кувьоз

  • 5 480
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 422
Кажете ми, моля ви, на бебетата в кувьоз в България закриват ли им очичките?

# 1
  • Мнения: 1 629
Когато Климент беше на 3 дни го сложиха в кувьоз заради тежка жълтеница и го облъчваха, та затова беше със закрити оченца. За недоносените бебчета не знам.

# 2
  • Мнения: 832
Мисля, че не.

# 3
  • Мнения: 4 965
Ако им пускат кислород - да (мисля, че е задължително - детенцето на братовчедка мибеше със закрити очички през цялото време), защото може да разруши ретината.
Ако са в кувьоза, само защото са недоносени (както бяха моите шушулки - стояха там, заради подходящата температура, без да им правят някакви процедури), не ги закриват - няма и нужда.
Когато ги облъчват на лампата, задължително са със специални "очила" (т.е. с превръзка на очите).

# 4
  • Мнения: 356
Криси се роди 1480 гр. и беше доста дълго време в кувиоз.Не са и закривали очичките,но това е необходимо само ако ги облъчват за жълтеница.Не съм чувала когато са в кислородна палатка да им закриват очите, макар че е вредно Sad
Колкото по-дълго са в кислородната палатка толкова по-вредно е за зрението.

# 5
  • Мнения: 1 564
И Мишо беше в кувьоз,заради жълтеница и когато ходех да го виждам беше със очила(закрити очички).

# 6
  • Русе
  • Мнения: 611
И моето детенце беше в кувьоз , но не см виждала да му закриват очите.

# 7
  • Мнения: 660
Когато няма облъчване с лампа не се налага да се поставят предпазни средства на очичките . При бебчетата с 2 и 3 степен на недоносеност , които са на кислород също не се налага , тъй като евентуалното увреждане на очните структури се дължи на високото кислородно налягане в кувьоза , а не на нещо друго .

# 8
  • Мнения: 3 116
Мая беше в кувиоз 5 дни, от който 3 на кислородна палатка, но не съм я виждала със закрити очи  newsm78

# 9
  • Мнения: 7 640
Когато няма облъчване с лампа не се налага да се поставят предпазни средства на очичките . При бебчетата с 2 и 3 степен на недоносеност , които са на кислород също не се налага , тъй като евентуалното увреждане на очните структури се дължи на високото кислородно налягане в кувьоза , а не на нещо друго .
Peace

# 10
  • Мнения: 1 422
Имам приятелка с тежко увреждане на зрението от кислород, дакото е била в кувьоз, и понеже сега ще изродят бебето й рано, защото не могат да чакат повече, се страхува и с него да не стане така  #Crazy #Crazy

# 11
  • Мнения: 7 640
сега кислородът в кувьозите е много по-прецизно дозиран. Защо ще я израждат по-кано и в коя седмица?

# 12
  • Мнения: 1 422
Първа седмица на 8-ми месец. Тя получи усложнение на сърцето и трябва спешно да се подложи на лечение. Млечна майка ще храни бебето, а тя ще се лекува. Най-вероятно ще отиде в клиниката във Франция, където е била някога. Проблемите са все от това, че се е родила в 7-ми месец някога  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 7 640
Кой осми месец- лунарен или по нородному? По-лесно ще се разберем, ако знаеш кога й е термина.
Иначе, със сигурност, не е получила проблеми със сърцето от това, че е родила преждевременно. По-скоро е обратното или са се усложнили и проявили нещата с бремеността.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Моят син беше 40 дни в кувьоз и няма никакви увреждания  на очичките. До като стане на 6 м го водихме на очен лекар и тогава той ни обясни, че зрението не се уврежда в кувьоза, а тъй като очичките се развиват в последнте седмици, а при деца родени по-рано това става не в утробата на майката е възможно да се получи някакво увреждане. Но ако зрението се следи в много от случаите е възможно лечение. Те до колкото знам и до като са в кувьози бебенцата редовно ги преглежда очен лекар. Стискам палци всичко да е на ред, защото знам какво и съм го преживяла.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт