Какви ястия за Великден?

  • 3 096
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 564
Момичета ,какви ястия ще приготвяте за Великден.Аз само курабийки съм си избрала,а за другото идея си нямам. newsm78

# 1
  • Мнения: 922
Ние обикновено на този ден се сърбираме цялата фамилия и правим задължителен пазничен обяд. И като всяко "задължително" и тук си имаме традиции - а именно - зелена салата с варени яйца; печено пиле; кюфтенца; пита; торта; баница; козунаци...
А когато се случи да е хубаво времето, ходим на вилата и си правим И барбекю...
Тази година, обаче, съм решила да изненадам всички с палачинкова солена торта. Ха,  като знам колко сме народ (15-тина) май трябва да направя 3 торти Joy
УСПЕЕЕЕХ Grinning

# 2
  • Мнения: 3 861
Ами тъй като съм на работа и събота и неделя ще го караме малко по скромно.
Козунаци от магазина
Зелена салата или таратор
и Агнешко с медено-джинджифилов сос
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=93227.msg1631502#msg1631502
За десерт...пак нещо от магазина

# 3
  • Мнения: 966
Агнешко с ориз ще бъде добре...с зелена салата Joy

# 4
  • Мнения: 4 546
засега сме решили да не вземаме агнешко /ще видим на място в магазина дали няма да си променим решението newsm78/, а заек. не съм решила още пълнен ли да го правя или в гювеч. и това е. другото - разни салатки или мезета с яйца, според зависи колко има счупени в момента  Laughing

# 5
  • Мнения: 7 430
Задължително агнешко (е, може и пиленце печено Mr. Green) любимата ми дроб - сарма, зелена салата с яйчица, козунаци и май това е newsm78
Някой би ли ми казал каква друга салата може да се предложи Thinking освен зелена Wink

# 6
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Задължително агнешко (е, може и пиленце печено Mr. Green) любимата ми дроб - сарма,
а може  да споделиш как прави6 дроб сармата?ако не те затруднявам....  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 2 530
Задължително агнешко (е, може и пиленце печено Mr. Green) любимата ми дроб - сарма, зелена салата с яйчица, козунаци и май това е newsm78
Някой би ли ми казал каква друга салата може да се предложи Thinking освен зелена Wink


 Може шопска, настъргани моркови с орехи , настъргана ряпа с моркови,спанак и зелен чесън,картофена или по- добре пресни картофки.Импровизирай! newsm10

# 8
  • Мнения: 4 370
Аз съм си харесала 2 рецепти , които мисля да направя за Великден. Естествено че ще има и от стандартните неща но с тях друг ще се занимава. А ето и рецептите:
Салата Изненада
Изваждат се жълтъците от сварените яца, разрязани на 2 - едни надлъж, други напряко. Жълтъците се разбиват с извара, прибавят се 1-2 с.л. зехтин, 2с.л. кисело мляко, червен пипер, 2-3 нарязани на ситно маслини, сол. Пълнят се белтъчените пънчета и лодки и се подреждат върху зелен килим от маруля. Между тях се поставят розички от репички, кръгчета домати, тричгълни лимонови резенчета. Всичко се поръсва с магданоз и ситно настърган кашкавал. 

Пролетна картофена гарнитура
Сваряват се 4-5 големи картофа. Обелват се и се нарязват на кубчета. Задушават се 250гр пресни гъби, нарязани на едро, с 1с.л. зехтин и щипка сол.Смесва се с картофите и се прибавят 2 с.л. зехтин, 2с.л. лимонов сок, 2 настъргани твърдо сварени яйца и щипка босилек.

# 9
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Ние ще правим пълнено агне с дреболии, салата от домати и краставици  и зелена салата също. Ще има отделно снежанка към ордьоврите. За десерт- торта от Неделя.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 717
Моя мъж иска агнешко  Joy
Ще направя някаква салатка, зелена, варени яйца. Козунак.
Лекарката каза, че Дияна трябва да е на диета, заради варицелата, та ще видя как ще процедираме с обяда и най-вече яйцата.

# 11
  • Мнения: 233
Задължително агнешко (е, може и пиленце печено Mr. Green) любимата ми дроб - сарма,
а може  да споделиш как прави6 дроб сармата?ако не те затруднявам....  bouquet
Здравей.Прочети тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25081.msg484961#msg484961
Дано съм ти била полезна Laughing

# 12
  • Мнения: 153
Пълнена агнешка плешка,зелена салата,яйца Фаберже по рецепта на Джема,тирамису,козунаци,курабии и весело настроение...... Wink

# 13
  • Мнения: 222
Аз мисля да приготвя агнешко печено с дроб сърма, зелена салата, пълнени яйца, козунак, питка 'Слънце' и за десерт плодова слата със сладолед.

# 14
  • Мнения: 993
Христос Воскресе!
Бас ловя, че няма по-екстравагантно великденско меню от моето! В петък ме изкушиха едни пресни италиански миди в МЕТРО и за Великден ги сготвих по моряшки ("a la marinara") с гарнитура от сотирани миниатюрни пресни картофчета с пресен чесън. Това с бира, разбира се!
За десерт - диня, козунак и вафлени яйца, пълни с шоколадов мус (пак от МЕТРО)
Такъв рибен ден се получи - а на закуска хапнахме препечени филийки с масло и червен хайвер. Празнични глезотийки... Май вече неустоимо ме тегли към морето!

Общи условия

Активация на акаунт