Бокс за момиче

  • 9 175
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 66
А защо изобщо се налага да се аргументира, че иска да спортува за здраве  newsm78
Защото иска да спортува нещо, което може да има неприятни последици за външния й вид и здравето й. Майка й не е против спортът за здраве, а опасните спортове. Едва ли ще й "пречи" да ходи на плуване, на карате, на алпинизъм дори. Боксът е по-особен, там могат да ти избият зъб, ако се разсееш за 1 секунда, да ти счупят носа, изобщо минусите не са пренебрежимо малки. И аз на 14 исках бокс и майка ми ме разубеждаваше, затова пък ми предложи 10 други неща, на които да се запиша, със същия резултат - самозащита, и напълно ме подкрепи във всеки мой избор, различен от бокс. Всеки родител си има страхове.
И като вземем предвид това, че авторката на темата иска просто да се движи, за да свали килограми... за какво й е бокс?! Има стотици други спортове, на които може да ходи, да избере нещо по-нормално.

# 16
  • Мнения: 1 748
За да си постоянен в тренировките, трябва да спортуваш нещо, което ти харесва, а не нещо, колкото да отслабваш. Щом е заинтригувана от бокса, нека пробва. Пак казвам, поне година ще си виси на чувалчето и ще си прави бой със сянка. По-нататък зависи от нея, от треньора, дори майка й може да се разбере с треньора момичето да ходи, но никакъв условен и свободен бой. Ама не, не иска жената... просто няма изслушване и разбиране   Confused

# 17
  • Мнения: 7
поне година ще си виси на чувалчето и ще си прави бой със сянка


Да, начинаещите правят само това. Пък и по-натам дори и да я сложат с някой то е нищо т.е. почти не се докосват, а ако се то са леки удари а не силни че да ти избият зъб или да ти счупят носа. То за това трябва много време тренировки и да си много сериозен. Нищо няма да й стане ако тренира бокс.

# 18
  • Мнения: 159
Аз тренирам кик- бокс. Наистина не е това , което хората си мислят .не се налагаме с ръкавиците , не хвърчат зъби , кръв и др такива. Аз бих те посъветвала да отидеш на 1 тренировка с майка си , да погледате. Да види и тя , че никой няма да те пребива Simple Smile непознатото плаши , може би това е проблемът при нея .успех !

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 569
6 години съм тренирала кик бокс в тийн годините. Нямам нито една травма, да не говорим за избит зъб  Laughing Златен медал от Републиканско имам.

Нямам идея сега как се тренира по залите, аз се вихрех в НСА, тогавашния ВИФ.

Идеята ми е ясна- авторката иска да тренира, да отслабне и има нагледен пример колко добре изглежда брат й.

Печелившата старетигя на тази възраст е следната: "отивам на бокс, ще се прибера в 8", а не "може ли да отида на бокс". Както и "Катя ще спи в нас, моля те, сготви ни спагети", а не "може ли Катя да спи в нас"....

# 20
  • Мнения: 550
Moля да препоръчате за центъра на София -( района Лъвов Мост до метростанция Сердика ) - курс или тренировки по бокс или кик бокс за 12 год. момичета.

Общи условия

Активация на акаунт