Менструация и операция

  • 7 207
  • 7
  •   1
Отговори
Здравей!
На сестра ми и предстои операция на ктака, но точно когато насрочиха операцията се оказа че тя е в менструация. Лекаря каза че трябва да изчакаме, за6тото сега точно тялото и било настроено да кърви повече.
Имате ли представа до кой ден ще кърви? Защото има 3 дни в които кърви по силно и след това вече е по-слабо.
Не мога да намеря литература сега за това, а трябва да разбера дали на 4-тия ден мойе да се оперира вече.
Искам да знам до кои ден кърви, дали до края? Смисъл кой ден след като е настъпила менструаци, може да се прави операция?

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 7 640
операция на крака ли е, нещо има грешна буква.
Иначе- по време на менструалното кървене, е добре да не се правят планови операции- хемостазата се променя и кръвозагубата е по-голяма. Проста трябва да не е в менструация, това е, т.е. на 4тия ден не е препоръчително.
Казвам го от личен опит.
 Или има вариант да си измести цикъла с таблетки.
Успех!

# 2
Съжалявам, операцията е на крака (коляното).
Менструацията не може да се измести, защото тя вече е в менструация. А вече чака за операция седмица и нещо и неможе да става от леглото изобщо.А ако чака напълно да мине трябва да я оперират след Великден. Затова се надявахме да може на 4-тия или 5-тия ден. Това кървене през цялата менструация ли е?
Защото при мен 3 дни ми тече по обилно и след това вече се влачи към 5 дни (много слабичко).

# 3
  • Мнения: 7 640
принципно да. Изчакайте до спирането- ортопедичните операции и без това са доста кървави в общия случай.

# 4
Благодаря за отговора.

# 5
  • Мнения: 1 428
И на мен когато ми правиха операция на крака бях в цикъл и то във най -силния ден -втория.Нито някой ме попита ,нито пък ми попречи нещо за самата операция и кървенето.Незнам,но не би следвало според мен да отлагат операция.Кървенето при меинструация е безобидно -100 мл кръв и с тях и без тях  Thinking

# 6
  • Мнения: 7 640
не кървенето от матката пречи, ами самата кръв се съсирва много по-трудно и ако е тежка операция, добрите лекари се сещат и за това.
На мен лично в хода на операция ме питаха- момиче, ти да не си в цикъл, а?! и ми се скараха, че не съм казала да ми дадат друга дата.

# 7
  • Мнения: 1 612
Тряба да и спре напълно, з-о може да стане сериозно положението.

Общи условия

Активация на акаунт