Отношението на мъжете Ви към Вас, след преживян аборт!?

  • 39 581
  • 492
  •   1
Отговори
  • Мнения: 478
Здравейте момичета, не видях подобна тема, затова създавам нова.Как се държат мъжете Ви с Вас след преживян аборт.Моят тъй като правим ремонти в момента е доста изнервен и се държи изключително неадекватно според мен.Не ми обръща внимание, крещи ми за щяло и нещяло, като преди малко, избухване за това, че доматите, които съм купила не били хубави, не просто забележка , а сериозно избухване.Като се опитам да му обясня, че ми трябва малко време да се възстановя емоционално , как се чувствам и т.н той се опитва да ме изкара, че преувеличавам и дори ми каза, че щом било така други опити няма да правим, защото явно аз не съм готова.Не знам аз ли много искам или за него наистина това, което аз съм преживяла нищо не е ... Cry
Благодаря Ви предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 11 253
 ooooh!
Слушай сега, за да не плачеш с години.

Твоя мъж не става за съпруг, за другар и вероятно и за баща. Обирай си кушите докато няма дете, което да ви свързва и се омитай.

Ако мъжа ми се държи с мен така след аборт - дори и такъв, който аз съм направила въпреки неговото желание ще ми е ясно, че това не е спътник за цял живот.

Отдръпни се и виж живота и отношенията ви отстрани - този човек ВЪОБЩЕ не става и не бива да продължаваш живота си с него!

Рядко съветвам хората да се разделят, но мисля, че щях да съм по-мека ако бе написала че пие и те бие ... Това, което прави е по-лошо от това да те пребива!

# 2
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Не съм преживяла аборт,но си мисля,че това е неадекватно негово поведение.Помисли си дали ти би искала да правите отново опити за дете и какво ще е неговото отношение към теб и бебето след това!

Последна редакция: нд, 24 юли 2016, 07:47 от Захарчето

# 3
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Съгласна съм с горните мнения.
Напълно неадекватно и неприемливо отношение спрямо човек, независимо дали жена или мъж, или човек, който е преживял подобно на теб.
И 5 минути няма да го търпя.
Отношението му към теб все такова ли е? От това, което си писала аз разбрах, че се е променило след аборта, а преди това?
Не че има значение. Peace

# 4
  • Мнения: 4 711
 Shocked
Това заради ремонта ли е - нервността му? Ставало ли е въпрос той как го преживява? Да не мисли, че си виновна за нещо и за това така да се държи?

Не, че го оправдавам, просто ми е чудно дали историята има подробности, които не знаем  newsm78

А лично за мен - такова държание не е приемливо в никакъв случай.

# 5
  • Мнения: 11 253
Този човек трябва да е с теб и до теб в добро и лошо. Трябва да е този, който се опитва поне да те разбере, подкрепя те и се грижи за теб. Ти трябва да правиш същото за него.

Кажи ми как ще реагира този човек ако си сериозно болна и трябва да се грижи за теб с години? Изтощена, отчаяна, изплашена и неможеща за изпълнява задълженията, които той ти вменява ...

Какво ще бъде ако има проблеми с детето и си изнервена и притеснена покрай него? Ако детето е болно и ела да видиш тогава какво значи ескалирало напрежение. Това с ремонта е просто шега някаква ...

Но нека не е само лошо - как ще се държи ако станеш шеф на компания и изкарваш 2 пъти повече пари от него, но нямаш време да му правиш салатка с хубави доматки?

Представи си тези 3 ситуации и ми разкажи как според теб ще се държи той.

# 6
  • Мнения: 11 253
Shocked
Това заради ремонта ли е - нервността му? Ставало ли е въпрос той как го преживява? Да не мисли, че си виновна за нещо и за това така да се държи?

Ти май не вдяваш напълно? Той не и го казва направо, но и вменява вина за аборта и за това, че се чувства зле след това. Мачка я психически, че не е изпълнила НЕГОВИТЕ очаквания. Това се нарича висша форма на егоцентризъм, опитвайки се постави себе си в центъра на ситуацията и да накара, този който истински има защо да бъде подкрепен и обгижван да се чувства виновен и да го използва и манипулира.

Нарича се ПСИХИЧЕСКИ ТОРМОЗ.

# 7
  • Мнения: 478
Сега се оправдава, че му е изнервено покрай ремонта.С всичко друго щял да ми помага, но той не бил емоционален, романтичен и т.н да не очаквам това от него.А за мен това е труден момент.Аборта беше по медицински причини, не по мое желание.Той ми излиза с това, че се случвало често , да не се вглъбявам толкова.Но да гледаш как жената, която уж обичаш как страда и да кръстиш ръце и да не искаш да не положиш никакво усилие, мисля, че не е нормално.  

# 8
  • Мнения: 4 711
Shocked
Това заради ремонта ли е - нервността му? Ставало ли е въпрос той как го преживява? Да не мисли, че си виновна за нещо и за това така да се държи?

