Искам да сменя млякото,какво да взема?

  • 725
  • 14
  •   1
Отговори
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Здравейте!
Имаме малка питанка и решихме да се обърнем към вас за помощ.
Дъщеря ми е на АМ от самото си раждане.В началото бяхме на NAN 1,после минахме на NAN AR,че много повръщаше.Не спря да повръща,просто не беше вече на всяко ядене.Минахме на Frizovom,но не и го понесе стонахчето.Върнахме се пак на NAN AR.Беше понамаляло доста повръщането,но от около 2-3 седмици пак започна.Правили сме и иследвания,всичко беше наред.Нямаше нищо обезпокоително.Сега ни изписаха някакво сиропчето,което се пие 1/2ч преди ядене,но и то не помага.Започнах да си мисля,че причината е в млякото.С татито решихме да вземем обикновено мляко,но друга марка.Чудя се между Frizolak и Nutrilon.Вие какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 46 504
... Чудя се между Frizolak и Nutrilon.Вие какво ще кажете?

Нутрилон  Peace

# 2
  • Мнения: 4 187
Нутрилон  Flutter!

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
При тези смени на млеката консултирате ли се с педито?При всяка смяна са възможни проблеми и за това през първите 48ч. се уведомява лекаря за всякакви неразположения.Не било хубаво да се сменят често ад. млека.

# 4
  • Мнения: 3 042
Ако детето повръща е добре да продължите да си пиете антирефлуксно мляко. Моят син също повръщаше.Беше на кърма повръщаше. Минахме на Фризолак освен, че повръщаше и много се запече. Минахме на Нан 1 запекът се пооправи, но продължи да повръща. След това започна да пие Фризовом и нещата се пооправиха. Пак си повръщаше, но вече значително по-мако. Имаше периоди в който повръщаше много малко, но имаше и такива, когато повръщаше след всяко хранене и то доста. Случвало се е да повърне и почти всичко, което е изял.Пи Фризовом до края на 9м, когато отказа да пие мляко. Чак през 10 м имаше дни в който изобщо не е повръщал, а имаше и такива, в който много повръщаше. Спря да повръща чак след като стана на годинка.
Както и Биляна е казала не е хубаво да се сменя млякото много често. А за Фризовома, за да се види някакъв  ефект от него трябва да се пие най-малко 14 дни. И моят син имаше и колики много по-дълго и стомашни неразположения, но това се дължеше на факта, че повръщаше, а не на АМ.
Ти си прецени и се консултирай с педиатърра ви, но за мен най-разумно е да продължите с антирефлуксно мляко щом детенцето повръща. Дано скоро се справите с този проблем повръщането.

# 5
  • Мнения: 27 524
Ако детето повръща е добре да продължите да си пиете антирефлуксно мляко. Моят син също повръщаше.Беше на кърма повръщаше. Минахме на Фризолак освен, че повръщаше и много се запече. Минахме на Нан 1 запекът се пооправи, но продължи да повръща. След това започна да пие Фризовом и нещата се пооправиха. Пак си повръщаше, но вече значително по-мако. Имаше периоди в който повръщаше много малко, но имаше и такива, когато повръщаше след всяко хранене и то доста. Случвало се е да повърне и почти всичко, което е изял.Пи Фризовом до края на 9м, когато отказа да пие мляко. Чак през 10 м имаше дни в който изобщо не е повръщал, а имаше и такива, в който много повръщаше. Спря да повръща чак след като стана на годинка.
Както и Биляна е казала не е хубаво да се сменя млякото много често. А за Фризовома, за да се види някакъв  ефект от него трябва да се пие най-малко 14 дни. И моят син имаше и колики много по-дълго и стомашни неразположения, но това се дължеше на факта, че повръщаше, а не на АМ.
Ти си прецени и се консултирай с педиатърра ви, но за мен най-разумно е да продължите с антирефлуксно мляко щом детенцето повръща. Дано скоро се справите с този проблем повръщането.

 Peace Peace Peace

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
И ние много повръщахме то и сега повръща, но по-малко и в норми  Wink и чак бях пуснала и тема тук. При нас помогна сиропа - Натриев цитрат. Пихме го по схема. Не зная далои това са ти изписали, но можеш да питаш педито си за това, което ти предлагам. При нас не се стигна до смяна на мляко.
Доно се оправите, че знам колко е гадно.  Peace

# 7
  • Мнения: 394
... Чудя се между Frizolak и Nutrilon.Вие какво ще кажете?

Нутрилон  Peace
Peace

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Повръщането не е от млякото.
Моят син повръща от раждането си, след като стана на годинка и все още повръщаше го заведох на гастроентеролог изписа му фризовом и прахче, което се пие 15мин. преди ядене, сега сме на 1г.5м повръщането вече го преодоляваме.

Трябва постоянство с противоповръщащите млека те не правят чудеса от раз, пият се дълго време за да имат ефект и дори да спре да повръща пак се пият известно време след това, а не се спират веднага след преодоляване на проблема  Peace

# 9
  • Ruse
  • Мнения: 390
Нутрилон но пробвай Омнио -то е за деца със стомашни проблеми.Може да помогне

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Аз гласувам за Фризовом,просто защото съм го ползвала.От Фризолак направих опит да сменя с Аптамил,но получихме разтройство и пак се върнахме на Фризо.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 80
Нутрилон е хубаво като състав но пък на вкус не е много добро явно защото повечето бебета не го приемат. Крис беше на нутрилон омнео и бяхме много доволни от действието му /то облекчава коликите и подтиска в известна степен повръщането//. Пиеше си го без проблем но беше и на кърма/ смесено/ .В момента който дадох нан вече неискаше нито кърма нито нутрилон. Затова си мисля че на вкус е по различно и повечето не го приемат. Колкото до фризолак незнам нямам опит с него но щом сте давали фрозовом и не го иска възможно е да не иска и обикновения фризолак.....Най - добре пробвай с нутрилон омнео ако го хапва при всички положения ще намали повръщането

# 12
  • София
  • Мнения: 100
Ние също повръщахме и минахме на Фризовом.Пихме го около 4 месеца и проблемът се оправи, тогава го сменихме с Фризолак, но малката отказа да го пие.После опитахме с Нутрилон и явно и хареса, защото си го пие без проблеми.Явно си зависи от всяко дете, но Фризовома наистина трябва да се пие малко по-дълго, за да има ефект.Успех!

# 13
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Ние Frizovoma го пихме,но получи невероятно разтройство и я болеше коремчето и затова го спрях.Иначе всички смени досега са били след намесатата на лекар,никога на моя глава.Само спирането на Frizovoma беше мое решение.
kadrokosa,такъв сироп пием и ние,но засега нема ефект.Но и не и го давам постоянно,защото понякога се събужда направо за яденето и няма кога да и го дам.
Благодаря на всички за мненията.Ще се обадя на педито да я питам с какво да го сменя.

# 14
  • Мнения: 2 936
... Чудя се между Frizolak и Nutrilon.Вие какво ще кажете?

Нутрилон  Peace
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт