Дайте съвет за кашлица и хрема. Бабини илачи?

  • 1 981
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
Накратко..Калоян боледува от доста време. Всичко тръгва от яслата. Беше болен -- висока температура и хрема. След порядъчна доза антибиотици и близо 2 седици лечение накрая се оправи. Остана му само едно хъркане навътре в носа, без да изкарва секрет. Остана да се чисти. Тръгна пак на ясла. На третия ден си го взех пак с температура. Оттогава вече близо седмица се лекуваме. Първите дни беше с много висока температура, на моменр=ти стигаше до 39, 7 и не падаше под 38.0. Сега на моменти вдига 37, 3-5 до 38,0.. Обаче от два дена се появи много силна хрема с гъст секрет и кашлица.  За носа давам капки + пиносол, за кашлицата Хустагил - сироп и отделно имам мехлем Хустагил, който се маже на стъпалата за хремата...Искам да го подсиля с някакви билки, но незнам с какви. инхалацията с Лайка е почти невъзможна, дърпа се и пищи. Какво друго мога да направя за хрема/кашлица без да прибягвам до други лекарства???

# 1
  • ново
  • Мнения: 5 942
Лили, прочети закованата тема "Баба каза така", там ще намериш най-различни изпробвани методи  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 861
Темата наистина е страхотна, незнам аз къде спя та не съм я видяла Embarassed Благодаря ти Hug

# 3
  • Мнения: 1 455
Лили, може да купите инхалатор и да го използвате с физ. разтвор. Действа за хрема и за кашлица, аз моите дечурлига така ги оправям, в повечето случаи и без сиропи и подобни, стига да ги хвана в началото.  Моят инхалатор е ТСМ, струва 49 лв и съм много доволна, добре понася на по-големите ми деца, а също и на бебока. Парата, която изпуска не е топла и усещането е приятно и децата не се противят. Освен това може да го правите докато четете книжка или гледате телевизия. Няма котлони и т.н.
Аз съм фен на доста рецепти от нар. медицина, също и на хомеопатията и при нас тези начини на лечение дават добри резултати.
Успех в лечението!

# 4
  • София
  • Мнения: 39 741
Върху Дияна почти не съм прилагала бабешки методи. Само на чай, мед и лимони.

На мен ми помага една рецепта от форума, само не знам коЯ мама я каза - канела и сода. Само не знам дали изобщо е подходяща за малки деца, заради содата.

Пробвай с хомеопатия.

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Може и да я има тази рецепта в "бабините", но нямам време да видя дали се повтарям...

  За кашлица съм мн.доволна от една рецепта на Йосарян:
  1ч.л.ленено семе + 1л.дюлеви семки се варят в 400мл.вода докато течността остане наполовина. Прецежда се и се дава по една лъжичка през половин - един час.
  Аз нямах дюлеви семки и ги замених с пелте.

Общи условия

Активация на акаунт