Какво използвате за почистване на рани при децата?

  • 13 663
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 837
Малкия днес се сдоби с поредната доста голяма рана и цицина на главата, а в магазина на всички по4истващи рани препарати, пише да не се употребяват от деца под 2-3 г.  newsm78

Да знаете или да сте ползвали нещо, което е подходящо за третиране при по-малки деца?

# 1
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
риванол
нисък процент спирт newsm78

# 2
  • Мнения: 4 390
Измивах раната (обикновено на коленете и/или дланите) със сапунена вода (антибактериален (аntiseptic) сапун) и след това ги минавах с тампон, напоен с преварена вода.
Винаги си носех риванол от БГ, но той никак не е траен и все нямах нищо дезинфектиращо, когато ми се налагаше за детето.

# 3
  • Мнения: 7 837
И аз имам един риванол, но ве4е е с изтекъл срок на годност  Tired
Не продават ли и нещо подобно тук?

# 4
  • Мнения: 7 430
Милото пате  Tired
И аз погледнах моя и той е с изтекъл срок, иначе бих ти го пратила...ама иначе по въпроса и аз не знам
Пробвай с това, което ти е казала Дивиана
...защо не попиташ в аптеката - все трябва нещо да ти препоръчат


Дано бързо се оправи Peace

# 5
  • Мнения: 1 216

Сега ще видя какво пише в книгата ми за първа помощ:

Oставете да кърви за около 5 мин, за да се прочисти сама раната /освен, ако няма много обилно кървене/
-изчистете със сапун и вода, не използвайте алкохол, кислородна вода или mercurochrome/?/
-sledete za priznaci na wyzpalenie


# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Кейси, със същият проблем съм Crossing ArmsАко имаш смрадлика, тя е безценна.След като минеш процедурите със сапуна и водата, накрая промивката със смрадлика много помага.

# 7
  • Мнения: 7 837
Значи ще действам с водата. Ама като сме много наделеч от вкъщи, ми се щеше да си имаме нещо за почистване в колата.

Някой може ли да ми каже откъде мога да си набавя смрадлика и под какво име да я търся  Grinning

# 8
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Някой може ли да ми каже откъде мога да си набавя смрадлика и под какво име да я търся  Grinning
Кейси, смрадлика е : sumach, sumac американското название.
Биляна, в кралстовото има едно кремче казва се Arnica на билкова основа е. Използва се при синини,натъртвания, но без рани, много е ефикасно.
Кейси, и при вас може да го има, не е дезинфектант, но като го намажеш на удареното местенце не посинява.
И да се оправят патиланците Hug

# 9
  • Мнения: 486
Май трябва да ти пратят от България, защото тук не съм виждала. Иначе на английски се казва Smoke tree (Cotinus coggygria).

А защо не може да се почисти с кислородна вода?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 670
Значи ще действам с водата. Ама като сме много наделеч от вкъщи, ми се щеше да си имаме нещо за почистване в колата.

Някой може ли да ми каже откъде мога да си набавя смрадлика и под какво име да я търся  Grinning
Ако искаш ще ти пратя от Бг. Адреса - на лични.

# 11
  • Мнения: 7 837
Янтра, мерси  Grinning
Но смятам да натоваря и притесня майка ми  Wink

Ще се разтърся за всеки случай и тук де.
Сега погледнах и онлайн магазина на Sofia Liquor, но я нямат в наличност в момента.

И Arniсa видях, но беше обезболяващ крем.

# 12
  • Мнения: 7 430
Аз имам - да ти пратя ли Wink

# 13
  • Мнения: 822
Кейси,специално за цицини поне тук вече са пуснали хомеопатичен препарат с арника,мисля че е на Boiron,ако сиропът Stodal е на същата фирма,защото опаковките са едни същи (ама че глупости пиша... newsm78).И аз все се каня да си купувам,защото главата на моя дребен е най-критичното място...Изобщо за ударено го препоръчват,но за промивка не съм сигурна дали става.Има го в обикновените дрогерии, мисля че и в Wal-Mart го видях...
Само да добавя,този препарат мисля е течен...
Днес ще проверя,че и аз трябва да се подготвя за летния сезон. #Crazy

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 20:03 от nia_r

# 14
  • Мнения: 7 837
Дидка, да не натоварвам и теб  Wink Така или ина4е ще използвам възможността да си поръчам и няколко книги  Simple Smile
Ще отида и до Уолгрийнс днес.

Общи условия

Активация на акаунт