Има ли 10-месечни кърмени бебета, които спят по цяла вечер???

  • 1 046
  • 19
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 316
Здравейте момичета,

Да ви кажа първо, че моята щерка е на почти 10 месеца. Храни се предимно с кърма само с едно заместено хранене. В началото спеше по цяла нощ, но от около месец и половина ми се буди по 2 до 4 пъти на вечер. Давам й само залъгалка и заспива пак, но около 5,30-6,00 часа вече ми се струва, че се събужда от глад и давам цица.
Така, въпросът ми е възможно ли е на едно толкова голямо бебе да му стига вечерната порция кърма до сутринта? Забравих да кажа, че от две седмици се кърмим последно към 20 часа и след това заспива.
 Embarassed Дали не си държа детето гладно цяла вечер????????

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
На 10 месеца едно дете трудно би стояло гладно, най-малкото ще събуди комшиите  Grinning

Това с буденето най-вероятно се дължи на зъбите. При нас така се получи, както си спяхме почти по цяла нощ и изведнъж - хоп 3-4 будения нощем. Не съм се чудила дали и стига кърмата, защото не ми е и минавало през ума да я дундуркам цяла нощ. Просто давах гърдата и я оставях да се нахрани/успокои, в зависимост от нуждите и.

А 5:30-6:00 си е направо сутрин, поне според мен и е съвсем нормално детето да е гладно тогава. Това разбира се не означава, че непременно трябва да въведеш твърда храна за вечеря за да я засища. Просто си я кърми тогава.

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 22:28 от Jade

# 2
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Тъкмо бях вдигнала ръце от моята - будеше се по 5-6 пъти н нощ и все висеше не цица, но от 4-5 нощи се събужда към 6 часа , разбира се гладна! Но вече ни поникна шестия зъб, който  ни тормозеше! Joy
Не съм се замисляла дали й стига , не ми се става нощем и като се размрънка й давам цица- да си суче - понякога яде интензивно, понякога само се успокоява и заспива веднага!

# 3
  • Мнения: 8 450
Има,има. WinkКъм годинката се събуждаше да суче вечер,но беше в период от около 10 дни.Иначе от втория месец спи по цяла нощ.Сега яде за последно към 19 часа и после само суче,сигурно и стига,щом не ме търси през нощта.

# 4
  • Мнения: 35 891
моята беба все още мрънка достатъчно често нощем

# 5
  • София
  • Мнения: 11 654
Ние също сме на 10 месеца и се кърмим вечер!Обаче се буди нощем или по-точно между 4 и 6 часа.Следващото и хранене обикновено е към 10 часа.Имаше една нощ,в която спа до 6 и аз бях супер щастлива.Иначе според татито държа детето гладно.

# 6
  • Мнения: 679
И моето 10 месечно бебе се буди редовно нощем. Всеки път й давам да суче, защото само така се успокоява. Но не отдавам буденията й на глад. Пробвах снощи да й дам доста солидна вечеря преди лягане и пак се будеше да ме търси.
А и щом твоето бебче се залъгва с биберона, не вярвам да е гладно. Прекалено са хитри вече, за да можем така да ги излъжем толкова лесно.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 316
  Благодаря ви мили майчета за бързите отговори.
Забравих да спомена, че ние още нямаме зъбчета и венеца й изобщо не е нито надут нито побелял, така че май ще почакаме още.

# 8
  • Мнения: 1 383
И ние скоро ще станем на 10 месеца. Суче нощем, но никога не е спирал. Може би само на 2-3 месеца се будеше чак към 4-5 сутринта. Наясно съм, че зъбоникненето разваля всякакви навици и режими, затова не съм си и поставяла за цел да го отучвам. Когато е спокоен суче 1-2 пъти на нощ, когато е проблемен по 4-5 пъти. Скоро ни изби първото зъбче, така че сега се почва...

# 9
  • Мнения: 2 220
И синът ми не се буди през нощта. Последното му сучене е към 21 часа и после на сутринта към 6-7. Въпросът да не е гладен, никога не е стоял пред мен (спря да се буди като стана на 1 месец). И ние все още нямаме зъби  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 609
...........

Това с буденето най-вероятно се дължи на зъбите. При нас така се получи, както си спяхме почти по цяла нощ и изведнъж - хоп 3-4 будения нощем. Не съм се чудила дали и стига кърмата, защото не ми е и минавало през ума да я дундуркам цяла нощ. Просто давах гърдата и я оставях да се нахрани/успокои, в зависимост от нуждите и.
.............


Според мен също е от зъбките. Peace При нас беше така и то не всяка вечер, само когато я мъчат. Предлагала съм и винаги гърдата, без да се чудя, дори и да не е била гладна много -си засукваше, успокояваше и заспиваше. breastfeeding

  Благодаря ви мили майчета за бързите отговори.
Забравих да спомена, че ние още нямаме зъбчета и венеца й изобщо не е нито надут нито побелял, така че май ще почакаме още.

При нас венците никога не се зачервятат, побеляват или подуват. Rolling Eyes Виждам зъбчето след като избие. tooth

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 19:51 от Кари

# 11
  • Мнения: 3 591
едно дете трудно би стояло гладно, най-малкото ще събуди комшиите  Grinning

 newsm10

# 12
  • София
  • Мнения: 533
И моето 10 месечно бебе се буди редовно нощем. Всеки път й давам да суче, защото само така се успокоява. Но не отдавам буденията й на глад.

 newsm10

# 13
  • Мнения: 790
Когато Марти беше на 10 се будеше по 15 пъти на нощ - но при него горните четири резци растяха едновременно тогава.
Но буденето намаля най-вече след като започнах да давом мляко с бисквити вечер, след като навърши година.

# 14
  • Мнения: 3 550
На 10 месеца все още ужасно го мъчеха зъбите. Започна да спи по цяла нощ едва около 1 годинка. Но започне ли да пробива ном зъб, рак си се буди на 2 часа. Sad

Общи условия

Активация на акаунт