Къде се мери талия?

  • 12 735
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 575
Мами, я кажете къде се мери талия, че вчера спорих с една приятелка.

Според мен е на най-тънкото място на кръста, а според нея или на линията на пъпа или от кокал до кокал под пъпа.
Е да ама така ми излиза талия 80см?!!! #Crazy
А пък и не мога да си представя въобще някоя жена там да е 60см както са манекенките....

И въобще къде се взимат другите мерки - ханш знам на най-широката част на бедрата.

Айде, че съм заслабнала и искам да се хваля с нови размери Blush

# 1
  • Мнения: 1 250
Талия се мери на най-тънкото място, да, което в повечето случаи май съвпада с линията на пъпа newsm78, а ханш знам, че се мери на най-изпъкналата част на дупето и леко нагоре по корема. Поне така съм виждала шивачите да мерят в малкото случаи, когато съм си шила дрехи.

# 2
  • Мнения: 18 542
На най-тънката чест се мери талия - там където като си сложиш колан ти е най-удобно  Wink
Ханш на най-изпъкналата част на дупето и бедрата.

# 3
  • Мнения: 6 871
И аз доколкото знам е на най-тънкото място на кръста. Поне на мен там ми я мериха когато ми шиха рокля за абитуриентската миналата година.

# 4
  • Мнения: 1 493
Давай сега мерките, че да те "видим" !  Hug

# 5
  • Мнения: 513
Талия се мери на най-тънкото място над пъпа се пада  Grinning

# 6
И аз същия отговор ти давам - мери в най-тънката част!

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Талия се мери на най-тънкото място над пъпа се пада  Grinning
Именно. Талията в никакъв случай не е от кокъл до кокъл.
Заставаш на буква "Ф" Simple Smile Виж къде ще ти застанат показалците Simple Smile
Иначе ханша е най-широката част на бедрата, горе долу по средата на д-то. Баба ми много смешно си мереше ханша. Слага метъра от двете страни на талията и пуска клупчето до д-то. Ама туй се едно си мери провисването на задните части.

Спомням си, че в Бурдата едно време, там където са кройките са дадени схеми как се взимат мерки. Имаше картинки с линийки Simple Smile Предполгама, че по повечето списания с кройки би трябвало да има схеми за взимане на мерки. Западнячките могат и да си нямат форум кат нашия, и да няма кой да им каже де да са мерят. Майтап Simple Smile

# 8
  • Мнения: 18 542
Спомням си, че в Бурдата едно време, там където са кройките са дадени схеми как се взимат мерки. Имаше картинки с линийки Simple Smile
В каталозите на Виктория сикретс също има такива схемички  Wink

# 9
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Талия се мери на най-тънкото място над пъпа се пада  Grinning

И аз така знам. Peace

# 10
  • Мнения: 5 313
Талия се мери на най-тънкото място над пъпа се пада  Grinning

И аз така знам. Peace

Така е. Peace

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Да. Пада се 2 пръста над пъпа.

# 12
  • Мнения: 3 575
Мерси много на всички Hug

Иначе не съм станала голяма фиданка, само си върнах най-накрая размера отпреди да забременея - 64см.

# 13
  • Мнения: 1 493
Браво !

# 14
  • Мнения: 2 839
Ааааа не е така тая работа. Мери се на най-тънкото, ако е тънко. Щото при някои талията си е баш най-широкото даже  tooth

Общи условия

Активация на акаунт