Simple Smile Мерсиии  Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт