Бебешка близнашка тема XXVI

  • 53 361
  • 785
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 696
Моите са пристрастени към залъгалките и то само на суавинекс, други не искат.

# 736
  • Мнения: 1 503
Даже не съм ги чувала.Аз не давах биби сега поне няма да се чудя как да ги премахвам.
С гърнето ту се получава,ту не.

# 737
  • София
  • Мнения: 1 928
Аз започнах да давам залъгалки само като заспиват.

# 738
  • София
  • Мнения: 1 407
Да ви се похваля, че моята Калия днес сутринта се нахрани изцяло от гърда!!:))) Елиза още от болницата си имаше сили. Аз като цяло имам страшно много кърма, та досега не сме включвали АМ в храненето. Въпроса е, че и двете не винаги пожелават гърда колкото и да се мъчим. И горе долу през хранене сме от шише. Утре-вдругиден мисля да пробвам да кърмя и двете едновременно, че иначе като започна да ги кърмя една след друга (час и половина за едно хранене общо за двете) и виждам много зор и ме боли...

Исках да ви питам дали сте кърмили така и двете бебета едновременно и как е?

# 739
  • Мнения: 3 213
Бавното хранене беше една от причините да спря кърменето, защото нямаше кой да ми помага и денонощно се мъчех с двете без да имам време за сън и храна. Кърменето в дует е напълно възможно. Дано имаш успех. При мен нямаше. Заспиваха на гърдата, хранеха се с различна скорост и не успявах да ги оригна навреме. Едновременното хранене дори с шише си е изпитание. Дано има кой да ти помага поне в началото. Помня, че спях по около час на денонощие. Не се хранех, не пиех вода. Ходех, като призрак. Логично, кърмата ми спря в един момент. Спокойствието, почивката и храната са много важни.

Последна редакция: нд, 19 мар 2017, 09:50 от KittyCatty

# 740
  • София
  • Мнения: 1 928
Напълно подкрепям написаното от Кити.

# 741
  • София
  • Мнения: 336
Аз сама избрах да не кърмя. Бях под голям стрес в началото, болеше ме от операцията, и т.н. Въпреки това се цедях 3 месеца и бяха на смесено хранене. В момента, в който спрях да цедя, сякаш камък ми падна от плещите. Хранех ги от шише едновременно и така си свикнаха до днес, ядене и спане заедно. А личното време и спокойствието на мама са много важно нещо. Всеки сам решава, аз тогава така прецених, че се чувствам по-добре и съм по-пълноценна.

# 742
  • Мнения: 584
Ние се кърмихме едновременно още от Болницата. Показаха ми как да ги слагам и т.н и веднага започнахме. Голямо улесление ми беше възглавницата за кърмене за близнаци, мога само да я препоръчам! Разбира се и времето е друго така, поспестява се.
Само нощем ги кърмех поотделно, че възглавницата не се побираше в креслото.  Mr. Green

# 743
  • България
  • Мнения: 3 617
Мока,само на кърма ли бяхте и до кога?
Или още кърмиш?

# 744
  • София
  • Мнения: 1 407
Хммм, при нас не стана днес кърменето в дует. Sad Единствения резултат, който постигнах е за пръв път и двете да заплачат в хор, защото бяха гладнички и ние се опитваме да ги нагодим с възглавници, без възглавници, бях аз в седнало, в легнало положение. Не знам защо не пожелаха дори и да засучат като бяха и двете наведнъж. Накрая като видяхме, че няма да се получи, дори не пробвах по отделно да ги кърмя, защото и двете бяха еднакво нервни и гладни. И се напапкаха от шише. След това им ядене на следващите опити днес за кърмене от гърда (по отделно), нито една не пожела да засуче..... и цял ден днес сме от шишето. Какво им направих на децата.. Самообвинявам се... Явно просто искам всичко да стане бързо, а не бива така.  Cry
Отделно Елиза сигурно е с колики. Днес сутринта много дълго плачкаше. А беше след ядене така че няма как да е била гладна. Всичко предлагах все пак- гърда, шише, нищо не искаше. Гушкахме се, дундуркахме се - не и не. Накрая и дадох биба, поуспокои се малко, но после пак същата история на ново. И звъннах на педито и ММ търча до аптеката за Биогая. И сега не е плакала, хранихме се до преди малко и сега и двете спинкат

Ох наоплаках се :/

# 745
  • Мнения: 1 503
Харесвам биогаята.Патих от лефакса.
От шише е по лесно,за това не искат.

# 746
  • София
  • Мнения: 1 928
За колики ползвахме Колиф, проблеми не съм имала, не разбрах този път какво са бебета с колики.
Опитвала съм да кърмя двете бебета заедно, е не ми се получи. Редувах ги, на едното хранене кърнех единия, другия с АМ го хранех, следващото хранене обратно. Кърнех ги кратко, преумора, недоспиване, не се хранех и както трябва, вода почти забравях да пия, отделно свеки се намъка/домъкна у дома, е кърмата спря.

# 747
  • Мнения: 13 906
Едновременно съм кърмила само по изключение, получаваше се, но наместването е много трудно и трябва някой да помага.
Аз още кърмя - само девойката вечер, младежът се отби на 10 месеца и половина  Sad и тя е на път да го последва.
Преживях много кърмачески стачки, блистери, запушвания, но не се отказах.
Номерът е да кърмиш когато са полузаспали. Постепенно стресът ще избледнее и пак ще засучат, лъгах ги със силиконови зърна и шишето за малко, после пак на гърда.

# 748
  • Мнения: 584
Ирен, не, вече не се кърмим. Последната стачка беше много упорита, няколко дни ги мъчих и мъчих поотделно и заедно, но не, рев и посиняване до захлас само като се доближат до гърдата.
Изкарахме 4,5 месеца. Доволна съм, че и толкова се получи.   Simple Smile Peace

Тук като, че ли не е такава драма с кърменето.  Rolling Eyes Сестрите в Родилното препоръчват разбира се кърменето, но решението си е все пак на майката. Ако решил да не кърмиш, независимо от причините, също е ок и не те гледат накриво и т.н. В Бг ми се вижда темата някак преекспонирана. Особено като някой каже, ние сме изключително на кърма и лично много се дразня. В крайна сметка е важно дечицата да са ни здрави, няма значение на кърма, смесено или само АМ. (Никой да не се чувства засегнат, нямам никой конкретно впредвид, лирично отклонение  Peace).

Ния, не се притеснявай. Слагай ги поотделно още на гърда, да засилят смукателния рефлекс.
Ако имаш възможност си купи възглавницата за кърмене на близнаци. В Родилното имаха само от обикновените и едвам се нагласях с 4 такива. Там ми ги подаваха, но бързо ще си намериш начин сама да си ги нагласяш. Докато не шават много е лесно нагласянето  Mr. Green. Тя е удобна и за кърмене на едно бебе.

# 749
  • Мнения: 163
И при мен едновременното кърмене не се получи, но пък кърмих дълго и двамата.

Ния, нормално е в началото да е по-бавно кърменето. Бебчетата все още се уморяват и не могат бързо да се нахранят. С времето укрепват и нещата започват да се получават много по-бързо и лесно. Ако си по-упорита, след време ще видиш как ще започнат за 5-10 минути да се справят. Тогава няма да има голямо значение дали ги храниш едновременно или по отделно. Първия месец имах чувството, че не правя нищо друго освен да кърмя. Наливах се с литри вода и ядях кроасани с кашони  Laughing. При мен се налагаше и да цедя, докато синът ми засуче, защото той се роди доста дребен и трябваше да наддаде и заякне. Получавах и запушвания, болки... Не потръгна лесно, но в крайна сметка стана.

И аз много ползвах възгланица за кърмене. Не беше специално за близнаци, но ми вършеше идеална работа. Помагаше ми и едно приспособление, което подпира бебето да лежи настрани. В него поставях чакащото бебе, докато кърмя другото Simple Smile. С опита всеки си намира начин да се намести най-удобно. Повечето възглавници никога не са излишни.

Общи условия

Активация на акаунт