Трябва ли да давам на детето си зимафлуор?

  • 1 594
  • 13
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Лекарката не ми е казала нищо по въпроса, но от майките на площадката чух че повечето дават и от от доста рано.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 745
Ще чуеш и "Дан" и "Не".
Педиатърката на Дияна ми каза да й давам. Давах й, но пак не я предпазих от кариесите, и то на възраст от 1.1г

# 2
  • Мнения: 4 187
Според мен, това си е лично твое решение. Моята педиатърка също ми подхвърли , че било хубаво , но аз не съм убедена!

# 3
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз не съм давала на сина си. Пиех по време на бременността ми и се надявам всичко да е наследствено, т.е. Ивайло да е взел здравите зъби на баща си, че иначе... страх ме хваща при мисълта за зъболекари...

# 4
  • Мнения: 2 732
Ти си решаваш .Аз и давах като направи 6 месеца , но като свърши шишенцето не съм давала повече.

# 5
  • Мнения: 415
Спорен въпрос. На Кало давах най - стриктно, без пропуск до три години. Появи му се кариес на две и половина  ooooh! , а той сладко почти не ядеше и миеше зъбки редовно.
На бебето започнах да давам, но то не трябвало да се пие с храни съдържащи мляко, а самостоятелно, пък аз само го кърмех до 6 месечен и даването ме затрудняваше.....и спрях зимафлуора. Дано има здрави зъбки. Praynig

# 6
  • Мнения: 197
Да  Laughingспорен въпрос newsm78 и много обсъждан  Rolling Eyesможе да намериш още много теми за зимафлуор,но ти трябва да си предцениш,защото има много ЗА,но и много ПРОТИВ #Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 13 204
За трябва.... не знам.... Аз лично давам на Александра Зумафлуор като се сетя. Дава се 200 дни в годината. Аз като видя такава тема и се подсещам да купя пак... Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 181
Ще чуеш и "Дан" и "Не".
Педиатърката на Дияна ми каза да й давам. Давах й, но пак не я предпазих от кариесите, и то на възраст от 1.1г

От зъболекаря си знам, че профилактиката на млечните зъби със зимафлуор се прави по време на бременността. Сега като даваме на децата правим профилактика на нормалните зъби.

# 9
  • Мнения: 8 917
Аз давах 1 месец, след което спрях когато започнах да и мия зъбките по 2 пъти на ден. Нали в пастата малко или много има флуор.

# 10
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Благодаря за отговорите. Май ще пропусна.

# 11
  • София
  • Мнения: 98
На дъщеря ми, която е на 10 години, съм давала зимафлуор почни непрекъснато. И до сега няма кариес. На бебето също давам. Но, е въпрос на личен избор.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не, не давам.....Руса мацка, взела си ми аватара  Sad

# 13
  • Мнения: 1 113
Аз пиех по време на бременността си, а когато Лили направи 6 месеца започнах да й давам. Сега не давам, защото в детската градина правят такава зъбна профилактика (по желание на родителите) - всеки ден сестрата им дава по едно хапченце. Иначе Ваче е права, че не трябва да се дава целогодишно, а около 200 - 250 дни в годината.

Общи условия

Активация на акаунт