Ти май не вдяваш напълно? Той не и го казва направо, но и вменява вина за аборта и за това, че се чувства зле след това. Мачка я психически, че не е изпълнила НЕГОВИТЕ очаквания. Това се нарича висша форма на егоцентризъм, опитвайки се постави себе си в центъра на ситуацията и да накара, този който истински има защо да бъде подкрепен и обгижван да се чувства виновен и да го използва и манипулира.

Нарича се ПСИХИЧЕСКИ ТОРМОЗ.
Извинявай, ти да не си била случайно там?

Аз зададох въпрос на авторката, не на теб  Naughty

# 9
  • Варна
  • Мнения: 114
Шута... и да не се е върнал повече.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 149
Прочетох друг твой пост, от който става ясно, че вече са минали две седмици от аборта. Време е да го преживееш и да почнеш да гледаш напред. Излишно е да се вглъбяваш и да продължаваш да мислиш само за това. Случва се, преживява се стига да не го превърнеш във фикс идея.
Явно правите голям ремонт и мъжа ти е изнервен, а да ходи на пръсти около теб по-дълго време, когато той също има проблеми сигурно не му е лесно. Опитай се да се поставиш и на негово място, а не да продължаваш да се измъчваш с мисли, за това което не можеш да промениш. Аборта не е твоя грешка, нито негова.

# 11
  • Мнения: 4 409
Имам два аборта по медицински причини. При първия той беше при мен в стаята малко след като се събудих. Помогна ми да се почистя, да стана и да отида до банята, за да се измия и приведа в що годе приличен вид. Слязохме в градинката на болницата на въздух, взе ми кафе и после ми държа главата докато повръщах. След това ме гушкаше всеки път, когато усетеше, че имам нужда от това. Бършеше ми сълзите и т.н. Като цяло - държа се супер адекватно. Тогава  ние също правехме ремонт......... Не смятам, че един ремонт може да е оправдание за каквото и да е лошо държание с половинката.

С втория аборт нещата бяха по-различни. Дъщеря ни вече беше на 2. Преживях го по-смело и някак не исках много да говорим за това. Гледах да не се натъжавам, заради малката. Усещаше кога имам нужда от прегръдка, за да мога тайно да пусна по една сълза и се отзоваваше.

# 12
  • Мнения: 478
Имам два аборта по медицински причини. При първия той беше при мен в стаята малко след като се събудих. Помогна ми да се почистя, да стана и да отида до банята, за да се измия и приведа в що годе приличен вид. Слязохме в градинката на болницата на въздух, взе ми кафе и после ми държа главата докато повръщах. След това ме гушкаше всеки път, когато усетеше, че имам нужда от това. Бършеше ми сълзите и т.н. Като цяло - държа се супер адекватно. Тогава  ние също правехме ремонт......... Не смятам, че един ремонт може да е оправдание за каквото и да е лошо държание с половинката.

С втория аборт нещата бяха по-различни. Дъщеря ни вече беше на 2. Преживях го по-смело и някак не исках много да говорим за това. Гледах да не се натъжавам, заради малката. Усещаше кога имам нужда от прегръдка, за да мога тайно да пусна по една сълза и се отзоваваше.


Това исках да се уверя,че не всички са такива.Моя докато бях в болницата за няколко часа изобщо не чакаше там, а след това аз го чаках да дойде да ме вземе. Може и аз  да не съм права не знам , но ме заболя и реших да потърся мнение от други преживели подобни емоции, негативни за съжаление.
Благодаря на всички Ви! Simple SmileЛека вечер!

# 13
  • Мнения: 11 253
Моя мъж също дойде малко след като се събудих. Излезе само да уреди сметките после с месеци не ми разреши нищо да вдигна или нося. Грижеше се за мен, даже повече отколкото бе необходимо.

Уточнчвам, че той искаше да не бързаме с аборта и да изчакаме още малко, за да се потвърди диагнозата. Аз настоях да приключваме. За миг не ме упрекна в последствие. Прие цялата ми последвала емоционалност стоически, макар да не съм убедена, че съвсем ме разбираше, защо толкова дълго страдах.

# 14
  • София
  • Мнения: 24 839
Ти май не вдяваш напълно? Той не и го казва направо, но и вменява вина за аборта и за това, че се чувства зле след това. Мачка я психически, че не е изпълнила НЕГОВИТЕ очаквания. Това се нарича висша форма на егоцентризъм, опитвайки се постави себе си в центъра на ситуацията и да накара, този който истински има защо да бъде подкрепен и обгижван да се чувства виновен и да го използва и манипулира.

Нарича се ПСИХИЧЕСКИ ТОРМОЗ.
Прекаляваш!
Това са твоите преживявания, породени от вашите преживявания и ваши си причини, и не е коректно да ги набиваш в главата на жената, която и без това се чувства зле!
Че и психически тормоз се наричало............
Нито имаш подробности за случката, нито имаш понятие от отношението на мъжа към аборта.
Може да е кофти човек, но може и да преживява загубата по свой начин, за съжаление, често срещан при мъжете, възпитани, че те не плачат и не показват слабост.

Общи условия

Активация на акаунт