Наченки на бронхит - как се повлияват децата ви от лечението...

  • 1 270
  • 5
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 404
Ние сме с тази диагноза, поставена в неделя след спешен преглед при педито. Беба кашляше и имаше 37,3 - 37,4. Изписа ни Проспан и Отипакс , а в 8 вечерта каза да започваме АБ - Клацид, защото нямала подобрение.
От снощи е със силна хрема, продължава да кашля и рядко вдига не много висока температура /37,4 - 37,6/.
Въпросът ми е как се повлияват децата ви от антибиотика и въобще лекарствата? Ние до сега сме на 4-ти прием /през 12 часа/. След колко време мога да очаквам някакво подобрение. Аз за сега не виждам такова, освен че се изкашля по-добре /в началото почти не можеше/ и може би кашлицата се е поразредила, но пък има хрема, която липсваше в началото. Това ни е първо разболяване и то на тази възраст...много ми е притеснено...

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами ти сама си си отговорила - щом се изкашля по-добре, явно се повлиява от лекарства.
Моите на 48 час са готови, но много рядко пият АБ /Васи - само веднъж/. На Дени и действат скорострелно всички лекарства. И точно бронхита и го облекчаваха много бързо. Е, имаше остатъчна кашлица и след 3-4ден, но не е това мъчително дишане и спазми.

# 2
  • Мнения: 3 042
Ами ти сама си си отговорила - щом се изкашля по-добре, явно се повлиява от лекарства.
Peace и щом кашлицата се разрежда.

Всички деца различно се повлияват от лечението с АБ. Когато моят син пи АБ на 2,5 м много по-бързо се повлия от АБ отколкото каката. Докито каза , че при него е така, защото не е пил лекарства преди това и организмът му не е наситен. Докато при каката организмът беше доста пренаситен от различни АБ /много боледуваше, от миналата есен нещата се пооправиха/ и много по-късно се усети ефектът при нея.

А за хремата се обади и питай педито може да ти даде някакви какпи.
На синът ми истинката пък започна със хрема, след това се появи кашлицата и докито ни беше изписала капки Коларгол и Проспан сир. /за АБ изчакваше, дано се размине/, но след като кашлицата се засили изписа и АБ. И понеже след 3 дни не се беше повлиял от Оспамокса му изписа Клацид /защото явно го беше прехванало от каката, а на нея вече след 2 АБ и бяха изписали Клацид и вече се виждаше, че се повлиява от него/. След като изпи Клацида се оправи.

Желая бързо оздравяване на бебчо!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 404
Сега се връщаме от педито. Каза,че гърдите са чисти. За повлияването,каза че вече се е повлияла,но подобрение настъпва обикновено след 5-6 прием на антибиотик.
Ваня68, rubi благодаря за мнението и за пожеланията.

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Прави й инхалации. Марти с бронхит и антибиотик стигна до болницата зимата. Там ни спряха всички лекарства и правехме само инхалации. Оправи се за 4 дни. Можеш да правиш само с физиологичен разтвор или да слагаш вътре и вентолин за инхалации. Слага се капка на 5 кг. тегло. май беше и останалото физиологичен разтвор. Най-добре да си купите един инхалатор. В ТСМ ги има и не са скъпи а ще ти трябва цял живот за вас и за детето.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 404
Прави й инхалации. Марти с бронхит и антибиотик стигна до болницата зимата. Там ни спряха всички лекарства и правехме само инхалации. Оправи се за 4 дни. Можеш да правиш само с физиологичен разтвор или да слагаш вътре и вентолин за инхалации. Слага се капка на 5 кг. тегло. май беше и останалото физиологичен разтвор. Най-добре да си купите един инхалатор. В ТСМ ги има и не са скъпи а ще ти трябва цял живот за вас и за детето.
Извинявай, ако въпроса ми ти звучи глупаво, но под инхалации имаш предвид традиционно вдишване на пара или е по-специална процедурата? Ние не сме ли много малки за инхалации?

Общи условия

Активация на акаунт