Пак за размерите - 3 седмици напред

  • 1 152
  • 17
  •   1
Отговори
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравейте мамчета. Два дни се ровя във форума да намеря подобна тема, но все за изоставане в размерите намирам, та затова реших да пусна тази тема. Наясно съм с относителността на размерите при ехографско изследване, но все пак  ми се иска ако някой от вас е имал подобен случай да го сподели за да се поуспокоя малко. Аз ходя при двама лвкари, понеже при единия ще раждам и той не е от Силистра, а при другия си водя консултациите (той не изражда). На 1 април ходих при този при който ще раждам и той ми каза, че бебчо си върви големичък, над средните стойности. Но няма нищо обезпокоително. Тогава още килограмите му излизаха около 2,00 кг по размери. Терминът ми е на 10 юни, което ще рече, че съм била в началото на 7-ми месец. До тук нормално. Вчера обаче ходих на консултация и доктора ме шашна, че главта му била голяма. Какво мери незнам ама първоначално го изкара с термин 10 май, което е 4 седмици по-рано. После направи второ замерване и вече окончателно каза, че термина по размерите на главичката излиза 18 май. Доста е 3 седмици. Мен ми е втора бременност. Първия път родих малката 2,700кг. Пък с тези размери на главата ... уж нямаме 'големоглави'. Аз не се притесних много, защото грешки стават, ама моя мъж като се шашардоса, та после и аз взех да го мисля.
Да не казвам, че и решиха, че бебчо не си изправал пикочния мехур нормално, защото в момента на изследването беше доста пълен, та ме викаха и на другия ден пак да ме гледат. Е, пак беше пълен ама по-малко . И все пак ми оставиха да си мисля, че може да има проблем.
Много неща казах, а това което ви моля е ако някой е имал наистина подобен случай просто да сподели. Мисля, че днес съм по-спокойна защото знам, че всичко е в Божиите ръце, но някоя дума няма да ми е излишна. Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 1 448
Аз много не разбирам от размери, но на всяка консултация ми излизаше различна дата - от 1.10 до 26.10, в крайна сметка родих на 27.09 Simple Smile бебешка му работа  Hug

# 2
  • sofia
  • Мнения: 8 925
1. ако си била с редовен цикъл - по цикъла си изчислявай термина.
2. сама каза, че тези мерки са относителни
3. моя се роди в месец преди термина - 3690 - недоносен и стоя в кувьоз, а ако го бях доносила....
4. Само като му видеха размерите на ехограф и решаваха, че ми е грешен термина, ама при железния ми цикъл си беше абсурдно...

# 3
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
1. ако си била с редовен цикъл - по цикъла си изчислявай термина.
...
Не, няма грешка в термина със сигурност е 10 юни дори според мен може и 12 юни. Аз съм си изчислявала не е само по видеозон. Дори знам и кога съм забременяла защото по него време си мерех базалната температура. 

# 4
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
На мен също ми казваха, че бебата върви 3 седмици по-голяма. Оказаха се прави - родих 9 дни преди термина 4.500 килограмово бебе.

# 5
  • Мнения: 302
Моето бебе все вървеше със 1-2 седмици напред. В 37 г.с. ми казаха, че по размерите на главата съм в 40 г.с., но и баща му не е с малка кратуна, та затова не се тревожех  Mr. Green.  Казваха ми и различни размери от 3200 до 3900 кг. Роди се 3650кг., изпревари термина с 11 дни , но раждането беше предизвикано заради високо кръвно.

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 15:56 от Patelina73

# 6
  • Мнения: 120
Мисля, че няма от какво да се притесняваш, но проблема е, че ходиш при двама лекари и различни апарати. Моята лекарка каза, че размерите са относителни и горе-долу точни. Хубаво е да те гледат на един ехограф. При мен бебчето върви около седмица по-голямо, когато го гледат на видеозона.
На сестра ми й бяха казали, че ще роди голямо бебе /около 3900 гр/ и тя се беше притеснила, защото й беше първо раждане, пък и корема й беше доста голям накрая, а роди 2900 гр. момиченце около две дедмици преди термина.

# 7
  • Мнения: 300
albenis, ти пък къде видя за изоставане в размерите? И въобще къде човек може да види обективна информация какви всъщност трябва да са размерите в отделните седмици?

# 8
  • Мнения: 7 640
майска, сори, ама не мога да се сдържа- ти си решила акушерство с профил пренатална диагностика ли да специализираш?
Иначе, ако лекарят не е казал, че има несъответстие в размера на тялото и главата, особен повод за безпокойство няма.
Лека бременност, малко ти остава Grinning

# 9
  • Мнения: 300
Това беше много гадно! Какво искаш да кажеш с това, че малко ми остава - че ще трябва да я прекъсна ли?!

# 10
  • Мнения: 7 640
Това беше много гадно! Какво искаш да кажеш с това, че малко ми остава - че ще трябва да я прекъсна ли?!
нещо обърка темата май newsm78

# 11
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Много ви моля момичета, не ми се искам да провукирам дразги с въпроса си  Cry
майска,...Иначе, ако лекарят не е казал, че има несъответстие в размера на тялото и главата, особен повод за безпокойство няма.
Лека бременност, малко ти остава Grinning
... и аз не бих се притеснила ако няма несъответствие в рамерите дори и да е по-едричък бебока, но посления преглед доктора само ми каза, че главата му била много голяма и не отговаря въобще на датата на термина. Сега като се върна назад съм склонна съм да мисля, че той просто не си направи труда да направи замерване на другите части, а аз нямаше как да видя  понеже монитора беше неудобно завъртян за да видя. В крайна сметка резултата беше да ми докара допълнително притеснение.  #Crazy
Благодаря на всички ви, дано да няма поблеми.

# 12
  • Мнения: 3 423
Това беше много гадно! Какво искаш да кажеш с това, че малко ми остава - че ще трябва да я прекъсна ли?!

Аз го разбрах така:
малко ти остава да си бременна, скоро ще се радваш на боготворящи те очи и на детска глъч. Така че, наспивай се, радвай се на егоизма си, скоро ще си в плен на бебешкия егоизъм. И ще ти е хубаво даже!
Не се притеснявай толкова, лекарите тълкуват показаното от видеозона както си искат. Ако бебето е много голямо, може да ти предизвикат раждането. Така беше при мене и вярвай, няма нищо страшно.

# 13
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Това беше много гадно! Какво искаш да кажеш с това, че малко ми остава - че ще трябва да я прекъсна ли?!
нещо обърка темата май newsm78
Мисля, че maiska просто не разбра към кого отправи последното си изречение от постинга

# 14
  • Мнения: 7 640
Мисля, че maiska просто не разбра към кого отправи последното си изречение от постинга
[/quote]
ами към теб Hug естествено, за нея беше само първия абзац, сори, ако не ме е разбрала.
Ама и аз за никакво прекъсване не говоря, още повече, че тя не е сложила лентичка  Peace
Имах предвид, че ми прави впечатление, че в поредни теми се интересува много задълбочено от подробности, които могат да тълкуват единствено специалистите!

Общи условия

Активация на акаунт