проблем с ръста и теглото...

  • 979
  • 10
  •   1
Отговори
детето е на 10 месеца... момче... проблема е че тежи само 6,800 и е 65 сантиметра, което е доста под нормата... майката и бащата не са никак слаби и никак ниски... какво трябва да се направи в случая... препоръчайте ми качествен специалист, защото единствения при който е водено бебето каза че без Хормон на растежа нямало да мине...

# 1
  • Мнения: 485
Аз не съм много веща, но за коя норма си говорим - за минимум за максимум или за средната. Има значение също кога е родено детето.

Моята дъщеря се роди в края на осмия месец и наддаваше изключително бавно при това на смесено хранене до края на четвъртия месец а след това само на изкуствено и до годинка и половина все си вървеше много малка - тогава въза 10кги ръст 78см, след това започна да прояжда и да дърпа на ръст и височина. А на моя приятелка детето момченце е по-голямо от дъщеря ми със 10 месеца и когато тя стана 10кг момченцето беше 9кг а беше навършило 2год и отгоре.

 Има значение какво яде детето. Колко боледува и много други неща , моята красавица каквото хапваше веднага го изразходваше тя не седеше мирна за 1сек.

Не мога да те насочя към специалист но мисля че първо трябва да отчетете всичко фактори поради които детенце може да е по малко от другите деца. Всяко дете е индивидуално, а ако наистина има някакви сериозни причини и са правили изследвания или нещо такова тогава търсете друг специалист да ги потвърди или отрече, за да знаете какво да правите.
Успех и се надявам да не е нещо сериозно аз мисля че момченцето си е добре  bouquet

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дъщеря ми на годинка беше точно 7 кг. Вече е на 5 и се развива съвсем нормално, но си е слаба.
Но на мой братовчед бебето има проблем с растежа. Не знам точно за рахит ли се касае или нещо друго (не обичат да говорят). Държат бебето на слънце при всяка възможност. Ходят по болници и му преливат нещо.
Много добри специалисти са в детския консултативен център до Педиатрията.

# 3
  • Мнения: 46 492
Децата са различни, рядко ще се случи някое да тежи точно, колкото е средното тегло за съответната възраст и ръст, някои са малко над него, други под, важното е да е в допустимите граници. Това е таблицата за тегло спрямо ръста при момченцата, наистина е малко под средното, но не е в графа "Ниско" или "Много ниско". Не смятам, че килограмите сами по себе си са причина за притеснение, предполагам и че това дете все пак ходи на консултации, ако има нещо ненормално в развитието му, педиатърката ще ги насочи.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 747
Всички деца се развиват по различен начин. Детето няма да си избяга от гените.
Дияна беше 10кг на 2г. Къде ли остана нормата. Трябва ли да кажа, че детето ми се развива с една година назад?
В момента дребоса ми е 17.5кг, 105см. В градината, в нейната група, има само 1-2 момчета, и едно момиче, които са по-високи от нея.
Дияна си има една приятелка, която е по-голяма от нея с 1г1седмица, и е 2 пъти колко нея, и на ръст и на кг.

А за протокола: Аз в 1ви клас съм била 17кг  hahaha

# 5
  • Мнения: 368
Според табличката на Никол синът ми е доста под"Много ниско"-то ниво,но не се притеснявам.
Нашия педиатър казва "Като гледам майката и бащата какво искате вие?"
Ще порасне няма къде да иде.Яде си млекце(от моето)и два пъти на ден "твърда" храна.
Сега дори кърмя по-често, за да ми се увеличи млекцето , че беше понамаляло.
Като гледам малчо е доволен,че суче повече.

# 6
  • София
  • Мнения: 558
Не пишеш колко е било при раждането, имало ли е проблеми, доносено ли е, храни ли се.... Зависи от много неща.  Rolling Eyes

# 7
да... наистина забравих да кажа че е доносено и е родено 48 см, 3,800 кг...  пропуснал съм и още нещо... торсът на детето се развива нормално , но краката (целите) и пръстите на ръцете изостават...

детето се храни нормално... ходи на кухня всеки ден и отделно му дават мляко с хумана, но е кърмено преди... излага се на слънце когато е възможно, в зависимост от времето... повтарям че родителите му са много едри и затова се притесняват толкова много хората... а аз... аз съм приятел който се опитва да им помогне (те не разбират от компютри) Simple Smile

Мерси за досегашните ви отговори...

# 8
  • София
  • Мнения: 558
Ето тук е показана средната промяна на теглото и ръста с възрастта  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/995/51/
Все пак дали има проблем, най-добре ще прецени педиатърът и ако е необходимо ще изпрати детето на консултация с ендокринолог.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Леле Никол, според тази табличка моят малчуган е под килограмите за много ниско. Аз не мислех, че е толкова пък чак слабичък и се карам на мама като започне да се вайка защо не яде.

да... наистина забравих да кажа че е доносено и е родено 48 см, 3,800 кг...  пропуснал съм и още нещо... торсът на детето се развива нормално , но краката (целите) и пръстите на ръцете изостават...

детето се храни нормално... 

Заради това, че се храни нормално, а не наддава е по-добре да се обърнете към лекар. Дано всичко е наред и се окажат обичайните притеснения на родителите.

# 10
  • Мнения: 1 942
Сопред мен като казваш, че пръстите и крайниците не растат трябва да погледнат МНОГО сериозно и да походят по лекари. Ако се наложи и хормон да приемат е добре, стига детенцето да не остане хипофизно джудженце. Колкото по-рано се констатира проблема или дай Боже липсата на проблем толкова по-добре! Стискам палци притесненията да са напразни.

Общи условия

Активация на акаунт