От кога .....

  • 1 241
  • 12
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
От кога може полулегнала/полуседнала/в количката?Всеки ми казва различно.На почти 4 месеца е.И за шезлонга да попитам-от кога до кога го ползвахте и практичен ли е,доволни ли сте?

# 1
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Мисля че можеш да я слагаш в полулегнало положение вече. А за шезлонга - това е най-ценната вещ която съм купила, откакто бебка се е родила я използвам и съм страшно доволна.

# 2
  • Мнения: 2 529
Питай педиатъра си за седналото положение или ортопеда най-добре. Шезлонг не съм купувала и не смятам да го правя, защото детето седи и си играе и в столчето за кола, когато искам да ми е пред очите, а иначе най-много обича на активната гимнастика да го сложа, или пък в кошарата. Сега ще му купувам и столче за хранене, та и в него ще може да седи и да играе, така че шезлонга се обезмисля за мен Grinning

# 3
  • Мнения: 1 734
Аз чак сега започнах да слагам Боби полуседнал в количката, а е вече на 6 месеца. Не бързай, че гръбнака на бебетата още не е устойчив, да не се изкриви. Но наистина си питай педиатърката. Виж за шезлонг не мога да ти кажа, не съм ползвала

# 4
Аз ползвам от повече от месец шезлонг и съм много доволна. Може да лежи бебчето, ползвам го вместо стол за хранене, слагам я да си играе в него.
За количката не знам и аз, засега се возим легнали, но понякога я изправям полулегнала, тя сама си иска като че ли  Thinking Обаче най-вече като сме спрели, в движение не е особено устойчива, а и количката и идва малко широчка  Hug

# 5
  • Мнения: 1 704
Цитат на: kiki27
Шезлонг не съм купувала и не смятам да го правя, защото детето седи и си играе и в столчето за кола, когато искам да ми е пред очите


И аз да попитам.. мойто столче за кола е от 0 до 13 кг и мисля да си го ползвам и вместо шезлонг..  и все пак от колко голям и по колко време може да прекарва бебо в него не ми е ясно  Confused

# 6
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Mags
Цитат на: kiki27
Шезлонг не съм купувала и не смятам да го правя, защото детето седи и си играе и в столчето за кола, когато искам да ми е пред очите


И аз да попитам.. мойто столче за кола е от 0 до 13 кг и мисля да си го ползвам и вместо шезлонг..  и все пак от колко голям и по колко време може да прекарва бебо в него не ми е ясно  Confused


И моето е от 0 до 13 кг на Chicco, даже бебо е в него на снимката. Laughing По принцип казват, че може от новородено бебето да се слага в него, но си има чупка все пак и ако е по-дребничко бебето ще се смъква, дупето му няма да попада точно в извивката, каквато е идеята и освен това главичката ще се климбуца. Можеш да му слагаш възглавничка под кръста докато е съвсем малък и така си решаваш проблема Wink Сама ще усетиш (бебето си показва много ясно) по колко време да го оставяш в столчето. Wink
Нашето столче става и на люлка, така че като върша някаква работа му закачам на дръжката един жираф и го люлея с крак Laughing Засега още го храня в това столче, защото не съм купила истинско си столче за хранене. Това е, наистина не ми трябва шезлонг

# 7
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Mags
Цитат на: kiki27
Шезлонг не съм купувала и не смятам да го правя, защото детето седи и си играе и в столчето за кола, когато искам да ми е пред очите


И аз да попитам.. мойто столче за кола е от 0 до 13 кг и мисля да си го ползвам и вместо шезлонг..  и все пак от колко голям и по колко време може да прекарва бебо в него не ми е ясно  Confused


И аз не съм използвала шезлонг, а като Кики ползвахме кошницата (Макси Кози). Кошниците могат да се използват от 1 ден на бебето. То действително ти показва когато не е доволно и иска да става.
А за количката - ортопеда при който водя момчетата казва, че след 4 мес. може да се слага под 45 градуса. И пак детето ти показва кога се е изморило, просто се смъква само на долу до легнало.
Приятни разходки  Grinning .

# 8
  • Мнения: 1 704
Цитат на: kiki27

И моето е от 0 до 13 кг на Chicco, даже бебо е в него на снимката. Laughing По принцип казват, че може от новородено бебето да се слага в него, но си има чупка все пак и ако е по-дребничко бебето ще се смъква, дупето му няма да попада точно в извивката, каквато е идеята и освен това главичката ще се климбуца. Можеш да му слагаш възглавничка под кръста докато е съвсем малък и така си решаваш проблема Wink Сама ще усетиш (бебето си показва много ясно) по колко време да го оставяш в столчето. Wink


Нашто е на Мaxi Cosi и уж за новородено, но точно тая чупка като я гледам ме притесни.. въобще не мога да си представя как ще `седи` така новородено.. и аз така си мислех няква възглавничка да сложа в началото поне наклона да е по-полегат..  ама да си питам, за всеки случай  Wink

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
В кошница за кола  - след 3 месец по принцип може да прекарва повече време. Ако е преди това, или търси специална възглавница (имат някак триъгълна форма, за да паснат в чупката, ако ме разбираш), или пригажвай някаква сама. По-добрият вариант според мен е шезлонгът, който и в къщи е незаменим, да си носиш бебето навсякъде с теб, а и при него се регулира гърбът, т.е. няма я тази чупка.

# 10
  • Мнения: 470
Аз го слагам бебока така (полулегнал)откакто се роди,на 5 месеца - седнал,сам се надигаше.
Нали коша за кола,шезлонга са за полуседнали бебета,невиждам проблем. Laughing  Laughing  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 985
Започнах да слагам бебка в полуседнало положение, когато сама започна да се надига и да не иска да лежи вече. Края на 4-я, началото на 5-я месец.Постепенно вдигах количката и сега вече сме в изцяло седнало положение. Иначе настава страхотен рев. Става й много скучно и иска да гледа. . Бебето само ще ти покаже, кога е готово да почне да се изправя.
Шезлонг не съм ползвала, не мисля и да купувам вече, мисля си че е излишно. Направо ще купуваме столче за хранене. В началото я подпирах с възглавници, а сега вече няма нужда и от тях. Седи си самичка, без нужда от подпиране.

# 12
  • Мнения: 18 542
Цитат на: irenka
От кога може полулегнала/полуседнала/в количката?Всеки ми казва различно.На почти 4 месеца е.И за шезлонга да попитам-от кога до кога го ползвахте и практичен ли е,доволни ли сте?

Можеш вече да го надигаш леко в количката. Щезлонгът ние ползвахме до около 6м. Накрая само се хранехме в него. Ужасно съм доволна. В първите месеца ме спасяваше от лоши бебета  Laughing  Wink

Общи условия

Активация на акаунт