Все повече избира биберона пред гърдата

  • 397
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Още е малък на по малко от месец е, а с това дохранване понеже в началото нямах кърма а после беше малко, сега вече има достатъчно кърма а той все повече избира биберона вместо гърдата ми, ако не е ,много гладен дръпва по малко и заспива имам чувството че я ползва като залъгалка. А ако е много гладен като го сложа  и все се дърпа сумти и плаче и не сучи, като му дам бутилката е си яде нормално, явно му е по лесно там защото не прави усилие да дърпа. Пробвах един ден да го мъча само от мен но не стана - цял ден рева. Незнам какво да правя, не искам да го тъпча с само с адаптирано мляко, а ко цедя от мен с помпичка, незнам до колко ще е добро като му го давам след време, как да го отвикна от биберона без да го мъча  ooooh! Tired

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Ами...не давай адаптирано. Слагай на гърда при всяко измрънкване, когато е полусънено, ако е достатъчно топло у вас, съблечи го по памперс и двете се гушкайте кожа до кожа, оставяй го на гърдата по-дълго време, не гледай часовник и да не те стряска това, че се дърпа и т.н. Събери всичкото си търпение. Дай му време да свикне! Ако имаш воля, ще успееш да кърмиш успешно.

# 2
  • Мнения: 3 161
Първо, поздравления, че си си увеличила кърмата. Второ, ако струята е доста силна, може да го дави - а това е причина да се дърпа, макар че е гладен. Трето, колкото повече даваш биберон, толкова по-малко ще иска да суче и накрая ще се отбие. Възможно е вместо АМ да даваш изцедена кърма, но е много трудоемко, а и нямаш идея колко е лесно, когато му хванеш цаката и всичко тръгне от само себе си.

Махни биберона, залъгалките, не давай вода и сокчета. Ако не иска гърдата, а е гладен - виж дали не е силна струята, ако да - изцеди малко с помпа или на ръка (после можеш да му я дадеш с чашка) и като се успокои струята - дай отново. Ако пак не иска - предложи с лъжичка или чашка, не с биберон. Предлагай гърдата често, но без да настояваш и насилваш, самата ти се отпусни и успокой, пусни хубава музика, седни или легни удобно с бебо, създай приятна атмосфера... Скоро ще стане. Успех, с теб сме и ще помагаме, ако се налага. 

# 3
Здравей,
emem ти е казала това което и аз мисля Peace.
Премахни всичките залагалки и биберони, от шише се и пие по лесно, но отбие ли се малкия ще е по трудно за теб, а и за него няма да е много полезно да се храни с изцедена кърма или синтетично мляко. Най лесния и здравословен начин на хранене на бебе е кърменето- контакта между майката и бебето, и прясната кърма Peace.

# 4
  • Мнения: 559
Ами...не давай адаптирано. Слагай на гърда при всяко измрънкване, когато е полусънено, ако е достатъчно топло у вас, съблечи го по памперс и двете се гушкайте кожа до кожа, оставяй го на гърдата по-дълго време, не гледай часовник и да не те стряска това, че се дърпа и т.н. Събери всичкото си търпение. Дай му време да свикне! Ако имаш воля, ще успееш да кърмиш успешно.
И аз подкрепям мнението на тази мама, следвай съветите и и със сигурност ще успееш.Ние все още се кърмим на поискване и нямаме никакви проблеми - захраних 6-я месец.Успех Simple Smile

# 5
  • САЩ
  • Мнения: 323
Един ден без биберон не е достатъчен. Без да се "мъчи" т.е. - да плаче и да се дразни, че му предлагаш гърдата, вместо биберона, няма как да стане. Помисли си и реши какво искаш. Ако искаш да кърмиш, махни бибероните и следвай съветите на момичетата. При нас това помогна, но трябваха около 2 седмици за да спре да се дърпа от мен и да плаче когато се опитвах да я сложа на гърдата в будно състояние. Кърмех я в полусънено състояние докато забрави как се смуче от биберона.

Общи условия

Активация на акаунт