Брауновидон и кърмене???

  • 917
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 43 903
Здравейте,
след раждането ми изписаха брауновидон, заради раничка на шииката на матката и бяло течение, но на листовката чета, че не е желателно освен ако не е мн наложително да се употребява от кърмачки понеже преминавало в кърмата... според генеколога и педито на бебо е по-добре да се лекувам....дали някоя от вас го е ползвала в подобна ситуация...все пак си ми е притеснено.. Sad

# 1
  • Мнения: 2 271
Аз ползвах Браунол(кърмя и до сега)Същото е,но е течно, а не на паста.Ползвах го първите 10 дни след раждането-имах външно парене.Мина ми от него.А на бебка,слава Богу,нищо и няма.

# 2
  • Мнения: 1 586
Тук може да провериш по активната съставка (povidon iodide) на лекарството какъв е рискът при кърмене:
http://www.e-lactancia.org/asp/lactanci22.asp
Висок риск (level 2 /от 3) има при ползване на това лекарство, поради опасност от прекалено повишаване концентрацията на йод в млякото и съответно предизвикаване на хипотироидизъм у бебето. Поради тази причина изобщо ползване на йод по време на кърмене не е препоръчително. Според същия сайт, безопасната му при кърмене алтернатива е Chlorhexidine, питай гинеколога си дали не може да го ползваш и под какво име се продава на нашия пазар.

Общи условия

Активация на акаунт