СПЕШНО-сос за зелеви сърми

  • 66 583
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Имах някаква рецепта но не мога да я открия...вие как го правите newsm78

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Цял живот зелевите сърми сме ги яли със следния сос:
Бульона в който са вряли сърмите се изсипва в отделен съд(ако е малко се долива малко вода) и се застройва с жълтък и кисело мляко и съвсем малко брашно. Аз съм свикнала с този сос за сърми и го обожавам.

# 2
  • Мнения: 695
Цял живот зелевите сърми сме ги яли със следния сос:
Бульона в който са вряли сърмите се изсипва в отделен съд(ако е малко се долива малко вода) и се застройва с жълтък и кисело мляко и съвсем малко брашно. Аз съм свикнала с този сос за сърми и го обожавам.
smile3521 със същия сос ги хапваме и ние newsm10

# 3
  • Мнения: 5 622

 Аз го правя без жълтък. Само брашно и кисело мляко. Същия сос правя и за пълнените чушки  Grinning

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Цял живот зелевите сърми сме ги яли със следния сос:
Бульона в който са вряли сърмите се изсипва в отделен съд(ако е малко се долива малко вода) и се застройва с жълтък и кисело мляко и съвсем малко брашно. Аз съм свикнала с този сос за сърми и го обожавам.
smile3521 със същия сос ги хапваме и ние newsm10
Ние също! smile3521

# 5
  • Мнения: 188
да, с булиончето си правиш сос с брашно и яйце, но може да добавиш и маргарин или масло...

# 6
  • Мнения: 6 155
Никога не съм яла сърми със сос  Shocked

# 7
  • Мнения: 1 564

 Аз го правя без жълтък. Само брашно и кисело мляко. Същия сос правя и за пълнените чушки  Grinning
===================================================
И аз така го правя.  chef,а за сърми с  лозови листа разбивам кисело мляко с чесън.Стават много хубави. eat

# 8
  • Мнения: 1 492
Цитат
за сърми с  лозови листа разбивам кисело мляко с чесън.Стават много хубави.
И аз така+пресен копър

# 9
За зелеви сърми и пълнени чушки правя бял сос:
1-2 с.л.-брашно
щипка сол
олио/или мазнината от сърмите/
1/2-коф.кис. мляко
1- жълтък
В мазнината запържвам брашното.После отстранявам от оганя и разреждам с вода около 1ч.ч..Разбърквам добре и прибавям солта .Връщам на котлона.Бъркам непрекъснато докъто се сгъсти соса.Отделно се разбива кис.мляко и яйцето .Прибавя се към сгъстения сос и се оставя още 2-3мин.на котлона

Общи условия

Активация на акаунт